Úspěšná a divácky oblíbená hořkosladká komedie o životě, v níž hlavní roli hraje láska, odvaha, smích i smrt. Film vznikl podle scénáře Haliny Pawlowské, která tu čerpala inspiraci ze svého vlastního rodinného zázemí. Autorka v něm s humorem a ironií sobě vlastní, ale i s pochopením a soucitem vzpomíná na svého otce a další svérázné a zemité příbuzné, pocházející ze Zakarpatské Ukrajiny, na své mládí a s ním spojené nešťastné lásky a ztracené iluze. Vše na příběhu Olgy, jejích přátel, rodiny a vrstevníků, odehrávajícím se v průběhu dvaceti let, které prožívalo Československo po ruské okupaci. Peripetie hrdinů jsou nahlíženy s ironií a humorným nadhledem. Střídají se zde bouřlivé komediální situace se slzami. Hrdinové této komedie však už ví, že nepodlehnout, nevzdávat se, mít rád a nezapomenout se smát je platné a dobré… (Česká televize)

Winster

Zajimave..v teto dobe mozna vic nez jindy. Gustik valel...A hlavně Hanka byla kráááva! Obcas je to takove, ze jen nevericne koukam...prvni pulka je rozhodne lepsi..nez ta druha. ()

PTuranyi

Trpká komédia o spomienkach o spomienkach na socializmus s ukrajinskými koreňmi, zaplnená vtipnými kreatúrami. Nešťastné lásky, otec alkoholický básnik, chudobná rodina z Ukrajiny, pitky, buržoázny nacionalizmus a vyhadzov zo školy, zvádzanie a podvádzanie. 70% ()

os10

Jedna z dobrýcb komedií, která neomrzí ani po několikerém podívání a šteindlerovi se tohle dílko opravdu povedlo. ()

Joee

Proložení úsměvných scén s životní "realitou", zkrátka vzpomínky Haliny Pawlowské. Výkon Ivany Chýlkové je parádní a největším komickým výstupem filmu je Olga na výletě - znavená chůze po cestě v parném dni :) ()

tvujkolega

Úžasný příbeh a skvělé provedení. Velká část filmu je jedna velká kultovní situace. A brilantní výkon Piecky navíc. ()

Prochy

Páčilo sa mi: Výborná hudba (hlavne uvodna melodia), Franciszek Pieczka, rozprávačský šťýl Haliny Pawlowskej. Nepáčilo sa mi: Vekovo-výzorový nesúlad hlavných predstavitelov. ()

fErnesto

"Tak co si myslíte, že je nejdůležitější v životě? Prosím, je to láska? Ne Tak štěstí? Kdepak. Je to život? Ano, zatleskejte soudružce" :D. Film plný hlášek, urážejících komunisty, křesťany, ateisty a v neposlední řadě úplně všechny. Super zábava se super Hrzánovou a Chýlkovou. ()

gizi

Zajímavý film, viděl jsem podruhé, připomíná mi to trochu styl Emira Kusturicy. Tentokrát jsem při sledování neměl to správné naladění, takže hodnotím 70% a "jen" 3 hvězdičky. Trochu mi tam vadily hudební nastrčené hity z té doby. Atmosféra snímku ale opravdu výjimečná, dost (snad) přesně vystihuje náturu Ukrajinců. 12.11.11. ()

Otan

Je to přece jen zdařilí snímek,ale ne celý.Podle mne je úvod filmu docela silný a i humorný,ale pak to jde trochu někam pryč.Už se nepamatuji kdo soupeřil o Lva v tom též roce,ale asi nebylo nic lepšího. ()

migl

Kam jdeš?,do Zanzibáru... "Kristýnka si zlomila vaz.My sme ji odnesli na půdu a tam jsme ji oběsili.Kristýnka naštestí dostala ve škole pětku, tak milice po ničem nepátrala..." Miestami morbídny druh humoru,ale inak skvelý film ()

solver

Zoufale nudné, nedokoukáno. Ironií je, že třeba O život (z něhož jsem se k tomuto dobral) jsem ze zvědavosti dokoukal, byť to bylo ještě o řád tupější, u tohoto už nějak tuuším, že o nic nepřicházím. Ten Polák mi začal být silně nesympatický, jakmile si podruhé na něčem "logicky" poskákal - tuším po klobouku. Takové dementy prostě nemusím. ()

Chuckiecz

Halina Pawlowská napsala příběh "jako ze života". Příběh je groteskní a plný nádherně vykreslených figurek, které bych rád potkal. Ivana Chýlková za tuto roliprávem získala českého lva. Škoda že nevyšel i pro jejího filmového tatínka. Franciszek Pieczka, kterého znám spíše jako Gustíka ze 4 z tanku, zde hraje opravdu skvěle. ()

baron156

Tento film se mě vělmi líbil. Krásný příběh, výborné natočení. Po prvním schlédnutí jsem dostal záchvat smíchu a ještě dlouho jsem se smál. ()

MartinNewman

Tak tady ten kousek od Milana Šteindlera mi úplně nesedl. U Vrať se do hrobu jsem se královsky nasmál, tady je to spíše v tragikomické rovině, kdy herecký výkon Franciszka Pieczki vysoce vyčnívá nad ostatní. Malina Obrovská píše celkem dobré a zábavně knihy, ale tohle zpracování mě víc jak na trojku nepřesvědčilo. ()