Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

rikitiki

Tak jo. Je to béčko jako prase. Béčko, které si dělá z dalších x béček takovou srandu, že vám zůstane úsměv na tváři, i kdybyste nechtěli. Vlastně je to parodie na všechny ty včely, mravence nebo slimáky, kteří nás chtějí sežrat. Ale - podle mě - není tenhle žravý motiv podstatný. ___ Za prvé: scénář je skvělý, hudba ladící, dialogy jsou neskutečně vtipné a herecké výkony jsou tak ležérně milé, že skoro máte chuť nastavit sami sebe, aby ty zabijácké pouštní pijavice nedostaly ani jednoho z hrdinů. ____ A když se oprostíme od prvního plánu, tak v tom druhém je to podle mě příběh o téměř každém chlapci, který si musí nejdřív přežít pár potvor, které jdou jen po svém sebeuspokojení, aby mu došlo, že ta zdánlivě nenápadná a slušná holka od vedle má kuráž, nápady a sílu. ___ Holka, co má drajf a přitom s ním jde do poprvé.... O čem jiném totiž je scéna, kdy ji zachrání před predátorem tím, že jí nakáže, aby si svlékla kalhoty a pak ji ošetřuje chvějící se tyčinkou s dezinfekcí krvácivé rány na broskvičkově ochlupených nohou, zatímco jeho kamarád ji pozoruje s vševědoucím úsměvem a jeho se vztyčenou cigaretou v puse? ___ KOUSEK DĚJE Závěr s přenádherně zalomeným hollywoodským polibkem je rajcovní, protože v tu chvíli je jasno, že holce, která dokončuje doktorát, je absolutně ukradený, jestli ten kluk, co ji chytl do náručí, má aspoň dokončené základní vzdělání. Protože o tom to není. Zvlášť, když se dokázal vypořádat s potvorami. ()

Pítrs85

Béčko jak vyšitý, herci jsou jeden sympaťák vedle druhýho a ti megačervíci byli správně kreténský :-) Sečteno podtrženo skvělá zábava na jeden dusnej letní večer, přestože se o horor (opět) nejedná, jako dobrodružná (trošilinku krvavá) komedie to však šlape jak hodinky. A Kevin Bacon je tady správnej bad-ass. ()

SOLOM.

Jako malý kluk jsem tento film viděl společně se sestřenkou, když jsem u nich byl na prázdninách a od té doby jsem si jej zamiloval. Jsem velkým fandou této čtyřdílné ságy, přestože je jejich kvalita opravdu rozdílná a nejvíce mě okouzlil právě tento díl. Tremors nejsou ani tak čistokrevným hororem, jako spíše hororovou komedií, která vás sice moc nevystraší, ale za to v určitých chvílích dosyta pobaví. I po letech neztratil tento kousek svůj půvab a mnozí označují tuto ságu jako „kultovní“ podobně jako tomu je například u Critters. Speciální efekty se tvůrcům skutečně povedli a vyobrazená monstra z podzemí jsou prostě k sežrání. I samotná atmosféra místy nabízí specifickou porci napětí, které sice není nikterak stupňované, ale ke kýženému efektu to přece jenom vedlo. ()

eraserhead666

Tohle musí pobavit každého, kdo četl nebo viděl Dunu. Je to horror? Sci-fi? Komedie? Akční cokoliv? Snad od všeho trochu a kupodivu velmi dobře namíchané. Dvojka Bacon/Ward je výborná, triky hodně dobré, příběh sice jednoduchý, ale natočený tak nějak velmi přijatelně. A jako bonus vědátorka s nádhernýma nohama. Berte, nebo nechte ležet. Ale radím berte. ()

ARI50

Je to spíš o srandě než strachu a tak pouště nabízí taky super zábavu červů, hlavně herecky je to dobře vybrané. ()

duklak2

Moc pěkný, komediální horůrek. Docela mě překvapil. Měl jsem ho na VHS nahraný 5 let a teprve nedávno jsem si ho pustil jen díky vysokému hodnocení zde na csfd. Bohužel druhý díl mě zklamal a dal jsem mu ale tři hvězdy jen díky výbornému prvnímu dílu. Jinak bych mu dal asi jednu. ()

JASON_X

Pouštní červi v Lynchově Duně byli sice větší, ale s těmi nevadskými je zase větší zábava. Na téhle stylové oddechovce ovšem oceňuju nejen humor a výborně vybrané herce, ale taky její roztomilé oldschoolové triky. Takže žádná bezduchá počítačová animace, ale poctivé červí "loutky" plné slizkého barevného sajrajtu, který se krásně rozprskne okolo, když toho vzteklýho tlustýho parchanta vyhodíte do vzduchu domácím granátem, nebo to do něj nakropíte medvědobijkou. ()

vypravěč

Místy opravdu napínavý a ojediněle i vtipný, současně však zbytečně naturalistický horor, bezděčně odhaluje meze neautentické zkušenosti. Všichni zúčastnění vzdor bezprostřednímu ohrožení neúnavně obkružují své představy o životě a neprotnou-li se zrovna s orbitem monstra, vyhrávají jen náhodou. Dlužno dodat, že málokterý žánr tak zastaral jako horor osmdesátých a devadesátých let. Spokojil-li se před čtvrtstoletím divák s Chvěním, směsí komedie a hororu bez atmosféry, bez inspirativních hrdinů, ba skutečného heroismu, hrozí mu dnes tváří v tvář všemu tomu schematismu udušení. ()

mm13

Svižný dej a sympatické, presvedčivo reagujúce postavy plus vôbec nie márny, vlastne celkom rozkošný príbeh, ktorému "obrie krvilačné červy" tvoria iba kulisu... dôležitú, ale ako to v dobrých hororových príbehoch býva dobrým zvykom, iba kulisu. Hej, podarené. [70%] ()

ScarPoul

Bavilo ma to veľmi. Je to béčko ako vyšité a monštrá neustále prechádzajú od desivej nejednoznačnosti k maketovej trápnosti, ale funguje to. A dôvod je jednoduchý. Postavy nie sú blbé. Ani jedna z nich. Tým pádom sa každý z nich snaží nezávideniahodnú situáciu nejako vyriešiť. Je to miestami úsmevné. Miestami napínavé, ale najviac oceňujem, že sa to nehrá na žiadne veľké umenie. Verím tomu, že sa tvorcovia na tom museli neskutočne zabávať. A nie len oni, ale aj herci. Duo Bacon a Ward sú perfektní a skvelo sa dopĺňajú. Vôbec sa nečudujem, že okolo toho vznikol celý vesmír. Ešte jednému dielu chcem dať šancu a potom uvidím. Za mňa ale veľká spokojnosť. ()

HateBreeder

Paradni popkornovej horor. Vse zacina na poklidnem americkem venkove, kde by clovek problemy vubec necekal. Ale oni prijdou, respektive se podhrabou, a budou to velke problemy. Tohle byl snad prvni film kery sem s Kevinem Baconem videl a musim rict ze se mi tu libil, ale nejradci sem mel blazniveho Burta Gummera a jeste radsi jeho nadhernou sbirku zbrani :). U sledovani sem se vubec nenudil no ale nemuzu rict, ze bych se nejak bal, spis to byla dobra zabava a misty nervak. Dalsi pokracovani uz byly cim dal tim horsi a nasledny serial byl ucineny odpad. ()

Lacike

Veľmi zábavná hororová komédia. 7/10. Edit 2020: K tejto sérii necítim nostalgiu, keďže som ju prvýkrát videl pred desiatimi rokmi. Prvý diel je aj na opakované zhliadnutie stále príjemný film. Áno príjemný. Aj keď to má hororový námet o nejakých obrovských červoch, ktorý terorizujú osadu s pár obyvateľmi niekde na konci sveta, tak to má strašne pohodovú atmosféru. Žiadnych brutálnych scén sa nedočkáme. O napätie tu príliš nejde. Tie červy vyzerajú skôr roztomilo a nie desivo. A keď ich rozprsknú, tak to vyzerá vtipne. To jak sa pred nimi ľudia schovávajú na skalách a vyhýbajú sa chodeniu po zemi mi pripomenulo jak keď som sa ako malý chlapec s kamarátmi hral na preliezačkách a predstierali sme, že sa nemôžeme dotknúť zemi. Kto sa dotkol, tak prehral. A presne takéto voloviny robia aj postavy v tomto filme. Našťastie triková stránka je stále skvelá. Jak sa bortia budovy, vcucávajú ľudí do zeme, alebo červy prenasledujú ľudí. To všetko je proste stále pôsobivé. Holt praktické efekty nestarnú tak rýchlo ako hnusné CGI. Z postáv zase zaujme vtipná dvojka Bacon - Ward. Demolátor Burt, ktorý sa stal hviezdou série v ďalších dieloch, tu má ešte len vedľajšiu úlohu a mne nikdy nejak extra cool nepripadal. Chýbala mi tu snáď len nejaká pekná ženská. Finn Carter nie je nič extra. Takže celkovo ma aj po rokoch jednotka stále baví a rád by som videl pokračovanie s Baconom a Wardom. Asi sa ho nikdy nedočkám aj keď niečo také natočili a potom zavreli do šuplíku, parchanti. 7/10. ()

Terva

Nikdo neví, co všechno se může vynořit z hlubin Země, zejména pokud jde o americký horor s prvky komedie - nakonec to zas není taková zábava. ()

corpsy

Klasika. Naozaj vydarená a zábavná monster jazda, ktorá sa môže pochváliť skvelou trikovou stránkou, svižnými dialógmi, výbornými hercami a proste všetko tu klape ako hodinky a vy si to plnou mierou užívate. ()

liquido26

Komunita buranů, kdesi uprostřed pustiny je ohrožována obrovskými podzemními červy, kteří reagují na zvuk a vibrace. Nápad nic moc teda. Ústřední duo Earl a Val mě docela bavilo, ale to je asi tak vše. Průměrný film o ničem, který se rozhodně nedá nazývat komedií ani sci-fi. ()

PauloZ

Parádní dnes už oldschoolovka za pár kaček :) Výborně jsem se bavil! "Efekty" na tu dobu velmi dobré a ústřední dvojka Bacon/Ward šlape jak hodinky a nekompromisně hláškuje. Film je taky dobře pojatý, nehraje si to na vážný horor, ale je to lehce uvolněné s trefnýma vtípkama, což jsem já určitě uvítal. Plus taky za ještě starý nekompromisní dabing! PS: Někdy je opravdu lepší podívat se do minulosti a mrknout na starší kvalitu, než na novou kravinu :) ()

Kryton

Sice se tváří jako horor , ale nakonec se z toho vyklube komedie. Buďme rádi za naše asfaltový silnice a betonový chodníky. To by pak měli červy hostinu ! ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)