Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

agassi68

Po 27 rokoch som to videl znova a film nič nestratil zo svojej kvality. Najmä práca kamery je skvelá. Skrátka sa to dá pozerať aj po rokoch.. ()

MickeyStuma

Zábavný hororový snímek, který je víc zábavný jak hororový. Poušť, několik málo obyvatel malé vesničky a ohromní červi reagující a hlavně útočící na vše, co vydává zvukové vibrace. Svou zábavnou atmosférou se tak skvěle řadí mezi obdobné, jako je například série 'Evil Dead'. Film nepodléhá směšnosti a naopak umí dobře využít veškeré předpoklady v rámci zábavy. Spousta hlášek, spousta nadávek, spousta úprků a spousta snažení s červy náležitě zatočit. Zkrátka, tady o hrůzu a děs vůbec nejde. Tady jde pouze o pobavení v kategorii monster film. Kevin Bacon a Fred Ward vytvářejí skvělé duo, které dokonalé funguje. Struktura příběhu není nijak náročná a lze velice dobře pojmout. Snímek se drží striktní atmosféry 80. let a filmové fajnšmekry i povzbudí odkazy na starší snímky. Už ten červ jako takový připomene sci-fi snímek z roku 1984 'Duna'. Scéna kde červ polyká člověka zase připomene obdobnou scénu z filmu z roku 1975 'Čelisti'. A dalo by se pokračovat dál. Speciální efekty vypadají dobře a nijak se s nimi nepřehání. A protože se neustále něco děje, děj má patřičnou energii a švih. Jako nízkorozpočtová zábava film funguje a kupodivu (zatím) ani nestárne. ()

domirovec

Tremors je skvělá hororová záležitost, která se ale velmi těžko bere vážně :-) Tak či onak tento film vřele doporučuji! ()

Narayan

No sileny becko ale pomerne dost kvalitne udelany, napinavy to moc neni, to spis vtipny. Je to takova hororova komedie. ()

Filmárik

Veľmi zábavný "dobrodružný" horor so skvelým (kladným!) Kevinom Baconom.FIlm sa na nič nehrá ,tempo rýchlo odsýpa,technická stránka milo lacná ale prepracovaná.Filmík ktorý neurazí. ()

helraiser

Skvělá hororová komedie o obřích nenažraných červech, které sežerou vše na co narazí od ovcí až samozřejmě po člověka. Prakticky zábava od začátku do konce a to především díky oboum kovbojíků, kteří hážou jednu hlášku za druhou. Jo a ty červíci vypadali dost dobře. No prostě skvělá zábava kterou jistě všichni ocení. ()

Kingjiri

"Páni, živí srmděj ještě víc, než mrtví" No nevim, že by tenhle film byl takový zázrak, aby se pohyboval v červeném hodnocení se mi moc nezdá, avšak budiž respektován názor většiny. Úplně špatný to nebylo, ale na to, že to byla komedie, moc jsem se nesmál, na to, že to byl zároveň i horor, vůbec jsem se nebál. Příběh byl ucházející, ale dalo by se na něm ještě hodně zapracovat. Líbil se mi však Kevin Bacon ve své roli a především jeho hlášky. Na svou dobu a finanční možnosti bylo Chvění obstojně technicky zvládnuto a vizuální triky nevypadaly špatně. Jenomže hlášky a dobrá technická stránka ještě dobrý film nutně neudělaj, což je i tento případ. Nakonec tedy dávám dvě silnější hvězdy, především za Bacona. ()

Koprska

I vzhledem ke stáří tohoto dílka, které jsem poprvé viděla po 21 letech vzniku musím říct, že slabší podprůměr.. Hrozná kamera a sřih.. Hned na začátku mě velmi pobavilo plížení kamery pouští, které mi připomnělo procházení amatéra s kamerou po zadradě a sřihy v někoholika pasážích prostě plynule nenavazují ani při hodně silné fantazii... Některé herecké výkony jsou ,,přehrané", prostě na mě příliš.. a za horor bych tento filmeček neoznačila ani ve snu.. Než strach to vě mě evokuje spíš smích a myšlenky na parodii :) ()

lxbch

Příjemnej pohodovej film, i když je to vlastně horor, kterej se ale nebere moc vážně, takže je i dost zábavnej. ()

PenaPP

Chvění je skvělým příkladem, jak se dá s nízkým rozpočtem perfektně skloubit horor, sci-fi i komedii a vytvořit snímek, který má originální námět (když neberu v potaz Dunu), svižný děj a uvěřitelné chování většiny postav. Navíc mladý hláškující Kevin Bacon :D Pro mě jednoznačně jeden z nejoblíbenějších filmových kousků. ()

Nail

Parádní horror/komedie. Hodně tomu dal skvělé herecké výkon Kevina Bacona. Na tu dobu parádní béčko, já se bavil a včil se du mrknout hned na dvojku. ()

Zombo

Asi nejnablískanější tři hvězdy, které jsem kdy dal, protože stačilo málo a přidal jsem i čtvrtou. Proč? Skvěle se doplňující a "plánující" dvojice údržbářů Bacon a Ward, militarista Gross, komické hororové scény, kamera a vůbec nechutní červi jsou pádným důvodem, nemyslíte? 3 a 3/4 * ()

Psycho.R

Příjemná a oddychová podívaná. Po tom co zde uvidíte hory slizu, zamyslíte se co to vlastně dávají výrobci do gelů na vlasy. ()

E lan

Ne, tak to se na mě nezlobte, ale tohle je béčko! Sice povedené, určitě i trochu v rámci žánru důvěryhodné s minimem chyb, ale přesto jen prachobyčejné béčko. Určitě, hlavní hrdinové jsou vcelku sympatičtí, ale jinak chabý děj, duševně ploché postavy, komické potvory, prostě klasika, které v té době mohla na videu trochu pobavit. Nic víc! ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)