Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

Lumberjack

[možný SPOILER] Horor, který jsem viděl jako dítě a musel jsem si ho znovu připomenout. Super námět, hezké prostředí a sympatičtí herci... Aby jsem si tu nostalgii užil maximálně, tak jsem zvolil český dabing a bylo to OK. Celkem dobré hlášky a z celého filmu máte takovou dobrou náladu (je vám jasné, že i když sem tam někdo zařve, ti hlavní hrdinové vyváznou jen se škrábanci) a přesně takové staré horory mám rád... ()

Likan7

Je věčná škoda, že takový filmy už dneska nikdo nenatočí. A to přitom v tehdejší době vznikaly celkem pravidelně. Krátká stopáž, takže se člověk nestačí ani začít nudit. Vtipný postavy, ještě vtipnější scény a hlavně!...hlavně to nikdo nebere moc vážně a tím je to o to lepší. Jasně, furt to je jen kravina, ale celkem sympatická. ()

markotter

Typický béčko, možná trochu s humorem, ale ne tolik aby to člověka pobavilo. Expozice přes půl hodiny a pak klasická vyvražďovačka. ()

Alexandre

Ta hodina a půl mi utekla asi jako 10 minut. Naprosto zábavná podívaná se skvělým námětem a sympatickými hrdiny. Žádný zdlouhavý rozjezd a slušná dávka akce. To mi u béčkového hororu ke spokojenosti naprosto stačí. ()

vikino1

Tak tenhle rest ze začátku devadesátek jsem doslova protrpěl. Neee v roce 2021 se na něco takovýho prostě nedá skoro dívat. Za povšimnutí stojí tak maximálně mladej pan Slaninka... ()

dustur

Za mňa film ktorý neurazí , ale zas neprekvapí. Film, ktorý svojho času bol isto hitom, a tak som si ho po dlhšej dobe pustil. A musím povedať že je to fajnové dobrodružná sci-fi komédia, zo sympatickým Kevinom Baconom ktorý je tradične dobrý, a takisto mi tu sedel aj Fred Ward ( čo si myslím že práve Chvenie bolo jeho asi vrcholným filmom v kariére ).  Ostatné časti tejto série som ešte nevidel ( ale určite si niako dám na to čas - a dám tomu šancu ). Ale film o červovi je za mňa kult, ktorý má aj dobre hlášky ( poď pomôcť - nebudem sa hrabať v tvojich hovnách… ) Za mňa kult vo svojom žánri , a z nostalgie mu dám tie ⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

SKreyn

Prvý krát som to videl strašne dávno a pamätám si na to celkom dobre. Je to staršia hororová klasika, v tých časoch asi patrila medzi tie lepšie kúsky, ale teraz s odstupom času to hodnotím 3* ()

rottik-cb

Osobně můžu sci-fi (a vlastně i horory) jen, když jsou něčím „šmejknuté“ :). A tady kombinace s komedií funguje překvapivě dobře, fakt jsem se bavila. Sice už na začátku je možné si s velkou pravděpodobností tipnout, kdo přežije a kdo ne, ale to vám zážitek nezkazí :). Délka tak akorát, postavy slušně zahrané a způsoby smrti podzemních červů nekonečné… Jo, a asi jsem se zamilovala. Do Freda Warda :) ()

Azrail

Po shlédnutí všech dílů musím říct, že jednička byla opravdu nejlepší. Kvalitní béčková zábava, u které se rozhodně nebudete nudit, a kdo ví? Možná, když shlédnete film ve správnou noční dobu, budete druhý den přeskakovat venku po kamenech, aby vás nesežřali obří červy. Ale k věci. Michael Gross jako Burt Gummer je skvělý, stějně jako tehdy mladý Kevin Bacon a charismatický Fred Ward. Zajímavá zápletka, na tehdejší dobu a rozpočet solidní triky a dobré herecké výkony vytvoří směs, u které se rozhodně nebudete nudit. 80%. ()

Tormentor665

Musím říci, že když jsem ty červy viděl poprvé, zdálo se mi o nich a v těch snech jsem se bál holé země (i když možná i proto, že byla poseta výkaly a ejakulátem, ale to sem nepatří). Každopádně není to zrovna veledílo, ale mezi béčkovými žánrovkami velmi sympatická záležitost. ()

beso74

Perfection je všetko možné len nie perfektné miesto pre kariérny postup, po prvé, je tu nielen že menej obyvateľov ako divákov na futbale na Slovane, ale dokonca ešte menej ako hráčov, navyše je to pánu Bohu za chrbátom a ak ste ešte k tomu v pracovnom zaradení ako Valentine a Earl, neostáva vám nič iné, než sa skúsiť odsťahovať a odolať pri tom zvodom vo forme piva zdarma a pláci v takmer rovnakej hodnote. Ale človek mieni, osud mení. Obaja smoliari sa totiž rozhodli odísť o deň neskôr ako by sa patrilo a tak musia s humorom sebe vlastným bojovať s niekoľkými prerastenými dážďovkami, ktoré odmietajú uznať hierarchiu potravinového reťazca z konca 20. storočia. Svieži kokteil zložený z ingrediencii ako napätie, humor a akcia stojí aj po vyše 25 rokoch za pozretie, aj napriek (či práve kvôli) tomu, že neobsahuje žiadne CGI a spolieha na dovtedy nevidenom monštre, niečo medzi tuleňom a medúzou, tou z gréckych báji s hadmi namiesto vlasov... ()

Scraffy

Je tu vidno nízky rozpočet, ale aj cez to je film zábavný a nenudí. Kedysi dávno, keď som ho videl, tak som bol z neho hotový! Teraz je to priemerný film. ()

Shitonit

Tak to mě poser !! ZA pár kaček natočit dráma ??? Tak asi takhle nějak to docela jde. Schováte pod písek velkou píčovinu, taháte ji za špagátek sem tam, občas hodíte do ďoury auťák nebo človíčka, sem tam kus hnusu z hnusný stonožky, a nakonec nezničitelnej drsoň s paní drsoňovou. Jak snadné :-) a vcelku dobré. ()

goofey

Obrovští píseční červi, kteří napadli malou americkou osadu a s chutí požírají její obyvatele. Proč ne? Žádné závratné triky ani herecké výkony, ale přesto pěkná béčková filmařina. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)