Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

Fiftis

Pláž patrí k filmom, ktoré si dokážem pozrieť zas a znovu. Vždy keď ho dopozerám túžobne snívam o tom, že sa raz na takúto pláž dostanem. Film vás vtiahne do svojho deja vďaka krásnemu prostrediu a cestou na tajnú pláž o ktorej vám povedal neznámy psychoš. Reakcie na film ľudí z môjho okolia sú rôzne, niektorým sa nepáčil, pripadal im hlúpy. Iným sa zdal v pohode ale nič extra. Niekoľkým tento film učaroval ako mne. Nebude to ale asi filmom, ako takým, samým o sebe. Mám tým na mysli, herecké výkony, scenár, réžiu. Menované elementy sú síce slušne splnené a navyše podfarbené úžasným soundtrackom. Zaujímavá scénka je aj v momente kedy sa Richard na chvíľu trocha zblázni a premení sa na počítačovú figúrku, ktorá kosí nepriateľov. Fajn oddychovka, ku ktorej sa vždy rád vraciam. Nádherné miesto, krásna lagúna a život ničnerobenia. Takýto film mi dlho chýbal a mám rád filmy, ktoré by som chcel zažiť na vlastnej koži. DiCaprio je už len čerešničkou na tejto pre mňa neodolateľnej torte. ()

Shakers

Začiatok filmu je až tak dobrý, že ho nedokáže prekonať ani záver! Danny Boyle hneď z úvodu na nás vybehol, všetko nám v skratke vyrozprával, zo všetkým nás oboznámil a to v tak svižnom tempe, že sa pri tom nedá nudiť.Príchod na ostrov je stále neskutočne fajn a má to aj slušnú atmosféru (miestami), ale potom sa ten film už len ťahá a už to nieje vôbec tak zaujímavé ako začiatok.A potom príde koniec.Trochu ma to sklamalo.Nečakal som od toho vôbec nič ani DiCaprio (ako niektorým) mi nevadil, ale ten záver mi prišiel taký lacný.Ale inak celkom fajn na nudný večer. 70% - 3* ()

lamps

Boyle je jistě vypravěčský inovátor, na jím vytvářené obrázky a scenérie se krásně kouká a dokáže vnést kreativitu i do pubertálního filmového tripu na tropický ostrov plný trávy a nadržených žen. Pokud se bavíme jen o režii, originálním námětu a vynikajícím soundtracku, nikdo se nemůže nad kultovním statutem Pláže příliš podivovat, jestliže ale chceme brát v potaz i vývoj děje, jeho gradaci, emocionální či psychologickou hloubku nebo z něj plynoucí myšlenky, není tenhle exotický úlet vůbec ničím výjimečný. DiCapriova postava, která má být centrem vyprávění, je prazvláštně napsaná, její motivace se postupně stávají nesrozumitelnými, její vnitřní konflikt je zažehnut během několika okamžiků, a přestože veškeré problémy jdou na její vrub, jakoby to v konečném součtu ani nikomu moc nevadilo.... Zábavné dílko, ale ambice byly očividně mnohem výše. 65% ()

Big Bear

Kdysi dávno vlastnila moje rodinu opuštěnou prvorepublikovou vilu v lesích. Na víkendy jsem tam jezdil s nejlepšími přáteli. Časem se kouzlo místa rozkřiklo a každý chtěl to místo jež naše okolí znalo z vyprávění někomu ukázat. Tak se tam dostali i lidé co tam nikdy neměli co pohledávat. Naše - Pláž - byla prozrazena. Parta se rozhádala, rozdělila na skupinky. Kouzlo místa, punc něčeho vyjímečného, vzácného a tajemství bylo náhle pryč. Boylova Pláž je film o podobném místě. * * * * ()

Boogeyman

Od knihy, která je téměř dokonalá se film dost liší, ale zachovává si atmosféru a to hlavně v části, kdy se "ráj" začíná hroutit! Leonardo mi ale do této role hodně nesedí a ač si ho vážím (protože Scorsese) tak tento film pro mě díky němu trpí. No a kapitolou samou prosebe je skvělá hudba, jak písničková, tak instrumentální. ()

