Kokosy na sněhu

• USA Cool Runnings (více)

Jamajka je země slunce, tropického ovoce a rychlých sprintérů. Bohužel však při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje sportovců jsou na čtyři roky pohřbeny. Kupodivu se však objeví naděje v osobě obtloustlého amerického outsidera Irvinga, bývalého olympijského vítěze v jízdě na bobech. Pod jeho vedením se začnou pružní a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry. Nadšení je obrovské, peníze žádné a najít sponzora pro tak bláznivý podnik je skoro nemožné! Nakonec muzeální bob osedlaný čtveřicí prokřehlých sportovců stojí na startu olympijské bobové dráhy... (TV Nova)

Jakubik

Někteří lidi nevěří...ani já jsem nevěřil. Jedna z mých oblíbených komedií na kterou jsem koukal když jsem byl menší a bavila mě vždycky :-) ()

Joppo88

Pohodička s kokosmi na snehu so Sánkom a jeho "šťastným vajcom." Úsmevné, milé, nenáročné miestami zbytočne sentimentálne, ale v konečnom dôsledku fajn. ()

Mandalorian

Lehčí filmek naprosto prošpikovanej hláškama, který kolem sebe slýcháte dodnes. ("Sanko jsi mrtvej ?" "Sanko, co to kouříš ?"-"Já nekouřím, já dejchám.") No. Budete se smát a konec vás rozbulí. To jsou Kokosy na sněhu. Fim, kterej potěší a jednou za rok - proč ne ? ()

snoodles

Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí. Inu, je to jediné, co mi z filmu utkvělo v hlavě, bez potřeby si paměť jakkoliv osvěžit. ()

redwik

Pre mňa je toto jeden krásny film, kde išlo hlavne o vtipný a dojemný príbeh, ktorý síce nemusí byť presne podľa skutočnej udalosti, ale hlavne, že v divákovi niečo zanechá. I keď tu hrali (aspoň pre mňa) neznámi herci, okrem Johna Candyho), filmu to neubralo a pre mňa tento film už v mladosti bol na popredných priečkach. Šport milujem, športové filmy ma bavia tiež, a i keď nejaké to cliché tu byť asi musí, Kokosy na snehu nie sú iba o boboch. Podľa mňa druhý najlepší športový film, veľmi tesne za Coachom Carterom. Leon - Derice Bannock /:/ Doug E. Doug - Sanka Coffie /:/ Rawle D. Lewis - Junior Bevil /:/ Malik Yoba - Yul Brenner /:/ John Candy - Irv /:/ Raymond J. Barry - Kurt Hemphill /:/ Peter Outerbridge - Josef Grool ()

P. J. D.

Někteří lidi nevěří... Kdo by neznal Kokosy na sněhu, jako kdyby nikdy neslyšel o bobu. Tahle legenda se traduje už víc jak dvacet let. Nevadí, že se nedrží do puntíku skutečnosti a svůj vlastní děj si posouvá, jak chce. Ten, kdo tohle kdysi viděl, si to musí zamilovat. Ano, hodnotím možná trochu přehnaně, ale tenhle film jsem si skutečně oblíbil, a proto mu dávám tolik hvězdiček. Ostatně vtipné scény tady hrají prim a posouvají děj svižným pohybem dopředu. ()

tranquill

Skvělá sportovní komedie o touze splnit si své sny, což sám velmi dobře znám ;-) Nechápu, proč jsem ji tak dlouho ignoroval... ()

KafuR

3,5*. Příjemná oddychovka, kde spousta věcí je sice zjednodušena až na samou hranici únosnosti, ale pro potřeby filmu, který má za úkol jenom pobavit, je to dostačující. Pohodový, nenáročný film, který se může opřít o hlavní herecký kvartet a který také nenabízí prvoplánový laciný konec, který se chtě nechtě nabízet musel. To ale také neznamená, že i ten druhý není zbytečně patetický. ()

Razzor_82

"Někteří lidí nevěří, že Jamajský bob zvítězí." Příběh podle skutečné události ve stylu svižné komedie s dojemnými prvky. Z filmu čiší neskutečné nadšení bobových outsiderů. Splnění snu a účast na OH v Calgary. Závěrečný potlesk mluví za vše. Silně nostalgická záležitost. 8/10 ()

Urukhaj98

"Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí!" Jamajskej bob sice nevyhrál na Olympiádě, ale u mě jako u diváka to vyhrál na plné čáře. 8/10 ()

JimiH

Ultimátní motivační film s jamajsky uvolněnou atmosférou a skvělým soundtrackem. Pravděpodobně nejlepší role Johna Candyho. ()

Sosak

Taková nenáročná komedie podle skutečný události, docela sranda...nic z čeho by jeden byl nějak extra odvařenej, ale ti Jamajčani se na zimní olympiádu fakt nehodí a autoři z toho vytěžili dost gagů. Pár z nich skutečně povedených. ()

haWranka

Á, pamatuju tenhle film z doby, kdy jsme s bráchou tahali rodiče do video půjčoven a nutili je půjčovat nám filmy. I na tenhle došlo, to mi ještě nebylo deset. Strašně se mi tenkrát líbil. I teď se mi líbí, po všech těch letech. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (více)