Šestnáctiletý Jirka Horáček (Rudolf Hrušinský nejml.) žije s otcem (Ladislav Potměšil) na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka jeho rad příliš nedbá. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva (Mariana Slováková). Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka (Jaroslava Stránská), které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti. Nakonec se náhodou setkají u snídaně a usmíří se. (TV Prima)

axelson

Disco a pop, laksáče nebo mrkváče a Michal David alias Činský mandarín.Dám dvě hvězdičky za rodinu Hrušinských, jinak sračka.Jé jé jé je žiju si svuj discopříběh. ()

miamiamia

Nechápu odpad..vynikající Hrušínský,písně, co zlidověly, starosti, co mají všichni puberťáci. Zbožňuju tyhle starý filmy a nedám na ně dopustit. ()

mart93

Tenhle film už nedokážu hodnotit objektivně, ale nespal bych kdybych tomu dal 3 a míň protože mi vždycky zvedne náladu. U mě si to zaslouží :) ()

KITTbx

V 15 jsem to vnímal lépe než dnes, ale ani dnes to není žádný odpad. Některé příspěvky zdejších na slovo vzatých odborníků, no …. Film pro mládež s dobrou ano s DOBROU hudbou a jak jsem koukal i dnešním „puberťákům“ se líbí, jistě ne všem, ale každý neposlouchá Rytmuse a spol. ()

Jeffic

Jo jo vždycky mě povzbudí a roztancuje, prostě best film nebo možná i best český filmový muzikál. Je to fakt paráda. ()

damapo

Nevím, proč jsou zdejší komentáře tak kritické, protože tento film je koukatelný stále a to se o drtivé většině filmů říct nedá. Samozřejmě, vliv tehdejší doby je hodně cítit a dneska už to takhle vůbec nechodí, ale písničky krásně doplňující film, poučení pro mladé a zábavné to také je. ()

Sadova302b50

Film jsem viděla jednou a nebyl tak ukrutně špatný, jenom mě zoufale nebavil. Hlubší děj se bohužel zbaběle vyděsil zvuku první klapky a do konce natáčení ho zjevně nikdo nepostrádal, takže si ve filmu nestřihl ani malé cameo. V rámci hudby osmdesátých let jsem si retrospektivně vypěstovala obsesi k metalovým kapelám, které se s Michalem Davidem tak nějak míjí, takže když mě u filmu neudržely ani rozpačité herecké výkony, ani nostalgie (nejsem z Plzně a v roce 1987 jsem dokonale srůstala nikoli s diskotékou, nýbrž s nafukovacím tygrem a posléze s mončičákem), docela se divím, že jsem vydržela celou stopáž. Ale dokázala jsem to, ač mě přemáhala nuda. Po tomhle mém „survivalu“ jsem od té doby věděla, že rozhodně nemám lézt do vod Discopříběhu 2, a to ani s plovacím kruhem. 15% ()

eaglestar

Nemilované děti, neschopné se normálně bavit a přemýšlející často o sebevraždě, .......vyližte mi prdel a dejte odpad! ()

ptady

Když ten film šel do kin, tak jsem nosil patku jako Rudolf Hrušínský nejm. Jedna slečna mi řekla, že jsem mu podobnej a já byl na to náležitě hrdej. Film mě i po letech pobavil, i když teď jsem se spíše stotožnil v rolí jeho otce. ()

andy60

On to zas takový příběh není. Když uvážíte, že film má 82 minut, z čehož 40 minut tvoří písničky Michala Davida, na ten příběh samotný zbyde nějakých 42 minut, a to není zrovna moc. Navíc, to zpívání v podání Hrušínského mně přijde skutečně trapné - naprosto nechápu jeho smysl. Když už tam chtěl mít režisér ty písničky - budiž, ale proč taková šaškárna? Z nostalgie přivírám všechny oči, co mám a dávám tři hvězdičky. ()

Konev

Na kterou premiéru filmu vám dnes přijde 22 tisíc lidí jako na premiéru tohoto filmu? V té době mi bylo 27 let a byl to superhit, protože něco podobného prostě neexistovalo! Byly jen 2 TV kanály, na nich slovenské inscenace a takovýhle film byl hit. A písničky Michala Davida? Když se pustila na diskotéce kterákoliv z jeho skladeb, tak nikdo nezůstal sedět. Samozřejmě že v dnešní záplavě filmů už zní vyčpěle, ale kdo nezažil tehdejší dobu a cenzuru, ať raději nehodnotí! ()

cica

Ono je normálne, že teraz, s odstupom času tento film vidím inak, a už vôbec na ňom nemôžu vidieť nič zaujímavé ľudia, ktorí tú dobu nežili. Priznám sa, že pre mňa je tento film nostalgia najvyššieho zrna, ako pubertiačku ma maximálne oslovil, v tej dobe to bolo niečo iné, nové. Sympatický hlavný hrdina - jasné, že som bola "do neho", hudba a príbeh blízky mladým ľuďom žijúcim s socialistickom Československu. Spolu s Fontánou pre Zuzanu patrí tento film medzi moje tínedžerské top :) ()

mfaky

Jeden z posledních výstřelů normalizační kulturní politiky, pro současného diváka již poněkud "out". Mě se však celkem líbí. "Borci" vy všichni co tu píšete jaká to je sračka, jste tu dobu evidentně nezažili, takže vám to ani nic říct nemůže. Jsou filmy, které jsou nadčasové a tenhle k nim prostě jen nepatří. Budoucí generace se taky bude dívat na filmy natočené v naší době a patrně si bude ťukat na čelo a říkat, co jsme to byli za dementy. Takže trošku s nadhledem, s nadhledem. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil