• sepp
  ***

  Zabava v duchu socialistickeho marasmu, ale patri k tomu nejlepsimu co v 80. let vzniklo, oproti vytvorum jako Laska z pasaze ci Vekslak je to opravdovy skvost.(4.9.2003)

 • Cival
  **

  Trapné, nevtipné, ale asi nejkoukatelnější z celé trilogie.(10.11.2002)

 • Radyo
  ****

  Ve světle toho, co následovalo, mi připadá první díl slavné trilogie jako nejlepší komedie všech dob. Samozřejmě, je tady spousta much a mušek, ale protože to byla prdlá komedie natočená v prdlé době, dávám ze sentimentu za čtyři.(30.12.2003)

 • Pohrobek
  **

  Troška to myslel opravdu upřímně. On na vesnici skutečně žil a zachytil ji tak, jak si život zde představoval. Vesnice je podle něj prostě místem spokojeného života, kde se banda buranských balíků mlátí, špehuje a pomlouvá bez jakéhokoli záchvěvu intelektu nebo čehokoli hlubšího a trvalejšího. Ten, kdo tento názor sdílí, se musí skutečně dobře bavit, a proto má tento film smysl. Ten, kdo má však o vesnickém životě naprosto jinou představu, bude spíše zhnusen a znechucen. Většina mladších postav, představovaných nejspíš místními jezeďáky, působí neuvěřitelně neherecky a trapně, a tak dostali příležitost k vyniknutí spíše průměrní herci jako Luděk Kopřiva. Vzhledem k tomu, co Troška produkoval dále, produkuje teď a hodlá produkovat v budoucnu, se však ještě jedná o snesitelnou blbost.(4.1.2005)

 • B!shop
  *****

  Co proti tomuhle filmu vsichni maj? Nejlepsi co kdy Troska natocil, spolu s druhym dilem. Je zde vyborne ukazanej zivot na vesnici a spousta problemu, ktere jsou uveritelne. Navic jak herci, tak neherci, jsou naprosto dokonaly a kdyz zacnou pronaset naprosto perfektni hlasky, tak to nema chybu. Ja se u tohohle filmu vzdycky nasmeju, povazuju ho za jeden z ceskejch nejlepsich a je muj oblibenej, tak hezky zvednete to hodnoceni aspon o hvezdicku.(6.3.2005)

 • - Když cestující vlaku mají vyrovnávat, stoupnou si doleva po směru jízdy. Ze záběru, kdy vlak vidíme zespodu, lze vidět, že cestující stojí vpravo po směru jízdy. Poté se zas vracejí zleva. (tyna97)

 • - Natáčení probíhalo převážně v Hošticích. Scény, kdy Hubičková (Jiřina Jirásková) zpívá, se natáčely v jihočeské vesnici Dobrš. (M.B)

 • - První klapka byla v červnu 1982. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace