Úspěšný spisovatel Jan Herold se při jednom večerním posezení ve vinárně, kde se schází umělecká bohéma, seznámí s mladou začínající malířkou Jarmilou Bendovou. Jarmila je v krizi finanční i umělecké, neboť ztratila model pro svůj poslední obraz, bez něhož nemůže uskutečnit výstavu a bez prodeje obrazů na výstavě nebude moci zaplatit dluh panu domácímu. Herold se o jejích problémech dozví a protože se do dívky zamiloval, snaží se jí všemožně pomoci. Jako stařeček jí sedí modelem, aby mohla dokončit obraz, jako věštec postraší pana domácího, aby na ní nevymáhal činži, a u svého nového nakladatele jí zařídí výstavu v prestižní výstavní síni. (NFA)

dr.fish

Pomalu plynoucí, nenáročný romantický snímek, který se nesnaží o filmové umění, nabízí nám pouze možnost strávit čas v kině či u televizoru. Schémata jsou všeobecně známá, tentokrát však nejen průhledná, ale i nudná. Dvojice Baarová-Nový nefunguje a ani ostatní herce ten film asi moc natáčet nebavilo. Absence příběhu a rozumné zápletky tak sráží film hluboko do průměru, a to měl myslím našlápnuto daleko výš. Ne vždy se zadaří, 60% ()

Skuby47

Jedna z typických pamětnických komedií Oldřicha Nového coby dobyvatele ženských srdcí. Získat srdce krásné malířky Lídy Baárové určitě za námahu stálo. Ta si s rolí až překvapivě dobře poradila a Nového komické převleky byly taky kouzelné. I ve vedlejších a epizodních rolích se objevila řada výborných herců. Bylo to takové uvolněné, vtipné a optimistické. ()

pytlik...

Filmu bych vytkl jen ten název, se kterým se dost dobře nedá souhlasit, neboť většina z miliard tvorů na téhle planetě nemá takové štěstí, aby si je oblíbil neznámý ctitel a zabezpečil jim všechny základní životní potřeby, tj. jídlo, pití, bydlení, cigarety a výstavu v galerii. Na rozdíl od mnohých komentátorů zde se mi líbil i herecký výkon Baarové, který posunuje tuto komedii do vážnější polohy. Ona by se se svým hlasem a projevem perfektně hodila do hlavních rolí nějakých antických tragédií. ()

lucascus

Baarová je zde nádherná jako (skoro) vždy, dokonce je zde i sympatická, což se stává málokdy. Odehrává svůj mírný nadstandard, Nový se zde vyskytuje ve své klasické roli milovníka (ovšem variace na Kristiána se nezdařila, s Mandlovou mu to funguje lépe). Pešek s Kabátovou jsou už jen příjemnou ozdobou filmu, škoda, že stojí jen v pozadí, hlavní role by jim slušely více. ()

Autogram

Oldřich Nový vo svojej typickej úlohe uhladeného galantného zvodcu, čo už fungovalo mnohokrát, tentoraz funguje o niečo menej. Asi je to trošku aj prekombinovaním deja, prehnanou až nereálnou naivitou postáv, hlavne Lídy Baarovej. Prevleky a zamaskovanie nie sú mojou obľúbenou zápletkou a tak film u mňa príliš nezabodoval ani pri účasti vtedajšej hereckej elity. ()

Liqid

Klasika nevyčnívající ničím z řady. Nový použil ten svůj typický smyslný hlas a pohled a Lída byla jeho. Za zmínku možná stojí scénka z baru, kde se Nový chová "hulvátsky" na svojí dobu a povahu. ()

Ironfood

Trapný děj, jehož jediným účelem je zřejmě zdůvodnit převleky Oldřicha Nového. Baarová, která neustále propadá do depresí, aniž by kdokoliv věděl proč. ()

klúčik

Bohužiaľ len priemerný film. Nič prekvapivé.. Ale aj tak , je to spomienka na výborných hercov. Film hodnotím 50%. ()

Vesecký

Pro dobu okupace musel být slogan "Život je krásný" aspoň trochu povzbuzující. Mladá malířka Jarmila se nemůže prosadit, a tak žije se svými kolegy v pronajatém ateliéru. Je přesvědčena, že už pro ni na světě není místo, ale objeví se její záchrana v podobě spisovatele - Oldřicha Nového. Lída Baarová v této době zřejmě již koketovala s nacistickými pohlaváry, ale to nesnižuje její výkon. Z ostatních herců byl vypíchl Václava Trégla v zosobnění přísného pana domácího. Jako oddechovka se na tenhle film dívá velmi pěkně. ()

chrispe

Velmi příjemná, s trochou nadsázky, převleková komedie s mým oblíbencem Oldřichem Novým a krásnou Lídou Baarovou. Lepší průměr. ()

marusshhka

Ne, nelíbilo, nudila jsem se. Nevadí mi ohrané téma, ale zde to nějak nefungovalo, neladilo, film byl těžkopádný... nepromyšlený děj, chyběla mu jiskra. ()

Tiiso

Romance je natočena se smyslem pro cit a se smyslem pro lidskou duši. Nikdo z herců nepřehrává a prakticky na nich zůstalo aby kvalitu filmu posunovali výše. Jenže děj není natolik silný aby dokázal diváka strhnou do virů emocí a vášní. Příběh je chvílemi pomalejší a nudnější a chvílemi lehce předvídatelný. Na situace se sice hezky dívá, ale film jako celek působí ospaleji a nedokázal ve mě vzbudit zájem jak to asi bude dále. Věděl jsem prostě, že to skončí dobře, ale cesta k závěru nedokázala až tak potěšit. Situace s dědečkem byli průměrné a scény s domovníkem mě vyloženě unavovali. Takže na závěr je film lehce podprůměrný. ()

IvonaK

Kdyby tam byl Nový trvale převlečen za dědečka a Baarová by se do něho postupně zamilovávala a svoje přestrojení by sundal až na konci, tak bych dala vyšší hodnocení. Ale stejně jsem si přála aby se zadala s Peškem. Jim by to spolu tak slušelo. Ale bohužel se to nepodařilo. ()

Rattlehead

Příjemná romance s perfektním duem Nový - Baarová. Oldřich Nový si zde v převleku vyzkouší další dvě postavy (věštec a dědeček s niněrou), potěší Václav Trégl v roli nervního pana domácího, svoji typickou roli si střihla Růžena Šlemrová. Pěkná je konverzace v baru, evokující legendárního "Kristiána". ()

Pitryx odpad!

Je zajímavé, že jako malý jsem ten film nesnášel, a od televize utíkal, na rozdíl od ženské části rodiny. A tak jsem si to po létech pustil zase a není mi to jasné, jak jsem jako dítě rozpoznal, že je to škvár nejhoršího kalibru. Paní Javořická by mohla závidět. No, já dívčí románky nemusím, a uřvanou Baarovou s cigárem v hubě už vůbec ne. Je to s podivem, poněvadž jinak mám „převlékací“ komedie docela rád. Nu, v tomto paskvilu marně hledám jakékoli plus a mimo herecké obsazení nic neshledávám. Takže u mne naprosto čistých 5% za herce a to je vše. A stejně by mne zajímalo, kde ta „malířka“ brala peníze na cigarety. Na nájem ne, to neměla, ale na cigára, to ano. A o spoustě nelogičností ve scénáři se již nemíním ani rozepisovat. ()

ostravak30

Není to zrovna film, kde by se Oldřich Nový, rok po Kristianovi, prezentoval jako největší milovník. Na druhé straně dokáže pro svou milou hodně udělat a dost zařídit. To ještě byla doba, kdy dobří spisovatelé se mohli mít opravdu dobře. Hodně se četlo, nebyla televize na kino měl málokdo. Asi nejzajímavějším důvodem, proč film zkouknout je to, že právě O. N. mění tváře. Maskéři asi dostali zabrat a Jan Herold zde leze z jednoho převleku do druhého. Roztomilý je ve snímku tradičně rozverný Ladislav Pešek. Pravda, snímek končí úplným obratem myšlení postav v samotném závěru, což je více než naivní i na tehdejší dobu a připomíná mi trochu Hollywoodský happy end. ()