Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

blackrain

Vyřčená slova se snadno stávají skutečností a dosáhnou svého opravdového významu. To byla zase jednou směska šílených postav. Co postava, to absolutní originál. Film mi chvílemi připomíná gangsterky Guye Ritchieho. Dějové kotrmelce to mu napovídají a hodně. ()

kaylin

Asi jsem o tomhle filmu slyšel už tolik, že jsem pak prostě musel být zklamaný. Hitlerovská scéna je fajn, scéna se psem a marmeládou mi z vyprávění zněla úchylněji, ale celkově je zde dobře absurdní, groteskní humor, který se mi celkem líbil. Herecky to mnohdy stojí jen na o, že ze sebe ten člověk dělá debila. ()

Pet

Konečně se našel někdo v Čechách, kdo je schopný konkurovat černokomediálním historkám z podsvětí ze Západu :) A když uvidím Ivana, tak ho slušně pozdravím s nataženou pravicí: "Heil, Troyan!" ()

suicide

Když jsem poprvé viděl na kině plakát, očekával jsem úplně jiný film, po Samotářích jsem čekal něco na stejné úrovni, ale pořád dobrý, pokud hodnotím jenom o něco málo hůře. Jedna ruka netleská je neskutečně úchylný film se spoustou výborných scén a hlášek: Objímání stromu v jeho koruně nebo "Jsem unavený"-"Dnes je čtvrtek." Film ovšem vyniká i vypointovaností scén - Ivan Trojan se mění postupně v Hitlera. Oproti Samotářům působí však méně uceleně, konec přijde trošku náhle - jakoby se na nás zhroutil, tudíž 70%. ()

Kreeki

Již jsem přišel na to, co je problém českých filmů - dobré herce sice máme na každém rohu, ale na dobrého scénáristu už jen tak nenarazíš. ()

movieband

Přijde mi, že na české filmy, člověk musí trochu dozrát, aby se mi zalíbily. Jde o specifický druh filmu, který je hodně odlišný od ostatních filmů. V dnešní době se Hollywood cpe snad do celosvětové kinematografie a originální obraz filmu z dané země se postupně vytrácí. Česká kinematografie, je právě proto tak specifická, že jde úplně mimo tuhle americkou rutinu a zachovává se taková jaká je. Jedna ruka netleská je solidní, černohumorná komedie, kde mi ani ten Macháček nevadí a samotný Trojan, s jeho formou Hitlera, je perfektní. "Nečum nebo ti useknu ruku." 78% ()

topi

Další originální snímek Davida Ondříčka, tentokráte hozen do žánru černé komedie. Vtip občas kolísá s trapností (hlavně až dementně tupej Marek Taclík) a některé gagy jsou až moc okatě přizpůsobeny tomu, aby se divák za každou cenu musel pobavit (ale ono to jaksi nefunguje). Nejlepší je Trojanova proměna v Hitlera a Klára Pollertová-Trojanová jako jeho manželka (a to i ve skutečnosti), ze které chlad srší velmi přesvědčivě. Příběh celkově slabší, chtělo by to dotáhnout do správných kolejí. ()

slunicko2

Kontroverzní absurditka představuje nevyužitou šanci. 1)  Scenárista, režisér a producent 34letý David Ondříček popustil uzdu své fantasii, ale nepřekročil své mantinely, zejména pokud jde o scénář. A tak sledujeme hromadu parádně ujetých nápadů v nepříliš zábavném lehce ponudnělém snímku. Ani Macháčkovy a Trojanovy ingerence nepomohly. Možná i pomohly, kdoví, jaký by byl film bez nich._____ 2)  Nejlepší hereckou etudou je proslov 39letého Ivana Trojana za zvuku pochodu Preußens Gloria (v Prusku velmi oblíbeného a používaného za císařství, za nacistů i dnes). Rovněž podařeně slizský 45letý Vladimír Dlouhý (moderátor Načapám tě!) je přesný. Neublíží ani 67letý Jan Tříska (Standův otec) v roztomilé travesti show, 37letý Jiří Macháček v neodolatelném účesu na začátku filmu (Standa) a tehdy přitažlivý vlasatý a štíhlý 30letý Marek Taclík (Ondřej, akční magor z obchoďáku)._____ 3)  Po opakovaném zhlédnutí přidávám třetí hvězdičku._____ 4)  Výstižný koment: Gilmour93***, Lima**. Duchaplný komentář Adama Bernaua**** divákovi (a možná i Ondříčkovi) vysvětlí, co všechno měl autor na mysli a proč zvolil formu, jakou zvolil._____ 5)  Spěchám na rande s Martinou a Andreou. Uvaříme si houbový čaj. Pak si zajdeme do Magické zahrady na pečenou ruku a posléze se podíváme v televizi na Načapám tě! Dolce vita po česku. ()

Damiel

Trochu slabší než Samotáři, protože je to takové volné pokračování Samotářů. Opět stejná premisa, která se rozvíjí podobným stylem. Ondříček ale měl v rukávu řadu nápadů a vtípků, které mu umožnily tu stominutovku nadprůměrně utáhnout. ()

katuska138

Ta nejčernější ze všech černých komedií. Skvělý natvrdlý Macháček a ještě lepší přísný Trojan. "Pane, neměl byste si do té jehly dát nit?" ()

Aiax

Smích je vzácná komodita a některé momenty tohohle jinak průměrného filmu byly fakt kulervoucí. Jen díky nim dávám sice slabé, ale přece jen čtyři hvězdy. ()

JohnMiller

Keď mi moja kamarátka prerozprávala dej v alkoholickom opojení , zdalo sa mi, že Jedna ruka netleská musí byť riadna pecka bez slabého miesta, jeden s najlepších Českých filmov. Očakávanie som trocha prepálil. Hoci som po pozretí taký nadšený nezostal, zlé to rozhodne nebolo, sklamanie však nepopieram. Tu sa tvorcovia snažili hrať na Guya Ritchieho. Nebudem polemizovať o tom či sa im to podarilo alebo nie, scenár nebol na zahodenie. Chápem aké je dneska náročné nakrútiť niečo takéto svojrázne ale keď už dostali zelenú, mohli sa trocha viac pohrať zo scenárom, možno by to bolo o niečo lepšie. Ale nakoniec, na to že filmy z našich luhov nevyhľadávam a nemám ich veľmi rád, to bolo stráviteľné a miestami aj dosť chutné. Najviac ma bavila tá psycho-fyziologická zmena Zdenka na Hitlera. Bolo to zahrané skvelo. ()

Stanislav_H

Neobyčejně milý a vtipný film, který mám upřímně rád celých těch 17 let. A nemyslím si, že se na tom kdy něco změní. ()

Skip

Docela jsem se bavil, ale vadilo mi, že v hereckých projevech je to tak nějak kopírování Samotářů, a to kopírování nijak moc vydařené. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017