• Pohrobek
  **

  Troška to myslel opravdu upřímně. On na vesnici skutečně žil a zachytil ji tak, jak si život zde představoval. Vesnice je podle něj prostě místem spokojeného života, kde se banda buranských balíků mlátí, špehuje a pomlouvá bez jakéhokoli záchvěvu intelektu nebo čehokoli hlubšího a trvalejšího. Ten, kdo tento názor sdílí, se musí skutečně dobře bavit, a proto má tento film smysl. Ten, kdo má však o vesnickém životě naprosto jinou představu, bude spíše zhnusen a znechucen. Většina mladších postav, představovaných nejspíš místními jezeďáky, působí neuvěřitelně neherecky a trapně, a tak dostali příležitost k vyniknutí spíše průměrní herci jako Luděk Kopřiva. Vzhledem k tomu, co Troška produkoval dále, produkuje teď a hodlá produkovat v budoucnu, se však ještě jedná o snesitelnou blbost.(4.1.2005)

 • Ony
  ****

  Léta jsem tu měla legendární textík o krásách jihočeského venkova s pravopisnou chybou. No a teď je pryč. Stálo to jen pár slz.(25.10.2005)

 • Boss321
  ****

  Jelikož jsem Volyňák, tak tohle je srdeční záležitost, která mě dokáže slušně pobavit i po letech....(1.12.2007)

 • Tosim
  **

  V osmdesátých letech byl Zdeněk Troška v kině na italském filmu Cukr, med a feferonka. Moc se mu to nelíbilo a tu si řekl (podle jeho vlastních slov z nejedné estrády): "Proč nám sem podobný filmy vozej, vždyť takovou kravinu si můžeme natočit i sami!" I šel a učinil tak... 30%.(15.5.2003)

 • B!shop
  *****

  Co proti tomuhle filmu vsichni maj? Nejlepsi co kdy Troska natocil, spolu s druhym dilem. Je zde vyborne ukazanej zivot na vesnici a spousta problemu, ktere jsou uveritelne. Navic jak herci, tak neherci, jsou naprosto dokonaly a kdyz zacnou pronaset naprosto perfektni hlasky, tak to nema chybu. Ja se u tohohle filmu vzdycky nasmeju, povazuju ho za jeden z ceskejch nejlepsich a je muj oblibenej, tak hezky zvednete to hodnoceni aspon o hvezdicku.(6.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace