Ve ztřeštěné komedii se Mike Myers představuje jako guru Pitka, Američan vychovaný indickými guruy (Ben Kingsley a Omid Djalili), který se vrací do Spojených států, aby zde rozjel byznys osobního kouče v oblasti mezilidských vztahů. Jeho neortodoxní metody jsou však vystaveny zkoušce poté, co musí urovnat milostné lapálie a následný profesní kiks slavného hokejisty (Romany Malco), kterého opustila žena kvůli úhlavnímu sokovi, sportovci jménem Jacques Grande (Justin Timberlake). (HBO Europe)

nemorino

Síce riadne švihnutá ale zábavná fekálna komédia. Mikea Myersa nemám veľmi v láske ale v tomto filme mi vôbec nevadil. ()

otík

Neuvěřitelná kravina, která ale dokáže zaručeně pobavit všechny, kteří mají rádi (nebo jim alespoň nevadí) styl humoru, který produkuje Mike Myers. Je neuvěřitelné, že taková blbost dokáže po celých 80 minut solidně bavit. Ano, jsou tam trapárny, je to trošku sprostější, kecy často vůbec nedávají smysl, ale vše je uděláno s takovou láskou, pozitivismem a úsměvem, že to musí rozehřát okoralé srdce filmového diváka. A hudba - výtečná. ()

Triple H

"Keď som bol na odvykačke, dobodal som chlapa vidličkou za to, že mi vypil na hajzli schované čučo vyrobené z jabĺk a v pančuchách", škuľavý Ben Kingsley ako guru Vyhoňsihozrana, bitka s oštatými mopmi, "skoro som sa posral - myslím, že mám v gatiach horčicu", Justin "Le Coq" Timberlake ako francúz s megavtákom, Marishka Hagitei, zvuk hnačky imitovaný na pohári, guľky v cestíčku a pod. Kompilácia toho najdebilnejšieho, najhrubozrnnejšieho a extrémne nevtipného humoru akú som kedy od inak prvoligového komika videl. Tuto Myers nešľapol vedľa, ale, a poviem to explicitne, odskočil úplne niekam do riti. Herci to nemôžu zachrániť ani keby sa rozkrájali. Naozaj to myslel vážne, alebo mi niečo uniká? ()

MiCM

No teda zajímavá šílenost. To fakt mohl zahrát jedině Mike Myers.. Určitě to nebude film pro každého no.. ()

Beky

Ubírám na hodnocení, poprví jsem byl docela slušně alkoholově naladěn a přišlo mi všechno nehorázně funny!! Podruhé už to nebylo tak fantastický, ale pořád velmi slušná zábava, na kterou opravdu musíte mít náladu, protože jak zjistíte velice brzy...neni totiž HUMOR jako humor!! Mike Myers má divný způsob jak rozesmát diváky, tak jak se mi nelíbí ani jeden Špionátor, tak se mi kupodivu zamlouvá Učitel lásky:), pokud ale nebudete pozorní, uteče vám spousta vtipu celé taškařice, občas je to slušná parodie na hlubokou filozofii kecu:), občas je to slušně sprostý:) a občas teatrálně vtipný ( viz. Justin Timberlake )!! Ale určitě stojí za vidění, už jenom proto, aby jste viděli Bena Kingsleyho v roli nevídané:) a snesitelnou Jessicu Albu, což se jen tak nepoštěstí!! Jednou větou: Myslíte si, že když Myers neni vtipný, znamená to, že neni vtipný už pro každého???:) (T.M.) ()

Bobik9

To byla hrozná píčov*na! Bože od teď mám naprostý odpor k Torontu Maple Leafs. V běhu filmu jsem jim vítězství přál, čím daál tím méně. Nechápu, jak se k tomuhle mohli Justin, Jessica Alba a Kanye West nechat přemluvit. Z Justina udělali mentálního pologeje, z Jessicy naprostou p*ču a z rapera poseru. Přesto jsem na tom filmu našel něco, kvůli čemu mu dávám 2 hvězdy. ()

terunka003

Občas vtipné × nudné, bez nápadu, přemrštěné, moc šílené. Bylo to strašně kýčovité. Zasmála jsem se opravdu jen párkrát, jinak jsem jen nevěřícně sledovala kam se tento šílený počin řítí. Vlastně to bylo celé o čem? Film pro, já nevím koho.. Co ty plenky, slon a Maryška? ()

geklon

Už od první úchylné nařážky v titulkách se mi nadzdvihlo obočí a slezlo až půl hodiny po vypnutí přehrávače....tenhle film jsem stačil vstřebat za 20 minut rychlosledu... smazal na něj sebemalichernější vzpomínku. Po letech zůstává jen pitomě se culící Alba, odporně vysekanej frantíckej knírač Justin Timbersnake a trotl Mike (snad za tuhle íčovinu dostal neslušnej balík). ()

Mihail123

Slabé, slabé, slabé. Ťažko dopozerateľná blbosť s pár vtipnými momentmi ale ostatok je hrozná trapáreň. Jediným plusom filmu je akurát tak Jessica Alba. ()

demented

Dobrá pitkovina. :) Mika Myersa mám rád, ale v Učitelovi lásky bol poväčšinou dosť mimo. Od komédií podobného rázu prepracovaný dej neočakávam, ale sled rádoby vtipných scén pozliepaných dokopy za pochodu, aby tvorili akú takú dejovú linku, nie je šťastným nápadom (hoci napr. v Austinovi alebo Waynovom svete to fungovalo :) ). Btw. pri filmoch Mika Myersa by mali dabing zakázať - očividné to bolo predovšetkým pri tomto kuse, kde dabing spoľahlivo zabil dobrých 90 percent všetkých vtipov - u niektorých filmoch majú ľudia neovládajúci angličtinu holt smolu. ()

Sany33

Absolútne som od tohoto filmu nič nečakal, tak ma nemohol sklamať. Popravde ja od všetkých filmov v ktorých hrá Mike Myers nič nečakám. Guru teda nie je výnimkou. Guru je postavička, ktorý sa snaží diváka pobaviť obscénnym humorom a vsádza stále na tú istú kartu, ako je sex, fekálie a podobné bullshity. Nádej svitá, keď na scénu prichádzajú vedľajšie postavy mne osobne sa Malco a Timberlake celkom páčili a dokázali ma dosť pobaviť. Aspoň je vidieť, že film nemusí byť vždy o hlavnom predstaviteľovi. Scéna s mrdajúcimi slonmi mi len podčiarkla hodnotenie. 30% ()

svobik odpad!

Totální filmové zlo, jehož největším vrcholem je trefení trpaslíka do hlavy. Haha. Myers by už měl natáhnout brka, poněvadž stále hutně vydělávající Shrek nás od další podobné žumpy těžko ochrání. Zlo! Více zde. ()

masw

Guru Pitka (opravdu výstižné) je pitomec, ale je s ním sranda. Jessica Alba šéfuje Toronto Maple Leafs a fanoušci ji nenávidí (scéna na stadionu vtipná seen-unseen). Verne Troyer jako malý velký kouč je geniální a vtipný a navíc scény společné s Myersem patří k nejvtipnějším. Zasadit příběh na prostředí play-of Stanley Cupu byl nápad, který mě potěšil (i slavný obránce Rob Blake si zde zahrál). Myers v hlavní roli zajišťuje i nějaké ty šílenosti (souložící slony při rozhodujícím trestném střílení) a nechutnosti (boj pomočeným mopem). No celkově jsem se bavil velmi, ale zamrzelo, že Jessica Alba nedostala prostor pro svůj komediální talent (Klikař Charlie). ()

Guzo

Větší kravinu už jsem dlouho neviděl, ale na úplnej odpad to asi nebylo, přeci jenom občas tam je něco k pousmání.. ()

Ravi odpad!

Můžu s klidným svědomím říci, že větší katastrofiu jsem na filmovém plátně neviděl. Film tak hloupý, nevtipný, nelogický a nesympatický, že by ho nezvolili ani za nejhorší Sci-Fi/Fantasy/horror film století. Žádná věta nemůže vypovědět, jakým hrůzám jsem byl při tomto sledování svědkem. Viděl jsem "Mega shark vs. Gigant octopus", viděl jsem Playgirls II. i mnohem horší filmy, ale tenhle předčil moje nejhorší představy. Fuj. Nonstope, ty jsi zásluhou, že jsem tento hnus dokoukal až do konce a možná za to může i trochu pivo. Není větší filmové katastrofy. Podle tohoto filmu hodlám srovnávat všechny hodnotící zde. Kdo dá filmu víc, než odpad!, je u mě bez vkusu, bez citu a bez mozku vůbec. Nikdy v životě jsem nebyl svědkem tak strašného útoku amerického nevkusu na divákovu inteligenci a soudnost. Nikdy v životě jsem nezkusil, co znamená být divákem něčeho tak pitomého, jako je toto. Neuvěřitelné, co lze za peníze natočit a nestydět se za to. S tímto filmem se ve mě zlomil duch filmového nadšence ve filmového kritika, jehož limita je pro Meyerse od tohoto bodu dále v intervalu minus nekonečno až nula včetně. Nedovedu ani slovy vypovědět, jak špatný a tupý tenhle film je. Počínaje režií, přez kameru a scénář konče. Herci tragičtí, hudba trapná, zápletky nijaké. Američané vymysleli nový žánr!!! Není to ani komedie, ani drama, ani nic jiného. Je to zcela nový druh! Druh, o kterém vím jediné. Nebudu ho podporovat. Největší filmová tragédie mého diváckého života. Lehká zábava na odreagování? Tak to sorry, ale tohle není ani zábavné, ani vtipné, ani koukatelné. Každý, kdo dokáže ocenit minimum z tohoto paskvilu, je u mě hlupák. 0% = 0/5 a kdyby to šlo, dal bych -100% ()

silent cut

Kdybych byl diktátorem vkusu, vzdal bych se postu, protože to je relativní. Co ale relativní není je relevance vtipů v závislosti na obeznámení se s kulturou (byť americkou), kinematografií a nejspíš i s osobnostmi, které vám film přináší. Netvrdím, že je Love Guru nejlepší anebo bez chyby. Je to prostě masakrózní mix který v sobě nese kromě komedie satiru a parodii a tak je to správné... Thanks to the Academy bitches!!! jo a Morgan Freeman voiceover rula!!! ()

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány