poster

Duel (TV film)

 • USA

  Duel

 • slovenský

  Duel

Thriller / Drama / Mysteriózní / Road movie

USA, 1971, 90 min

Scénář:

Richard Matheson

Kamera:

Jack A. Marta

Střih:

Frank Morriss
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ****

  Představte si, že si to šinete na emerický silnici, kde je odbočka jednou za tisíc mil a za váma se zjeví cisterna a snaží se vás zabít. Dokonale nastíněná změna od poslouchání radia po boj o holý život. Tak přesně o tom je tenhle výborný Spielbergův raný napínák!(15.10.2009)

 • LiVentura
  *****

  Geniální prvotina geniálního autora, Spielberg o5 ukazuje, že brilantně vyšperkované drama se dá vytáhnout i z tak jednoduché zápletky, jakou je jízda osamoceného osobního automobilu osamoceného obchodního cestujícího, jehož terorizuje pomatený řidič tyráku s tváří divákům skrytou...konec je dokonale jednoduchý.(22.12.2006)

 • Renton
  ***

  Scénář: Richard Matheson .. Šílenec a jeho oběť. Debutantsky určitě podařený snímek, přesto kromě studijního materiálu na téma budování filmového napětí nic extra nepřináší. Až na začínajícího mistra režie. Už zde zcela jasně načrtl, co se v něm skrývána potenciál a především dokáže výsledek práce skvěle prodat. V čem jiném je dnes Duel nej-x nechám na vás.(13.1.2007)

 • EdaS
  ****

  Atmosféra hustá, že by se dala krájet, a k tomu velmi působivé kamerové orgie - to je jeden z prvních Spielbergových filmů. Těžko uvěřit, že byl točen pro televizi.(4.6.2006)

 • Hrabka
  ****

  Velmi napínavý kousek. V jednoduchosti je síla a takový borec jako Spielberg to samozřejmě ví a tak dokáže nabudit skvělou atmosféru i na silnici. 75%(20.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace