Letní komedie Slunce, seno, jahody je úsměvným obrázkem ze života jihočeské vesnice. Zápletka se točí okolo studenta Šimona Pláničky, který do vesnice přijel na prázdninovou praxi. Chce tu v místním kravíně experimentovat na téma dojivosti krav v souvislosti s kulturou prostředí. Zpočátku o tom nechce nikdo ani slyšet, vše se ale změní, když se po vši rozkřikne, že Šimon je synem krajského funkcionáře... Lidovou komedii natočil režisér Zdeněk Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice. (Bontonfilm)

Rousse

Je to sice bída, to je fakt, ale v porovnání s "fackama" a "erotikou" je tohle dílo hodné mistrů:-) obrazně řečeno - samozřejmě přeháním. Buranské komedie pana trošky jsou mi proti srsti - ale na tuhle se aspoň dá dívat. ()

lskala

Já nevím, je to fakt vydařená komedie, ale když vezmu v potaz, že si bere na mušku nás Čechy jako národ, tak je mi spíš do pláče. Zaplať pánbůh za to, že už je těmhle buranským roků odzvoněno. (tedy, doufám) 70% - 4**** ()

Bratricek

Myslím, že většina z vás nechápe v čem je tenhle film vlastně tak vtipný a úžasný. On prostě naprosto dokonale ukazuje pravý český vidlákov. A to opravdu skvěle. Myslím, že kdo bydlí na vsi ví o co jde. Je to napůl takový dokument o životě na vesnici. Pro mě vtipnější než rovných 90% všech komedií co jsem kdy viděl. Nepopírám že si o Troškovi jakožto režisérovi pokleslé televizní zábavy myslím to nejhorší, ale tohle se mu vážně povedlo. ()

Maynard.

Docela se divím, že tato "bláznivá letní komedie" prošla přes komoušskou cenzuru. Při každým skouknutí se prostě a jednoduše bavím a to i přes to, že sem jahody viděl hóóódněkrát. Každá z postav má co říct, ale mě osobně se nejvíc líbí výkon Heleny Růžičkové alias Škopkové a jejího mladého, krásného muže Stanislava Třísky. Tato zamilovaná dvojička mě baví téměř tolik jako manželé Homolkovi :o). Každý jejich pobyt na plátně je neskutečně vtipný a přijde mi, že i velice spontální - Bez tak tam má hovno. Mámo, co si zase dala těm králíkům? Se divím, že si ještě nenabila hubu. A nepij furt to pivo, ale dej mi pokor pořád :o). V Hošticích sem nikdy nebyl, ale díky tomuto kousku si docela dobře dokážu představit jak to asi chodí v takto malebné vesničce. Troška ukázal, že přecijen něco umí, ale ten zbytek co natočil je Sodoma Gomora a ať se propadnu do západního Německa jestli kecám :o). ()

Dromed

Série slunce, seno, atakdále je pro dva druhy lidí. Pro ty co mají o kolečko méně, ale i proty co mají o kolečko více! Ti co mají normální počet koleček mají smůlu. ()

herr_carter

Fakt škoda, že držitel Nobelovy ceny za celorepublikové kurvení filmu Zdeněk Troška, alias komerční bestie, následně natočil ještě dva filmy, které poměrně originální první film dosti zostudily. Tady, byť je to místy fakt přehnané a vyháněné do zbytečných extrémů, jsem schopen říct, že se jedná o originální snímek, který tu vlastně do té doby nebyl natočen (tím myslím originální pojetí a z větší části využití neherců do hlavních rolí). Ovšem kromě pár třeskutých hlášek a situací, jako celek naprosto nekonzistentní a zběsile skákající sem a tam................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Melios

Jedna z mála troškovín ,ktorá za niečo stojí a nesnaží sa si postaviť príbeh na 40 rokov starých vtipoch ako nemenovaná séria od toho istého autora. Oproti tomu stavia príbeh skôr na prirodzených vtipoch s obyčajnou rodinou z obyčajnej dediny kde sa dejú tak bizarné veci ,že to vystačilo na ďaľšie 2 pokračovania. 76% - Nezastavujeme ,máme spoždění!! ()

PALINO

Zdeněk Troška je zaujímavý filmár. Kritici ho nemajú radi a obyčajní ľudia ho milujú. A v súvislisti so Slunce, seno, jahody patrím skôr do tej druhej skupiny. Filmu nechýbajú vtipné fóry, vtipné postavy a Troškova práca s nehercami si tiež zaslúži pochvalu. Celá séria (zvlášť prvé dva filmy) je dnes už klasikou. ()

MARTIN*I

Perfektní film!!! Nevim, proč se zde těší tak mizerného hodnocení... Vždyť je to typický český film!! Vtipná komedie z venkova... Taková kultovní česká komedie. Važte si toho trošku!! ()

Lukoboss

Možná, že bych dal i 3,5.... Tenhle první díl je z celé trilogie jednoznačně nejlepší. Potom přišel úpadek jak hrom ()

see_sawandrew

Jsem přesvědčen, že Troška natočil něco, co nechtěl, ale většina blbů jemu podobných, to stejně nepoznala, a tak je tahle krutá kritika vesnické demence naprosto běžně přijímána jako oslava venkovského života. 55% ()

xaver

Skvělá česká komedie, dnes již klasika. Výborný nápad, ještě lepší herecké výkony a neuvěřitelné hlášky. Perfektní studie a pohled do duše typického českého venkovana. Spousta lidí se v tom určitě poznala, a právě proto možná ty rozporuplná hodnocení. Ale to je nakonec dobře. Každý má právo na svůj názor. ()

jondoe

Troksa nie je az takym zlym reziserom ako sa hovori. Tento film je urceny hlavne tym starsim divakom a myslim si, ze v tej dobe ich aj oslovil a plnohodnotne si ho aj uzili. To ze nezaujme dnesneho divaka je samozrejme. U mna lepsi priemer. Ked je to v telke rad si to kuknem a z chuti sa zasmejem. ()

Billie777 odpad!

Nejkoukatelnější z celé série ale to nemění nic na věci, že je to trapné a vůbec ne vtipné, alespoň pro mě. Tenhle humor mi nesedí a vlastně všechny Troškovy výtvory jsou mimo můj vkus. ()

Jiří K.

filmova klasika, ktera az na nektere momenty ma hodne co do cineni s realiemi tehdejsiho venkova, nechapu ale tady komentare a nizke hodnoceni mistnich 'znalcu', kteri film, pokud v nem alespon nevybuchne alespon deset aut a hlavni hrdina necrackne alespon dvacet pocitacu, tak se jej snazi rozcupovat. Mozna jen proto, ze jej natocil Troska? ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů