Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

noriaki

Chvění se od mnoha jiných ekohororů z přelomu osmdesátých a devadesátých let liší, protože se mu podařilo uniknout zapomnění. Částečně za to může fakt, že vyrostl do sedmidílné ságy a přidal k tomu seriál. Já jsem zůstal jen u prvního dílu, ale ani tak jsem nezapomněl na specifickou atmosféru a sympaticky odlehčenou zápletku. Režisér nepříliš kvalitních, ale příjemných dobrodružných komedií si upravil hororový námět podle svého, a natočil malý kult. ()

haj

Vynikající hororová komedie ve stylu Critters se skvělým hereckým obsazením a pořádně velkými červy. ()

darek kartac

Pěkná hororová komedie se dvěma skvělímy heri díky nímž je film tak dobrý. Bacon a Ward hrají výborně. Film jsem iděl tolikrát že to ani nespočítám. :) ()

VanTom

Tahle hororová skoro-komedie se nečekaně dost povedla, dobře napsané postavy mají mezi sebou chemii i humor a v ohrožení obřími slimáky z podzemí jednají poměrně racionálně - "podle plánu". A natočeno je to taky velmi slušně se spoustou napětí, takže proč mírně nenadhodnotit? ()

lykan9

Luxusní béčko ze začátku 90´ let, které sice nedisponuje světobornými hereckými výkony, ba naopak, místy i hroznými, ale naproti tomu, skvělými speciálními efekty a slušnou dávkou napětí a humoru. Pasáž odehrávající se v osadě na střechách je dokonce vynikající.  Fanda komediálních hororů něco takového sice moc neocení, ale za mě se jedná o výbornou oddychovku, která nezklame ani na několikeré shlédnutí. ()

MI-380

Velmi dobrý nápad a zpracování, výborná atmosféra, napětí, humor, a vynikající logika chování. Žádné: jdu se (samozřejmě sám) podívat, čekejte tady. 90%. ()

ghatos

Hodnotit tyto vykopávkové crazy horory je obtížné. Dvě, tři i čtyři hvězdičky jsou obhajitelné. Mě osobně to moc neoslovuje, ale za dobrý nápad a snahu dám 51%. ()

Ravi

Velmi sympatický horor, který sice příliš nevyděsí, zato však zaručeně pobaví. Červi pod zemí, spousta nevšedních nápadů, tajemný a nápaditý film. 70% = 3+/5 ()

blackJag

White tresh vs. rukodělná havěť - souboj, který si vydobyl celou sérii (kvalitativně sestupnou). A ne, nejsou to CRITTERS... Pořádné béčko z lepších filmových časů. 80% ()

Autogram

Dvaja maníci, čo zvládnu všetko. Upratať odpad, vyčistiť žumpu, tak prečo by si neporadili aj s neznámym nebezpečenstvom. Hlavne majú plán, a keď je potrebné rozhodnutie, tak si o to vždy strihnú. Bolo by to po všetkých stránkach priemerné béčko, keby to nebolo tak zábavné. Len tak mimochodom je povýšená americká fascinácia zbraňami na vec prežitia, najlepšie s čo najväčším kalibrom a zaguľatenou špičkou. Zaujímavý westernový sci-fi horor. –––– Dám vám za to pět babek, kluci. –––– Je to moc důležitý. Proč to neříct? Je to zřejmě nejdůležitější zoologický objev století. ()

Dagoussek

Průměrný horor s podzemními ještěrkami, jejich krev mají šílenou barvu. Chvílemi i napínavé. Sympatické obsazení. ()

zolo23

Takáta odychovka vždy poteší:-) Mám rád takéto prostredie : kde nič tam nič, jedna pumpa ,jeden dom, pár hlavných hrdinov čo sa snaží zachrániť. To je podľa môjho gusta. ()

latvar

3/4 filmu jsem se dost nudil, akční a dramatické scény začaly gradovat až v závěru filmu, nebýt tak dobrého konce, dal bych 1 hvězdu. 30% ()

Aqualung

Viděl jsem tenhle film asi dvakrát. Nenudil jsem se.Původní a docela šikovně udělaný scénář, hbití červovití predátoři s ne až tak nereálnýmí schopnostmi, kteří se snaží zbaštit na co, či na koho přijdou. No a proti nim stojí obyvatelé maličké vesnice, kteří se snaží tou baštou se nestat. A se občas se jim se to daří.Slušný film.Dnes v noci dávají dvojku.Snad neusnu. ()

LadyVader

Jak mám naprosto strašlivou fobii z červů, tak tenhle film je fakt skvělej, super akce i humor, dokonce i ty červy maj udělaný moc hezky. Až mi jich bylo docela líto ke konci filmu. pro mě jasných 95% :-) ()

BMAJTZ

Jeden z těch filmů u kterých jsem koukal asi na něco jiného než zbytek místního osazenstva. Debilní, nudné, trapné. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)