Spock

Další strašidelná pohádka, která se nesmazatelně zapsala do mého dětského srdce. Moc oceňuji zejména skrytou výchovnou složku celého příběhu. Máme tady sympatického kováře s přáteli. Na jeho dvou rádoby kamarádech, je pak skvěle vidět, jakými nedostatky trpí. Stejně povedený je i králův rádce. ()

Pražák

"Hoř plamínku, plápolej, tupou sílu udolej!" Tahle pohádka jednoznačně dokazuje, že to jde i bez prvoplánového humoru, komických postav a klaunovských scén. Naopak. Všecko je v mezích, pohádka postraší i pohladí a ty dnešní pohádky to strčí do kapsy levou zadní. ()

Kalidor_

Proč už se netočí takový krásný pohádky, Troška se asi zbláznil když začal točit po Jasněnce pohádky na pokračování hodné odpadu a světlých záchvěvů pohádek v podobě "Anděl páně" je jak šafránu. Holt ty dnešní režiséři NEDAJÍ SI ŘÍCT A NEDAJÍ. ()

giovanni3

Tuto pohádku mám velmi rád. Leckdo si na ni ani nevzpomene a sleduje pouze ,,nové,, pohádky, či osvědčené klasicky, ale já se vždy právě těším na ,,O statečném kováři,,. Vždy tu je taková poutavá atmosféra (dalo by se říci až temná/pochmurná a chvílemi i úsměvná) a opět zvítězí dobro nad zlem a zároveň se ukáže i slabost lidských bytostí a jejich spravedlnost a že ne každému lze věřit. 4z5 ()

manonfire

Kterej zase inženýr tuhle výbornou záležitost potápí pod modrou hladinu průměru? Sice jí k červené barvě chybí jen procento, zasloužila by se v ní však rochnit s přehledem. Pohádka je nezapomenutelnými scénami prošpikovaná a patří mezi to opravdu vyvedené. Je plná vtipné akce("A nedají si říct a nedají.") Obsahuje nenásilně podané prvky morálního poselství (Zlaťáky, jitrnice a vlastně všechny okamžiky s Knotem a Kronerem ml.) A umí přijít též s pro děti stravitelnou až příjemnou strašidelností, která je navíc parádně podpořena kulisou hudební i trikovou. PS: Starou kamerou na obřím plátně v setmělé jídelně.... na dětském táboře v Horažďovicích.... rok po roce nesčetněkrát. A co bych dal za to sedět tam jako malej kluk znovu. 80% ()

Cejny

Průměrná pohádka s mladým "básníkem" Pavlem Křížem. Dobrá, neurazí, ale také ničím nepřekvapí. ()

gutshoter

Pohádka, v které je řada nesouvislostí, jež do sebe zapadají opravdu pouze naivně. Je to ale pohádka, vím, navíc celkem milá. Na oddych proč ne... Slabší 3*. ()

herr_carter

Podobně jako u Panny a netvora další hororová pohádka, vždycky se mi ale celkem líbila (možná pro to nestandardní pojetí)...............moje hodnocení = 6 z 10. ()

bari68

Až na to, že Kříž svojou postavou vyzerá, že tú kovadlinu snáď ani by neuzdvihol, tak je táto rozprávka krásna svojou klasikou. ()