poster

Duel (TV film)

 • USA

  Duel

 • slovenský

  Duel

Thriller / Drama / Mysteriózní / Road movie

USA, 1971, 90 min

Scénář:

Richard Matheson

Kamera:

Jack A. Marta

Střih:

Frank Morriss
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Satan
  ****

  Napjatá atmosféra vydržela téměř až do konce. Spielberg tímto snímkem započal svou kariéru nejlepšího a nejbohatšího režiséra. Můj první zhlédnutý thriller. Parádní drama, výborné scény a obsazení. Proč ale ne plný počet? Možná by to mohlo být delší a hlavně, konec byl tak trochu předpovídaný.(30.5.2005)

 • Shit
  ****

  Jo jo, Spielberg uměl i horory, ale kde ty časy jsou. Na tohle přesně sedí za málo peněz hodně muziky(28.5.2010)

 • Aluska88
  ****

  Takže tímto snímkem se o několik desítek let později inspirovali tvůrci Jeepers Creepers. It's so obvious, isn't it?:) Jenže na počátku všeho nestála rozhrkaná a super rychlá dodávka, ale monstrózní rezavá cisterna s tajemným řidičem, kterému tak trochu přeskočilo. Steven Spielberg tímto snímkem vykročil na svou dlouhou filmařskou cestu. Tehdy snad nikdo ještě ani nemohl tušit, že se z něj stane jeden z nejslavnějších a komerčně nejúspěšnějších režisérů všech dob. Zajímalo by mě, jak tento film natáčel. Ta kamera, to je nádhera. Duel má z počátku pomalu budovaný děj a než skutečně začne ten poctivý "Dálniční nářez", musí si divák nějakou tu půlhodinku zhruba počkat. And than it begin. Luxusní hudba (taky jste slyšeli ty Herrmannovské tóny?), parádní honičky a závěr. I když tady jsem možná čekala na nějaký ten výbuch ála Michael Bay:) V diskuzi na IMDb se někdo zmiňuje, že je identita tajemného řidiče odkryta. Je to přece Creep:)(3.8.2016)

 • xxmartinxx
  ****

  Plno kamerových kousků a nápadů dělá z jinak nicotného námětu něco víc. Pocit neznámého a nevysvětleného nebezpečí funguje skvěle a je vemi zábavné pátrat po něčem, na což vlastně nečekáme odpověď. Spielberg dopředu prokázal, že umí točit i bez milionových rozpočtů a skvělého štábu plného známých jmen. Duel je povedená jednorázová podívaná, na kterou si víceméně nejde stěžovat.(13.12.2009)

 • 3DD!3
  *****

  Řídíte? Auto? Pak tohle je film pro vás. Seňor Spielbergo za pár šupů a týdnů natočil silniční thriller a někteří se snaží napodobit jeho atmosféru dodnes. Bezejmený náklaďák terorizující červené autíčko má v sobě tolik režisérského umu až se tomu nechce věřit. Kamera někdy drncá pomalu z pod kol nestvůrného stroje a zsinalý výraz ve tváři našeho řidiče, jako by ani nebyl hraný. Nádherný a postaru natočený závěr je pak třešničkou na tomhle prachem pokrytém dortu. Paul Dougerty dokáže zatroubit písničku na pumpičku od kola, stepovat s vidličkou na kuchyňském stole, ale ještě brilantně hraje na trubku od vysavače. Umíte něco lepšího?(16.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace