kkarx

Vánoční svátky... tak se pustím do pohádek. V 80. letech vzniklo několik pohádek s hutnou až hororovou atmosférou a "O Statečném kováři" je právě jednou z nich. Spousta napínavých magických momentů: mlýn, cesta, chatrč, studna, závěrečný souboj. Většina lokací vypadá úžasně pohádkově, potom ty méně povedené působí moderně a tak trochu jako pěst na oko (vesnice a hrad). Možná je to i režií. Tohle bych odpustil. Asi jedinou výraznou slabinou je špatná fyzická příprava Pavla Kříže, kterému žádnou sílu není možné věřit a už jako klukovi mi to vrtalo hlavou. Nicméně pohádka patří pořád k tomu nejlepšímu, co u nás kdy vzniklo. ()

patroklos

Krásná pohádka z moravského prostředí, s výbornou hudbou Petra Ulricha. Ač je to zvláštní, pohádku jsem viděl nejméně 30x a to na gymplu v hodinách chemie. Pan profesor nám pohádku vždycky pustil na videu a odešel z hodiny pryč. "Pískací písničku" si potom po celý týden pohvizdovala celá třída, tak dobře ji Petr Ulrich napsal ()

Amgis

Ta pohádka není zas tak špatná až na pár primitivních scének, které byly předvídané. Ale naopak byly i scény lepší. Nejvíc co mě na této pohádce vadí je obsazení v postavě hlavního hrdiny, který se rozhodně na to nehodí. Od pohledu sotva 65 kilo vážící Pavel Kříž ohýbá 6mm plech svýma ochablíma ručičkama a tváří se přitom jak nejsilnější borec na světě. ()

helraiser

Jedna z mích nejoblíbenějších pohádek na kterou se i nyní rád podívám. Trochu strašidelná, ale hlavně zábavná přesně tak jak to mám rád. ()

chrispe

I když mi vždycky připadá, že Kříže na začátku natáčení něčím nadopovali a proto jde vše tak trochu mimo něj - pohodička, klídeček, ono se to vše nějak vyvrbí + výraz - flegmouš na entou, tak je to pro mě jedna z těch lepších českých pohádek. Příběh je jednoduchý, nekomplikovaný, pěkná krajina. ()

anitae

Kovář Kříž hází kyjem a vyráží do světa na zkušenou, cestou nabere dva lenochy a jdou zachránit princezny unesené Černým králem-Čepkem. Z dětství si pamatuji z této pohádky hlavně poskakující lišku, a čarodějku s bradavicemi;) 4* ()

tranquill

Pěkná pohádka s mladým ale sebevědomým Pavlem Křížem. A hlavně hodnotím tu až hororovou atmosféru, které hodně napomohla doprovodná hudba a zvuky a která mi až připomenula temné Deváté srdce. ()

Ozzy2

Velice špatně obsazená hlavní role.To ani malé dítě nemoholo té trosce uvěřit, že je kovář a ještě ke všemu takový silák.nechápu, proč tu roli nehrál mladej Króner, kterej se absolutně nehodil na zbabělce a podrazáka.Tu pohádku to srazilo o tři hvězdy. ()

KafuR

Přinejmenším body navíc za to, že se tato pohádka po vzoru klasických pohádek nebojí i postrašit. Rozhodně by neškodilo přivést toho neohroženého Mikeše trochu víc na pokraj sil, aby to nevypadalo, že má vše tak na háku. V kontextu s koncem, který nemá potřebu nějak ždímat emoce, se ale jedná o film, který se dá pouštět (s určitými přestávkami) opakovaně. ()

Porp

Tá hudba! Tá hudba! Magické filmové dielko, ktoré sa nestratí ani v 21. storočí v záplave efektami nabitých blockbusterov. Krásny príklad toho, ako možno vybudovať hororovú atmosféru hlavne pomocou zvuku a hudby. Žiaľ, zatiaľ čo hudobná stránka filmu ho tlačí nahor, niektoré ostatné aspekty filmu robia pravý opak. Kostýmy sú príšerné (kráľovský dvor). Vyzerá to akoby výtvarníčky zašli na exkurziu do textilnej továrne, pozbierali zvyšky, omotali nimi hercov a bolo hotovo. Podobne aj Čierny kráľ vyzerá ako sused od vedľa, ktorý rád chodí venčiť psa so škraboškou na nose. Petr Čepek vôbec nebol zlá voľba, no napríklad taký Radek Brzobohatý ako čarodej Mrakomor v Princ a Večernice, mi pripadal ďaleko viac strašidelný. ()

Taškář

Nic moc, film o dvou homosexuálech, kteří vychovají mladého kováře, který se chová celý film jako puberťácký buran. Celý film zní vtíravá melodie, která po chvíli začné býti otravná, hlavně když ji Kříž vnutí pískat svým nepříjemným kamarádům. Knot je opravdu děsivý. ()

FeriusParfax

Opět depka jako trám. Tři "kamarádi" se vydají zachránit princezny. Ještě, že jsou dva takoví hajzlové, že naprosto vynikne úžasný charakter Štěpána Šafránka. Podivný lišák, či co to doprovází ty tři na jejich cestách za pomocí, je opravdu nepěkný. Vždycky mě ale nejvíc děsilo, když přišel Štěpán do podzemí (kde ho "kamarádi" samozřejmě nechali) a dorozumíval se tu jen myšlenkami. Z této pohádky si děti mají vzít snad jen to, že si máte dobře vybrat kamarády a komu budete věřit. Což není snadný úkol. ()

haWranka

Moje hodně oblíbená pohádka, hlavně kvůli vyloženě sympatickému Pavlu Křížovi. I když já bych ho do role supersilného kováře nevybrala, role mu sedla skvěle. ()