Dávná pověst o muži s píšťalou nemá začátku ani konce. Krysař po staletí putuje od města k městu a jeho tvář má nesčetně podob. V tajemných ulicích starobylé Prahy ožil jeho příběh jen na jediný den a možná jen proto, aby se stal filmem. Objevil se na přelomu jednoho roku jako přízrak a stejně tak i zmizel. Hned při prvních krocích městem spatřil Agnes, Kristiána a budoucí svědky jejich manželského slibu, jak v otevřeném červeném kabrioletu objíždí kostely a prosí o svatební obřad. Dívka s věnečkem ve vlasech, nosí pod srdcem nový život. Ale všude jsou odmítáni. Muž s fujarou a v dlouhém plášti, nadaný podivuhodnou schopností přinést lidem očistu, až dosud lásku nepoznal. Pro něj i pro Agnes je jejich setkání jako blesk z čistého nebe. Marně Kristián volá jméno své milé, marně jim ďábel nastražuje léčky. V té zběsilé silvestrovské noci se zrodilo pouto, které je ale třeba vykoupit. Každý tu něco ztrácí, každý se musí něčeho vzdát

Krysař, který nalezl inspiraci ve stejnojmenné předloze Viktora Dyka i v muzikálu Daniela Landy, je osobitou a originální filmařskou reflexí staré legendy. Na otázku, proč byl film točen vlastně "v přímém přenosu", v průběhu 24 hodin, F. A. Brabec - spoluscenárista, kameraman a režisér v jedné osobě - odpověděl. "Snažil jsem se najít klíč na zpracování Krysaře tak, aby zůstal silný emotivní příběh o lásce a zároveň abychom nevytvořili 'jen' klasickou 'dobovku'. Extrémní podmínky natáčení, kde musí všichni ze sebe dostat opravdu všechno, pomohly umocnit emotivní proniknutí pod kůži všech hrdinů. Faleš nebyla možná, nebyl na ní čas. Zahráli jsme si s přirozeným vyčerpáním, se zimou i s povinností něco dokončit.Věřím, že jsme v hraných scénách dosáhli větší autentičnosti a expresivnosti,.a že divák bude vtažen do děje se stejným nasazením jako celý filmový štáb." (oficiální text distributora)

salamandrr

jednu hvězdu dostává film za hudbu od Daniela Landy,ale občas sem byl nucen bojovat s démonem NUDY a posledních 30 minut jsem neustále koukal kolik mi zbývá do konce.Film naprosto troskotá na špatných hereckých výkonech všech herců,nebyl tam snad ani jeden dobrý herecký výko(možná krysař,ale hrát chláp v kapuce,který řekne asi tolik slov jako A.Schwarzenegr v terminátorovi není zas taková obtíž),dalším aspektem demence bylo osvětlení filmu.to Brabec neměl ani na 2 reflektory?lepšího osvětlení by dosáhl pouhou žádostí na pražské osvětlení zda by mohli trochu přidat na intenzitě pouličního osvětlení...příběh nestojí za nic.Takže díky ti Dane Lando,že si můj mozek nevylezl z ucha a nespláchl se do hajzlu.Nedoporučuji nikomu,jen sebevrahům možná ()

Koprska

Průkopnický počin experimentu mě nadchnul, stejně jako hudba Daniela Landy, která je v tomhle dílku úžasná :-) ()

Mandalorian odpad!

A koho s..re, že bylo natáčení tak rychlý (necelých 24 hodin) když kvalita stojí za h..vno ? Je to odpad. A ani Landa to nezachrání. Burn, baby, burn ! ! ! ()

ludva10

Ač muzikál pokládám za jeden z nejlepších, které jsem viděl, tento film je bohužel dost nepovedenej. Jediné, co filmu za mne zachránilo 1* je, že občas na pozadí zazní Landovo ústřední píseň. ()

artuš odpad!

Naprostá blbost, na kterou se snad nemúže dívat nikdo. Tenhle "film" mi připadal jako nějaký pokus o film od studenta FAMU. A ne od zkušeného režiséra. ()

bono22vox

Recenzi na tetto film jsem psal pouhých deset vteřin, abych dosáhl větší autentičnosti... Film (respektive jeho natáčení) je možná zábavný způsob, jak strávit silvestra. Ale to je všechno... ()

Zuzanyje

Nepovažuju tento film rozhodně za žádný zázrak, ale na druhou stranu - odsudky vůči němu mi přijdou hodně tvrdé. Zvlášť vzhledem k tomu, že je to jakýsi Brabcův experiment, natočit film za pouhých 24 hodin. Chápu, že se mezi diváky najde spousta těch, kteří čekají filmový zážitek, a okolnosti natáčení je nezajímají. Osobně však mám takovéto experimenty ráda a Brabec je mi tím sympatický. Navíc se mi imponuje barevnost tohoto snímku... Karnevalová tradice má cosi do sebe... a pro mě tudíž i tento film se svou zvláštní poetikou... Myslím, že jde spíš o to, chtít na poetiku tohoto filmu přistoupit... ()

Uhura odpad!

Ať si Brabec radši uplete největší vánočku na světě nebo třeba skáče přes švihadlo a neplete rekordy někam, kam nepatří, obzvláště jedná-li se o tak výborný materiál jako je Krysař. ()

Marfab

Jediné co moho dát plus je hudba Daniela Landy. Jinak tohle moderní pojetí "krysaře" je trochu zcestné....A navíc to, že tenhle snímek byl natočený za jeden den tomu dává potřebnou kvalitu. Je to ubohé takhle prznit určitě dobré dílo ()

topi80

Film má nejlepší předpoklady k tomu, abych se nechal unést svou předpojatostí. F.A.Brabec, Krajčo, Geislerová, to už je dobrá záminka k nejvyšší ostražitosti. A přesto se tak nestane. Mně se ta podívaná líbila, a to bez ohledu na to, jak rychle byla natočena. Banda dementních frajírků, podivný a pro mě nepochopitlný absurdní svět silvestrovského veselí, všechno vytvořilo atmosferickou mozaiku, při které jsem nelitoval času stráveného před obrazovkou (a to i opakovaně). Nepřipojím se ani ke kritice Petra Jákla, mě jeho Krysař docela chytnul a vzbudil ve mně všechny emoce, které vzbudit měl. Pořád váhám, jestli tři nebo čtyři hvězdičky. ()

Brodyman odpad!

Proboha co to sakra je? Však ještě tři roky po prvním shlédnutí při vyslovení slov Brabec a Krysař se třesu hrůzou, začínám projektálně zvracet a prosím o odpuštění. Je sice opravdu krásné, že pan Brabec získal rekord o nejrychleji natočený film (který už mimochodem ztratil), ale občas je lepší si dát na čas, a pokusit se vytvořit FILM, né zbraň hromadného ničení. ()

MFloyd odpad!

Tohle píšu dlouho potom, co jsem film viděl a doteď souhlasím s odpadem. Je to převedení klasického díla do moderny, což asi nemusí být vždy špatně, ale v tomhle případě jsem nic nepochopil, je tam Krajčo v kabriu a Jákl v kapuci, jinak strašný hovno, ale jakože hrozivý ()