Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Případ, který začíná téměř nevinně – krádeží v jedné z laboratoří veterinární stanice, dostává dramatický spád, když kriminalisté zjistí, že se ztratilo větší množství omamných látek a nebezpečný jed. Policie následně rozběhne zatýkání osob v okruhu narkomanů a dostane se až na stopu výrobce drog Postlera (V. Preiss), kterého zatkne. Druhého zloděje se ale zadržet nepodaří a Postler odmítá prozradit jeho jméno. Na policii navíc zavolá anonym, který vyhrožuje, že – pokud nepropustí Postlera z vazby – otráví jedem zdroj pitné vody... (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V priebehu rokov 1982 až 1986 bol vyprodukovaný český detektívny televízny seriál "Malý pitaval z veľkého mesta" (Malý - neveľký, nepatrný, drobný. Pitaval - zbierka pozoruhodných kriminálnych prípadov. Veľké mesto - Praha). Seriál obsahuje pätnásť samostatných zhruba hodinových častí, v ktorých kolektív pražských kriminalistov rieši rôzne kriminálne prípady. Štrnásta, predposledná, epizóda nesie názov "Narkomani". Bolo vylúpené laboratórium veterinárnej stanice. Lupiči si odniesli značné množstvo morfínu, psychotropných a omamných látok. No nezmizli len drogy, ale i nebezpečné prudké jedy. Tie by mohol páchateľ použiť ku spáchaniu teroristického útoku a ohroziť tak tisíce životov. Preto musia príslušníci z pražskej kriminálky tento prípad urgentne vyriešiť. *** ()

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělí záporáci Preiss a Čapek, kdy si dokonce jeden z nich zahraje na teroristu, co vyhrožuje otrávením města - a oproti mnoha novým kriminálkám to nepůsobí vůbec trapně. Preiss tady předvedl excelentní výkon člověka devastovaného drogou, který přece jen zná určité meze, které nepřekročí. Rudolf sice podobné případy nemá rád, ale přesto na to jde efektivním způsobem, který mu nakonec přinese úspěch. Závěrečná scéna v hospodě chvíli zavání takovým "nepřidáme tam nějakou poslední dramatickou honičku?", ale nakonec je ukončena realistickým a proto taky lepší koncem. ()

Reklama

Ironfood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rudla Pekař nemá drogy rád, ale těžko říct, jestli je právě proto ještě lepší detektiv než Sherlock Holmes. Tento případ Rudlův postoj k drogám rozhodně nezlepšil ("Tyhle feťačky, to je opravdu radost") a navíc se u něj do nemilosti nejspíš dostala také okna. S drogami se prostě musí opatrně, a to i v případě, že je člověk elitní toxík jako Viktor Preiss. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Něco se těm novějším dílům nedá upřít, a to, jaké hvězdy dokázali tvůrci sehnat do epizodních rolí. Kemr, Hrušínský, tady zas Čepek, ačkoliv teda jen v podstatě do jedné scény, kdy hlavní padouch je celou dobu neznámý. Jak na postavách nebyla ta pauza mezi natáčením znát, tak Abrhám, který je v novějších dílech poprvé, za těch pár let viditelně hodně zestárl. Z novějších dílů tenhle zatím nejlepší, i díky scéně výslechu Preisse, jakožto šíleného narkomana. ()

Cesty timem 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vzpomínám si, že toto a pár podobných českých filmů (např. Mravenci nesou smrt, na kterém jsme byli s partou v 80l. v kině) mělo na nás dost velký výchovný vliv. Ikdyž já jsem byl osobně od závislostí vždy hodně daleko, tak vím, že na nás všechny z toho šel strach a opovržení vůči feťákům a nevím o nikom z nás, kdo by chtěl drogy třeba jenom zkusit. Dnes to už nějak nefunguje. Bohužel... V. Preiss, jak si pamatuji v tomto byl hodně dobrý. Skouknu někdy opakovaně a možná mu dám hvězdu navíc. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (4)

  • Ve scéně, kdy si vyšetřovatelé prohlíží karty podezřelých, je na kartě Tomáše Postlera uveden datum narození 3. 6. 1956, povolání student, bydliště Nad Kajetánkou 15. Na konci scény při záběru na stejnou kartu jsou na kartě jiné údaje, např. je Postler o cca 3 roky mladší, pracuje jako pomocný dělník, bydlí Pod Kajetánkou 14 a mj. patří k jeho zájmům kromě drog a chemie také obložené chlebíčky. (Faznoh)
  • Narkoman Postler (Viktor Preiss) má na nemocničním lůžku připoutané ruce popruhy podélně s postelí, ale tlačítko zvonku na sesternu má u hlavy, takže by se k němu v případě potřeby nedokázal dostat. (sator)
  • V této epizodě používá policie k nahrávání výslechu Kazetový magnetofon BRG MK27 IC automatic maďarské provenience, který stál v době dovozu 1 500 Kčs, tedy jeden průměrný plat. (sator)

Reklama

Reklama