Stegr

70% - Očekávání od tohoto filmu a hlavně od DiCapria jsem měl obrovská, protože Pláž byla prvním filmem, který jsem s ním viděl po Titanicu, kde mě Leo nadchl. Nakonec mě Pláž celkem bavila, hlavně proto, že DiCaprio zde hrál diametrálně odlišnou roli, než v tom okouzlujícím Cameronově slaďáku a dokázal (stejně jako v mnohých následujících filmech), že toho umí zahrát opravdu hodně... ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10///+soundtrack, malebná příroda, kamera, od Lea pěkně zahrané a zajímavý děj -DiCaprio na sebe poutá veškerou pozornost a to i díky měnší účasti áčkových hvězd, trošku by to chtělo vylepšit příběh./// Pěkný film skoro po všech stránkách, který můžete zhlédnout i vícekrát a to především díky výbornému soundtracku a nádherné přírodě. Děj je zajímavý avšak složitější, z tématu se dalo vykřesat více. Jinak Tilda Seinton je pěkná mrcha. A tak mě napadá, škoda že z toho neudělali teenagerskou vyvražďovačku :-)/// Celkem 78%/// ()

mchnk

Rozhodně zajímavý scénář o tom, že úplná svoboda a dokonalé soužití mezi vetším počtem lidí prostě nefunguje ani na pustém ostrově plným marihuany. Každopádně dobrý scénář a né úplně zprzněná realizace filmu. Možná nejlepší Leonardova role. ()

Vančura

20 let jsem kolem toho filmu chodil a úspěšně ho ignoroval - vlastně sice nevím proč, ale když jsem konečně dostal chuť ho vidět, zjistil jsem, že je nečekaně skvělý, a hodně mě to bavilo. Možná jsem si myslel, že je to nějaký stupidní příběh o hledání nějaké debilní pláže, což sice je, ale dějově je mnohem zajímavější, než by mě kdy napadlo, a vývoj výchozí zápletky byl pro mě celkově velmi příjemným překvapením (byť mi některé momenty přišly hodně předvídatelné). DiCapria jsem sice nikdy moc nemusel a v roli Richarda bych si dovedl představit lepší herce, ale vyloženě mi zde nevadil, a především mi to dokonale vynahradila Virginie Ledoyen, jejíž francouzský šarm mě zcela okouzlil - v tom filmu je vážně neodolatelná. Když si k tomu přičtu skvělý soundtrack a skutečnost, že už se z toho filmu celkem stalo slušné postdevadesátkové retro, jen mu to přidává na zajímavosti. Od Dannyho Boyla snad ani nešlo čekat špatný film a překvapuje mě zdejší relativně nízké hodnocení. ()

mzss1

Nudný thriller s trapnou romantickou zápletkou. DiCaprio vůbec nezaujal. Konečné rozuzlení, nějaké to napětí zde bylo, to jo. Ale je to bída. Znám horší filmy, tak tu druhou hvězdu dám. S odř.ušima hodnotím na 30% = ** ()

k212

Pláž je nespíš něco jako generační film, ale příliš si neumí vybrat jestli jím skutečně chce být (tedy filmem pro zhulené teenagery). Je to film plný nedořečených a nakousnutých myšlenek, které už jsme kdesi viděli a slyšeli, od utopicko-idylického zdání komunity, žijící na nadpozemské pláži, až po zajímavý model chování této společnosti, přes užívání a zneužívání drog, přes samotu, která vede k šílenství atd. Ale jak jsem se zmínila výše, je to jen nepovedený mix všeho a nejspíšje jen samoúčelně efektivní (ta Apokalysa asi nejvíc, to mě hodně vadilo). Emočně je film docela studený a odtažitý. Asi je to tím, že jsem odrostla věku, kdy by mě měla nadchnou konopná pláň a techno/rave party v džungli. Leonardo Di Caprio se snaží jako lehce připitomělý amík, který rád hraje počítačové hry, navíc diváky provází celým dějem skrz kometáře (které mě pěkně štvaly, mimochodem), nicméně prim v téhle podivné směse hrají spíš Robert Carlyle a Tilda Swinton. Režie Dannyho Boylea mě moc nezaujala, jako spíš párkrát překvapila řádným úletem (výlet do vesmíru, počítačová hra), originální hudba Angela Badalamentiho se ztrácí za elektronickými hudebními kolážemi a kamera působí jak reklama na výlet do tichomoří. Vnímám to na 40%. ()

kingik

Hodně zvláštní snímek, který je provokativní, blbý a prázdný, ale i myšlenkově složitý a komplikovaně sledovatelný. A tahle kombinace je právě velmi neobvyklá. Film neunese vše tak, jak by chtěl, a stejně tak se k divákovi nedostává snadnou cestou myšlenka, kterou film v sobě nese. Danny Boyle se nebojí nikdy provokovat. Tentokrát pod vrstvou ideálů leží shnilá prázdnota, která obtížně nakládá s divákovými představami a názory o lidském soužití a podstatě lidského bytí. Boyle neví, jak vše přehledně sdělit, a tak volí agresivní až bizarní styl vyprávění. A právě zde se dostáváme k rozporuplnému vyznění filmu. DiCaprio si se svou rolí poradil dobře, ale i na něm je občas vidět, že si vždy nebyl stoprocentně jist, co po něm režisér chce. A jist jsem si nebyl ani já. Mnohovrstevný a nejednoznačný příběh v sobě skrývá složité poselství a spoustu otázek, ne na všechny dostane divák po skončení filmu odpovědi. Opravdu rozporuplný film. ()

Snorlax

Jakmile se v ráji pro člověka ocitne člověk, přestává dané místo být rájem. Výborný výkon Tildy mě nikterak nepřekvapil, překvapilo mě, že mi vůbec nevadil DiCaprio, jen mě neskutečně iritovalo režijní pojetí. Na existencionální dramata Boylovy režijní schopnosti nestačí, takže vše zajímavé pohřbil a natočil poměrně plytký dobrodružný film. ()

Legas odpad!

Tak tohle ne, přátelé. Když se chce někdo trhnout od turismu na záhadně zapomenuté pláži, která jako by právě vypadla z katalogů nejluxusnějších zájezdů, které hlavní hrdinové (oblečeni jak na módní přehlídce a vybeveni odlakovači na nechty atd.) nesnášejí... S tímto námětem se nedá dělat absolutně nic. Ze začátku to vypadá, že si Danny Boyle dělal zálusk na další kultovku alá Trainspotting, ale šlápl úplně vedle. Zlatý Zemeckisův Trosečník. ()

Anderton

Timberlák hovorí niekde na začiatku Kamarád taky rád, že hollywoodski producenti sa nás snažia na konci priemerných filmov presvedčiť piesňou, že sme videli dobrý film. Ja si z Pláže okrem niekoľkých vydarených momentov pamätám, že na konci povie Caprio niečo veľmi múdre a nato začne hrať záverečná pieseň. Ostala mi z toho na jazyku mierna pachuť. Zaujalo ale trhanie zubu, žralok a mimozemšťanka Swinton. ()

Frajer42

Párkrát jsem se během sledování koukl na hodiny. Film je poměrně dlouhý, takže si neudrží vysokou poutavost po celou stopáž. Rozhodně mě však velmi mile překvapil a velmi potěšil. Leo je nejlepším hercem současné filmové scény. Danny Boyle má na svém kontě mnoho solidních filmů. Tahle vzájemná spolupráce jim vyloženě svědčí. Mladému Leovi to dokonce dost sekne a věřím, že nejedny kalhotky nezůstaly suché. Ouška zajisté potěšil luxusní soundtrack, který se dokonale měnil dle aktuální atmosféry. Atmosféra se místy dala krájet. Od úvodní mystické cesty za hledáním životního štěstí, kterou obklopovala neskutečně tajemná atmosféra. (Mimochodem, očekával jsem, že bude celý snímek o hledání tajemného ostrova. Leo se dostavil na pláž relativně brzy a snímek se od mých představ dost zásadně odlišil, což mě potěšilo.) Až po totální duševní rozpad, který byl opět velice krásně vykreslen. Jen jsem nečekal, že se na tak poklidném a idylickém místě zcela mimo civilizaci vůbec zbláznit lze. Sen se rázem změnil v boj o přežití a atmosféra se během pár minut přehoupla do úplně jiné roviny. Opět velice poutavé roviny. Moc velký dojem na mě neudělala ta vsuvečka se žralokem, který ročně usmrtí 1.5 člověka, což splnil jen na této pláži, neboť měl zřejmě velkou slabost pro švédské maso. Také mi malinko překážela ta přeslazená love story, kvůli které jsem musel nitrožilně několikrát přijmout inzulin. Snímek by si také určitě zasloužil silnější závěr, i když ten prezentovaný nebyl vyloženě špatný. Celkově vzato se jedná o dost kvalitní snímek s luxusní atmosférou, pěknou myšlenkou a pořádnou dávkou originality. Viděno v rámci 5hvězdičkové výzvy. Film mi vybrala uživatelka harfuska. ()

stilgar1

Dannyho slabší chvilka, DiCapriův průměr, Tildin velevýkon (což je pro ni však standardem). Danny chtěl svým filmem napodobit ráj, nicméně vytvořil spíše pekelnou nudu. ()

Kothy

Můj hodně oblíbený film. Skvělá hudba a to prostředí. No prostě nádhera. Někdy bych se tam chtěl určitě podívat. DiCaprio byl ještě hošík. První půlka filmu perfektní a pak se to všechno začalo hroutit. Škoda no, pěkný ráj na Zemi. "Nech si chutnat Richarde." :D ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)