:::::::::::::::::::::::: Česká klasika 80. let Co více dodat ? Nic. Možná jen, že chápu to rozporuplné hodnocení tady. :::::::::::::::::::::::::(3.4.2009)

• Radek99

Troška vtipu, troška estetiky trapnosti, troška lidového humoru, troška nostalgie...(19.11.2006)

• Nathalie

Jižní Čechy-pět hvězdiček. Venkov-čtyři hvězdičky. Jahody-tři hvězdičky. Krávy-dvě hvězdičky. Zdeněk Troška- jedna hvězdička.(18.5.2007)

• paascha

Pokleslost nejhrubšího zrna, srovnatelná pouze s análním humorem bavičů Novy a Primy. 2 zbyšík a ostatní obdivovači: fuj, blééé(23.7.2007)

• kinej

Spousta lidí má, nevím proč, tendenci přirovnávat tuto trilogii k Homolkům. Asi kvůli Heleně Růžičkové. Každopádně ke geniálnímu Ecce Homo Homolka si Troškovy produkty nemůžou ani čichnout. Zatímco zejména první díl Homolků, je poměrně hlubokou a částečně vážnou sondou do rodinného života měšťáků za totáče, Slunce seno je jen povrchní a bezduchá crazy komedie. Její úspěch až kultovnost absolutně nechápu. Vtipy mi připadají předvídatelné a děj nezajímavý. Přesto se asi jedná o nejlepší Troškův film.(28.11.2008)

• - Když přijíždí delegace s otcem Pláničky, běží parta pionýrů za auty. V následující scéně jsou již pionýři před auty. (tyna97)

• - Jaroslava Kretschmerová ve filmu ztvárnila postavu Evy Pilátové, která svým jménem odkazuje na herečku Marii Pilátovou, která hrála Konopnici. (Lajty)

• - Herci byli instruováni, aby neartikulovali jako na divadle, ale mluvili "lidově". Zato měli dodržovat daný text, protože postavy byly inspirovány postavami skutečnými a Troška věděl, co a jak by v dané situaci asi řekly. (Lajty)