Duel (TV film)

USA, 1971, 90 min

Richard Matheson

Jack A. Marta

Frank Morriss

100 percentná ukážka filmovému svetu, ako sa dá skoro z ničoho urobiť niečo. Ajkeď si za to Spielberg zaslúži všetké uznanie, mám rád skôr filmy, kde sa stavia z úrovne ,,niečo,, do bodu maxima. Psycho to však jednoznačne je... ani neviem čo by som v takejto situácii urobil ja...(29.12.2009)

Well done, mr.Spielberg. V 70.letech bylo vytvořeno mnoho kvalitních thrillerů a tenhle dozajista patří mezi ty nejlepší.(20.8.2007)

Skvělý námět a důkaz režijního mistrovství Stevena Spielberga. Aneb jak ve skromných podmínkách natočit hodně napínavý film - minimalismus vs. maximalismus.(29.5.2003)

Majstrovská kamera a atmosféra opustených ciest na americkom stredozápade. Fádny námet na kraťas dokázal Spielberg využiť viac, než som čakal a Duel je skutočne plnohodnotný celovečerný thriller.(2.9.2016)

Původně povídku zkušeného scénáristy Richarda Mathesona převedl do filmové podoby právě Steven Spielberg a nutno říct,že již tehdy prokázal svůj smysl pro drama,napětí,akci i černý humor.(11.3.2016)

• - Při honičce uvidíme na krajnici stát auto s nápisem Grebleips, což je pozpátku Spielberg. (HellFire)

• - Autor pôvodnej poviedky Richard Matheson napísal i scenár pre Spielbergov film. (toi-toi)

• - Při natáčení pádu kamiónu z útesu se porouchalo zařízení, které mělo náklaďák udržet v rovině, řidič proto zůstal do poslední chvíle v kabině a vyskočil před pádem. V záběru můžete vidět otevřené dveře. (HellFire)