Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

Wally

Tohle byl moc pěkný film. Po celou dobu jsem si připadal jako v komiksu nebo černobílém filmu a přitom šlo o super akci plné skvělých myšlenek. Mne zaujal hlavně ten začátek, kdy dochází k invazi robotů. Nesmím opomenout A. Jolie, která tady vypadá dost dobře... ()

korndaddy

Pěkná podívaná, která sice nic novýho nepřinese, ale stoprocentně pobaví. Pěkné prostředí, počáteční noir atmosféra a celková vizuální atmosféra snímku je výtečná. Filmu se dá pouze vyčítat lehce příběhové klišé, ale co. Já se bavil i přes to, že jsem vážně pochyboval. ()

iXtr3m3

Vynález skazy po americky, alebo inak ako sa Verne stretol s War of the Worlds a Cestou do praveku alebo Skull Islandom. ()

Theraphosa

Kamera byla to jediné, co tento snímek mohl nabídnout a co by stálo za řeč. Jude Law hraje celou dobu úplně to samé, žádný projev emocí či změny grimasy. Děj mi přišel velice nudný a blbiny typu "zničíme svět za 10 minut" mne už dnes naprosto neoslovují. Film je předvídatelný a celkově, krom již zmíněné kamery a sem tam pěkných efektů, nemá co nabídnout. 35% ()

Tery16

Takový hezký oddechový sci-fi film. Příjemný Jude Law a roztomilá Gwyneth Paltrow. Potěšily mě i odkazy na King Konga, což ještě pár věcí ve filmu vysvětluje. ()

wosho

Krásná pocta starým filmům plných robotů, šílených vědátorů, statečných hrdinů a krásných hrdinek a to vše zabaleno do špičkové podívané s dechberoucí výtvarnou stránkou. Škoda jen, že celý film je pouze pro opravdové fanoušky tohoto druhu filmu, pro normálního diváka je to také divné. A proto komerčně film dopadl, jak dopadl. To však nic nemění na věci, že Kerry Conranovi se podařilo svým prvním filmem (a doufám, že né i posledním) zapsat do dějin. ()

noby

Vizuální žranice. A dál? Příběh vcelku žádný, vykrádačky na každém kroku, herci slabí. Možná, že to film nezapírá, možná, že tím úmyslně někam odkazuje. Jenže možná to pak někoho chvílemi nudí. A film, který nudí, nad tři hvězdy nemůže. ()

dopita

Půvabné retro se spoustou akce a „výpravných“ obrázků, k tomu ňáký to napětí a dokonce i humor. Kerry Conran si dal na filmu setsakramentsky záležet, to je na něm vidět každou vteřinu, škoda jen že nepobral trochu víc talentu. Takhle dobře odvedenej a do posledního políčka promyšlenej film mohl bejt ještě lepší. Ale i tak je to hodně milý překvapení a neprávem propadák. ()

Paity

To , že tam nastrkají nějaké rádoby filmové hvězdy z Hollywoodu neznamená, že se na to dá koukat. A to je přesně případ Světu zítřka. Co je na celém snímku nejhorší je příběh. Něco tak přiblblého může mít ovšem tak gigantický rozpočet jen v Americe, tam se najdou peníze na všechno. ()

farfalla

Svěží film s neotřelými nápady. Měkká grafika pastelových barev, která navozuje pochmurnou atmosféru 30. let. Mile překvapí oživlý Lawrence Olivier. Postava Sky Captaina je dost zjednodušená, a tak Jude Law nemá moc, co hrát. Zato Gwyneth Paltrow jako dychtivá novinářka je podstatně živější. Celkově se tvůrci filmu více zaměřili na technické provedení animace prostředí než na vykreslení a prezentaci postav. Ale děj je akční a na film se hezky dívá. ()

Hanys_

Těch 100 minut uteklo docela příjemně, ale doufal jsem přece jen v něco víc, než jen v instantní dobrodružné scífko, které v mně nezanechá žádný hlubší dojem. Vizuál je zajímavý, ale asi by mě víc oslnil před těmi 12 lety než teď. ()

Bouřňák

Další z mnoha případů,kdy ukázky v kině nadchnou a film zklame. Souhlasím s KevSpa. Neubírám filmu zjevnou originalitu ztvárnění,ale ani to nemůže přehlušit primitivní děj. Pro mě velké zklamání. Ale možná jsem od tohoto filmu čekal až moc. ()

Radim

Tak nevím, jestli mám zvolat "Hurá", nebo "Sakra" - jde o první film, který byl komplet natočen v modrém studiu. Ať tak nebo tak, tento film je přelomovým a do budoucna můžeme očekávat příval podobných snímků, kdy se herci nehnou ze studia a veškeré ex a interiéry budou dotvořeny počítači (a následovat budou počítačem dotvoření herci; i v tomto filmu se již objevil, i když jen v náznaku - padoucha Totenkopfa "hraje" již zemřelý Laurence Olivier). Scénář není ničím vyjímečným, jde o dobrodružný sci-fi příběh v zemanovské příjemné atmosféře. Je ale nutno ocenit obrovskou invenci a inovátorství režiséra. ()

Anderas

Opravdu překrásný film. Svět zítřka je schopný důstojné existence i bez jakéhokoliv scénaře či velkých celebrit, neboť na takovýto svět se budu milerád divát od rána do večera (stejně jako kdysi na Metropolis). A ani si nepamatuji, kdy se mi naposled tak krásně rozduněla moje 5.1 repro soustava. ()

Shimitz

Olalá!!! Žrádlo jako prase. Nevěřím vlastním očím! Geniální nedoceněné dílo. Mít to větší propagaci, tak tomu přihodíte hvězdičku navíc, že? Ubožáci ste, když nepoznáte genialitu. 96% ()

Daae

Na filmu mě nejvíce lákalo právě ono pověstné vizuální zpracování. To bylo zvládnuté moc dobře, i když některé ty scény s letadly vypadaly přesně vystřižené jako z nějaké lepší počítačové hry. Chtělo to přece jenom trochu reality. Příběh byl trochu slabší a zcela určitě to nebyl thriller, jak se píše v popisku. Filmu dominuje kočkování mezi Joem a Polly a to mi přišlo časem docela otravné a sama jsem je dokázala předpovídat. Mohlo to být mnohem lepší. ()

kwoky

Hrozne natahovane, predrsnele, nelogicke a tak bych mohl pokracovat. Ma to styl, ale neni to salek meho kakaa. Alespon posledni pulhodina to taha do prumeru, jinak se mi to proste nelibilo. Sorry. ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení