• MM_Ramone
  **

  V roku 1989 mala kino premieru druhá časť ľudovo buranskej komédie zo života prostých občanov juhočeskej dedinky Hoštice. Režisér Zdeněk Troška vyprodukoval film "Slunce, seno a pár facek". Je to pokračovanie snímku "Slunce, seno, jahody", ktorý natočil šesť rokov pred tým. Podarilo sa mu dať dohromady takmer všetkých hercov i nehercov z pôvodneho filmu. Obklopil sa tými istými spolupracovníkmi (hudba: Karel Vágner, kamera: Josef Hanuš, scenár: Petr Markov) a celé to pojal v rovnakom duchu jednoduchej vidieckej komédie. Takže sa dá povedať, že je to v podstate taká istá krávovina ako jednička. **(5.9.2015)

 • Le_Chuck
  ****

  Rovnako dobré ako jednička. Veselka ako má byť a to s poriadnou márovačkou.(5.10.2005)

 • castor
  ***

  Tohle milovanému/nenáviděnému Troškovi sedlo. Divák si i po letech přeje, aby se už konečně objevila stará Škopková, všechny zfackovala, zanadávala na chlastání starého, rytí tužkou mladého. „A že je trochu při těle. Se podívej v televizi, jaký jsou tam tlustý. A proč? Protože se maj!“(14.10.2014)

 • Jacinda
  *****

  Na tomhle filmu je nejšílenější, že je to věrný obraz české mentality. proto tomu dávám plný počet a modlím se, ať to nevidí nikdo z mých zahraničních kamarádů(5.5.2013)

 • Xmilden
  *****

  Helena Růžičková rules! Film by se neměl jmenovat pár facek ale milion facek. Fackuje se tady pořád a není snad postavy, která by ani jednu nechytla.(18.5.2007)

 • - Rodina Škopkových vlastní auto typu Lada 1500 z roku 1976 so značkou ST-12-48 a Venca Konopník (Broněk Černý) jazdí na motorke Jawa 350 - typ 634. Jozef (Jiří Růžička) jazdí na aute GAZ 69 s poznávacou značkou ST-21-65. (Raccoon.city)

 • - Zdeněk Troška ve své knize „Pohádkář“ prozrazuje, že druhý díl vznikl na přání diváků. (M.B)

 • - Když farář Otík (Luděk Kopřiva) sleduje v lese svatebčany, jak jedou do Volyně, vede kolo, kde má na řídítkách vlevo košíček a vpravo deštník. Když kolo odhodí ve svahu a vzápětí ho zvedá, aby pokračoval, již má na řídítkách obráceně košíček vpravo a deštník vlevo. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace