Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

chelsea17

Když mi bylo tak 11 let, koukal jsem na to pořád ... Ted už si to ani pořádně nepamatuju, takže oživení by neuškodilo. Bylo to ale parádní, pokračování je už trochu slabší. ()

Matli

Typický klišé 90tých let, ale díky Kevinovi to mělo celkem šmrnc, musím to hodnotit z pohledu dnešní doby, takže vše bez počítačových efektů a s tím i počítám. Určitě to není žádná pecka, ale.......něco do sebe to má. 61% ()

Aurus

Abych řekl pravdu tak sem ani nevěděl že tato série existuje, ale zjistil jsem to díky mému oblíbenýho youtoberovy  z Ameriky, tak jsem se rozhodl že se na tuto sérii kouknu od začátku do konce. Takže tento první díl by si zasloužil spíše 50% protože tento film je pro mě cistě jen průměrný hororový film. Příběh je docela fajn, postavy jsou docela sympatické, hudba je docela dobrá, atmosféru tento film má slušnou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Neříkám že tento film je špatný ale pro mě prostě průměr. Za mě 5/10. Jsem zvědav na druhý díl. ()

Hapretor

Průměr v rámci "béček". Je dobrý, když vás potěší a zabaví něco, od čeho očekáváte minimum a dávku blbosti. Pokud nemáte jasný nároky v podobném žánru, nemusíte za každou cenu po zkouknutí nadávat. Je to nápaditý, vtipný a ne nudný. Jen ten účes Baconovi fakt nesed. Vypadal dost děsně. Ale nehrál špatně. A červíci byli roztomilí a snaživí. Nakonec dostali dobře na frak. Velkym plusem je uzavřený konec - jako u drtivý většiny jsem čekal, že zase jeden hajzlik zbyde. ()

merigieren

jedna seismoložka si hraje na poušti, párek místních kutilů se tam projíždí džípem a zem se chvěje. Najdou starce na stožáru jak umřel žízní, sežranýho farmáře i se stádem, navíc jsou v údolí kam vede jen jedna cesta a tu zasypalo kamení a opraváře taky něco sežralo, poslední kapkou je když je sežráno i auto s manželským párem, No nakonec zjistí že to sou podzemní červi, sou tam 4 a jako na potvoru se zjevili zrovna teď a chtějí sežrat malou odříznutou osadu. Lidi řvou, domy se hroutí, šílenci s brokovnicemi střílí do země až se jim nakonec povede všechny potvůrky pozabíjet. Na 3* to dá :-) ()

Regis

Přerostlí píseční červi proti partě jižanských buráků uprostřed ničeho. Co víc si přát :D aneb dozvuk osmdesátek a jedno z oblíbených béček. ()

DHDV

Docela mi chybí tento druh hororů, lehkovážný scénář ale přitom docela zábavný a svižný. Tento film řadím, mezi takovou tu klasiku, která nenudí a jednou za pár let i potěší. ()

Heroine

Docela zábavný, i když zcela marný film. Není ani hodně vtipný, ani originální, ani strašidelný. Takové zfilmované nic, s Kevinem Baconem v hlavní roli. ()

Andronikos

Tremors [I] na mňa nepôsobili tak deprimujúco, ako dva z novších dielov série, ktoré som mal v minulosti možnosť vidieť. Nejde tu totiž ani tak o odškrtávanie si položiek v zozname obetí predátorského vyčíňania najnovšieho objavu zo zvieracej ríše. Ide tu naozaj o konfrontáciu: je vcelku zaujímavé sledovať, ako sa usilujú zástupcovia druhu homo sapiens uniknúť z pažeráka omnoho rýchlejšieho, mohutnejšieho a silnejšieho tvora. Iba miestami sa do sledovania predsa len začne vkrádať aj nuda. Navyše sa červy nesprávajú celkom konzistentne (čo nemožno zviesť ani na ich údajnú schopnosť učiť sa). Ale dajme tomu! Nie je to prírodopisný film, takže môžeme akceptovať scenáristickú licenciu. :-) Nie som si istý, či je námet filmu úplne jedinečný, ale predsa len pridávam prvému "Chveniu" jednu hviezdičku nad rámec priemeru minimálne za originalitu zápletky (incl. rozmanitosti skonu či likvidácie nepríjemných červov). ()

GOREGASM

Docela zábavné béčko, které opět prezentuje Texas jako neodolatelný vidlákov plný překvapení a vykutálených rednecků v čele cowboyem Kevinem Slaninou a Fredem Wardem. 55% ()

helloween93

Vtipná hororová komedie na způsob Critters, jen tady řádí obří graboidi. Fred Ward a Kevin Bacon táhnou celý film a nutno poznamenat, že jim to jde skvěle. ()

burton

Supr filmeček, svižný, vtipný, chytře ozvučený odlehčující muzikou. Báječně jsem se bavila, užila jsem si ohavné červy a všechnu tu hlínu :). ()

Raziel_cz

Hororové béčko, které se sice bere s nadhledem, ale přesto nedokáže dodat očekávanou porci zábavy. Možná, kdyby bylo trochu kratší a rychleji odsýpalo. Každopádně se ale málokdy sejde tak sympatické herecké obsazení a triky jsou opravdu parádní. Kultovní status chápu, ale v žánru jsou mnohem lepší filmy. ()

Rathalos

Rozkosne mile stvorenia pohybujuce sa pod zemou si pochutnavaju na ludoch,celkom zabavny hororik v hlavnej ulohe s Kevinom Baconom,bavil som sa,ale na plny pocet to nie je...:-) ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)