Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Protože bydlí každý jinde (Olinka v Brně a Standa v Hlubúčkách), píší si každý den. Po roce této dopisové známosti napíše Olinka Standovi : "Stando, přijeď v sobotu na večeři a pokud budeš chtít, můžeš tady i spát." Do tohoto okamžiku vkládají oba velké naděje. Jenomže ještě nikdy s nikým nespali. Nastupují rady "Jak na to". Začínají se odvíjet i příběhy dalších postav: Jarda - Standův bratr ho učí jak nasadit ochranu a ukazují si spolu v lékařském atlasu. Ženy z domu kde Olinka bydlí - každá poznala ten okamžik trochu jinak. Konečně nastane kýžené setkáníVšichni rádcové a další postavy v praxi sami ukazují, zda věta z Brněnské televizní inscenace z úvodu filmu "V Brně proběhne každý večer sto padesát tisíc souloží" nadsazuje nebo ubírá. Každý z deseti hrdinů filmu dopadne jinak. Většinou hůře, než by chtěl.

Ve filmu hrají vedle již známých a oblíbených tváří i vynikající divadelní herci, kteří se sice už zabydleli na scénách Národního divadla, Hadivadla, Klicperova divadla a dalších, ale pro svůj věk budou široké veřejnosti teprve objeveni. Komedie je plná vkusného vtipu okolo sexu a erotiky. Mnoho sloganů filmu se jistě objeví a zůstane ve slovníku diváků. Životní výkon v roli Miroslava Norbachera podal Miroslav Donutil. Písně do filmu nazpívali Eva Urbanová a Richard Krajčo. (oficiální text distributora)

terka805

Nikdy jsem o filmu Nuda v Brně neslyšela ("Posrané život!"), až jednoho dne učitel češtiny pustil tento skvost české kinematografie. Netušila jsem vůbec o čem, že to bude... Nicméně po scéně s rohlíky už to všem ve třídě docházelo. Film, ve kterém se vstřebatelnou cestou díváme na různé osudy, které více nebo méně brouzdají stejného večera kolem sexu a erotiky. (Všichni chlapi hledají ženské na noc plnou lásky.) Filmové hlášky pobavily všechny a hodně jich už nikdy nezapomenu, staly se součástí mé řeči. Rozhodně tento film doporučuji a dodávám: "Na lečo se vyprdněte, udělejte řízky.". ()

Falco.araea

Před filmem: Konečně se nějaký film neodehrává v Praze, ale v Brně, mém milovaném rodném městě, hurá! Po filmu: Ne, dobře, jásání opravdu není na místě. Ať se filmy zase vrátí do staré dobré Prahy a zachovají si aspoň nějakou úroveň. Tohle myslím opravdu nemá nikdo zapotřebí. ()

maeb

Ze začátku naprosto skvělé, ke konci již trochu nuda z Brna (resp. z Hradce). Konečně po dlouhých pěti letech (s čestnou vyjímkou Výletu) český film, který má dobré téma, svůj styl a je vtipný, milý, prostě pěkný. ()

Unka

Neboli čtyři hvězdičky a půl. K dokonalosti mu totiž přebýval podle mého názor příběh s Miroslavem Donutilem, protože v českém filmu je už předonutilováno. A ať hraje kohokoli a ať konečně s brněnským přízvukem, prostě Donutil je Donutil. Příběh Standy a Olinky je ale z rodu těch, které opravdu potěší každého, kdo má srdce na svém místě. V dnešní době, kdy už i čeští filmaři točí své filmy tak, aby se zalíbily americkému publiku, jsou takovéto čisťounké příběhy opravdovým pohlazením na duši. A pokud jsou navíc tak nádherně zahrané, pět Českých lvů je na místě a debaty o tom, jestli je film nudný nebo ne, zcela zcestné. ()

KryplXxX

Stejně jako většina porevolučních filmů trpí absencí ucelenějšího dojmu. Komedie má být vtipná. Morávek by měl raději opravdu zůstat u divadla, kde mu to jde určitě lépe. P.S. Nehodlám dávat filmu 4 * jen abych nevyčníval z řady. P.P.S. Ta inteligence jak tady někteří píšou mi zde taky nějak unikla. P.P.P.S. Lidi, nebojte se dát 1 * jako já. Přeci nebudete zvyšovat laťku jen kvůli tomu, že ostatní dávají 4-5 * ()

Nawri

Ač Brňák, tohle byla fakt nuda, 2* za těch pár minut Míry Donutila a za pozoruhodně citlivé zpracování. ()

maoc

Tohle nebude lehké. Nuda vybočuje z obvyklé české produkce => body pro ni. Nechápu ale, co má být vtipného na srandě, kterou si film (asi nechtěně) tropí z handicapovaných. Nevím, mně to prostě celé připadalo dost trapné a na to, že to má být komedie, jsem se nezasmál snad ani jednou. Spíš mě mrazilo. Suma sumárum za 2 a ta třetí je za jakous takous atmosféru a chuť natočit něco neobvyklého.****Druhé shlédnutí 2017 zanechalo mnohem lepší dojem. Jsem starší, ztratil jsem určité romantické klapky na očích, které se týkaly hlavně žen a přístupu k nim, a asi proto si film mnohem lépe vychutnal. Bylo to příjemné. Scénář je dokonalý, herci dokonalí, obrazově je to skvělé a celé je to tak příjemně-nepříjemně ze života, že si člověk k filmu musí utvořit názor. Někteří jej nenávidí a chápu je. Nuda však chladným člověka nezanechá. ()

Burrows

Plusy: originálně natočené, černobílé, postavy se představují divákovi pomocí "seznamky", Budař, Donutil .. Minusy: málo vtipu, pomalý spád, místy hodně nudné ()

Pitryx odpad!

Kdysi jsem film viděl do čtvrtiny a kousal si nehty nudou. Nyní jsem jej tedy nahrál a zhlédl celý s tím, že jsem byl tehdy nevyzrálý a nepochopil jsem jej. Asi mi to zůstalo, protože hodinu a půl nudy.... to je moc. U komedie se chci smát, zde však nebylo čemu. Jediné co za něco stálo byly herecké výkony, ale zase to srazilo podivné modrobílé zabarvení filmu. Takže Nuda v Brně je skutečně nuda i u TV. ()

Pharlap

Nelibilo.. nepomohla tomu ani CB metraz.. nepomohl tomu ani idiotsky vyrazy v oblicejich hl.protagonistu.. A jestli na tom nekdo neco shledaval ftipnyho.. ja ne.. :-( ()

hackstolle

Ostudne jsem zil v dojmu, ze jsem film pred davnou dobou videl. Opak byl pravdou. A kdyz jsem ho pred par dny pohledal v programu v TV, volba na vecer byla jasna. Byl to koncert. Film je velice vtipny diky hereckemu podani, chvilemi tragicky, rozpacity, smutny az litostivy. Ale hlavne obdivuhodny. Kdyz se sejde tolik hercu a herecek s vyraznou dikci, jako Donutil, Budar, Tomicova, Daniel, Liska a dalsi, tak je to jednim slovem parada. Takhle nejak si predstavuji u hercu radost ci zabavu pri toceni filmu. A vlastne. Jak muze mit tak dobry film tak malo procent na CSFD?? ()

PlysovyMacko

Nazov je vystizny - je to nuda v Brne. Pocas jednej noci sledujeme ako sa rozne pary vysporiadavaju so sexualnymi a romantickymi aspektami vztahu. V popredi su dvaja mentalne zaostali ludia chystajuci sa na svoj prvy s*x. Mna najviac zaujal vztah dvoch pekarov, skoda ze im je venovany maly priestor. Pacilo sa mi ako Olinku podporovali kamaratky a pesnicka Vsetko sa stane dneska v noci mi uviazla v hlave. Ale kamera nie je pekna a ostatne pribehy zaujimave. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)