Wendy Darlingová, mladá dívka, která se bojí opustit sůj domov, se setkává s Petrem Panem, chlapcem, který odmítá vyrůst. Wendy, spolu se svými bratry a maličkou vílou Zvonilkou, putuje s Petrem do kouzelného světa Země Nezemě. Tam narazí na zlého kapitána Hooka a prožije vzrušující dobrodružství, která navždy změní její život. (Disney+)

koty2201

Pri týchto hodnoteniach na ČSFD mám občas pocit, že je so mnou asi niečo zle, pretože mám na daný film alebo seriál iný pohľad ako väčšina. Nie že by som to robil naschvál, ale aj v tomto prípade mám na celú vec opačný pohľad. Zatiaľ čo pôvodný animák u mňa vôbec nezabodoval a považujem ho za zatiaľ najhoršiu rozprávku od Disney, tak toto bol solídny a príjemný zážitok aj so zmenami v príbehu. A zmeny určite k lepšiemu. K príbehu sa vyjadrovať nebudem, pretože ten asi väčšina z nás už dávno pozná. Teda mám na mysli len verziu z roku 1953, tie novšie nie. Bola tu odvedená lepšia práca s postavami a premenou prešli aj ich charaktery, keďže pôvodne sa zachovali odlišne. Napríklad sme sa dozvedeli o backstory kapitána Hooka a Petra Pana. To ako sa dostali do Krajiny-nekrajiny, prečo sa nenávidia a ustavične medzi sebou bojujú. Niečo takéto vám pôvodný animák vôbec nepovie a ani nenaznačí tak, aby to aj decká pochopili. Tam medzi sebou bojujú, lebo .... proste lebo. Aj keď sa Wendy s bratmi hrajú na Petra Pana a kapitána Hooka, tak pochopíme, že je to rozprávka pre deti a až potom sa dozvieme, že to nebola rozprávka. Kreslená verzia nám to podá spôsobom, že Peter je nejaký týpek odvedľa a nie postava z legendy. Aj víla Cililing sa nespráva k Wendy až tak nevrlo, pretože v animáku ani nevieme aký má na to dôvod. Najväčšia zmena je na záver a takto to je oveľa prirodzenejšie, zaujímavejšie a uveriteľnejšie. Postavám tu bol vdýchnutý život, pretože nie sú to len nejaké bábky s plytkým a takmer neexistujúcim budovaním charakteru osobnosti. A viete si k nim vytvoriť aspoň minimálny vzťah a záujem o ne. V predchádzajúcom spracovaní to vôbec nefungovalo. Herecké obsadenie je z drvivej väčšiny pre mňa neznáme, pretože logicky to sú prevažne detskí herci. Ale najviac som si užíval Jude Lawa ako kapitána Hooka, ktorý síce bol záporák, ale dokázal, že aj on je len človek, ktorý cíti krivdu. Síce ho to neospravedlňuje, ale aspoň dostal Hook další rozmer a nie je to záporák len preto, že je jednoducho zlý. Ešte sa mi páčil výkon hlavnej hrdinky Wendy, ktorú stvárnila Ever Anderson. Tú ja poznám len ako mladú Natashu Romanoff z marvelovky Black Widow. Hrala rovnako sympaticky ako aj v prípade BW. Snáď sa bude môcť prezentovať aj vo väčších úlohách, kde nás bude môcť presvedčiť o jej hereckom talente viac. Posledný známy pre mňa bol komediálny herec Alan Tudyk. V Peter Pan a Wendy mal vďaka úlohe Wendinho otca len taký malý štek, takže skôr som zvedavý na seriál Resident Alien. Humor tu je veľmi skromný, takmer ho neevidujem, čo je škoda. Ale keď sa niečo vtipné udialo alebo povedalo, tak som sa zasmial. Čiže ďalšie malé plus. Veľmi sa mi páčili piesne, hlavne tie ktoré spievali piráti. Naschvál si to dajte v slovenskom dabingu. Naozaj príjemný spev, až mi trochu šiel mráz po chrbte. Vizuál je pekný, našťastie nie veľmi umelý. Na druhej strane nevyvolal ani žiadny vau efekt. Takže Peter Pan a Wendy mňa zaujal, škoda že nie aj niekoho druhého. Myslím si, že toto je jedna z tých rozprávok, ktorú by som si bol schopný pustiť aj viackrát a deti zaujme určite. Na záver si dovolím jednu kontroverznú a vyrývačnú poznámku - Disney si môže odškrtnúť všetky povinné hollywoodske kvóty, aby sa menšiny neurazili. LGBTI+ propagandu nasilu vtlačenú tu našťastie nemáme, ale sú tu muži, ženy, bieli, čierni, jedna aziatka, jedna indiánka, jeden chalan s Downovým syndrómom a tak ďalej. Snáď sú spokojní. () (méně) (více)

HanzoBureshi

Disney slaví 100 LET a proto to oslavíme tímto totálním failem, který se stává už velkou klasikou, co se týče remaků. Já se tenkrát radoval, když vyšla pokaždé nová disneyovka... a nyní je to pryč. Připadá mi to jako výroba na lince, kde se vyrábí jeden prázdný film za druhým a jeden z nich je náš Péťa. Ten film je úplně mimo, nemá žádnou pohádkově-kouzelnou atmosféru, nemá žádný dějový směr vyprávění. I když se jedná o remake, tak i tak tento film prostě působí, že je prázdný. Jen Jude Law trochu držel mojí pozornost, ale je mi ho i vlastně líto. Čekám pořád na nějaký zázrak, ale asi marně. Mé hodnocení: 2/10 ()

AndyDarcia

Když nejsi rasista tak si můžeš k aktuálnímu hodnocení (39%) přidat cca 20%. Je to zkrátka relativně generická adaptace, která ale některé věci posouvá do 21. století. Líbilo se mi to víc, než film z roku 2003. Za mě by tomu těch cca 60% slušelo. Škoda, že to nedotáhli ještě trochu dál, mohl to být super film ()

xxmurphyxx

Ďalšie excelentné skurvenie detských idolov jednej z nesmrteľných rozprávok a hnusné znásilnenie pôvodnej predlohy k ideálom dnešnej doby, so snahou vyjsť každému v ústrety, hlavne tým mentálne jednoduchším no najukričanejším. Disney je rakovina filmového priemyslu. Go woke, go broke. ()

Gig

Paušálně bych nezatracoval tyto "live" předělávky svých animovaných protějšků. Baví m ty nápady a vždy mě zajímá, jak to bude "živě" fungovat. Miluju Knihu džunglí, miluju Lvího krále. Mám rád Aladina i Krásku a zvíře. Ale už mě opravdu unavuje  to cpání ženských, kde mají být chlapci - narážka na tu indiánku. Už mě unavují černé víly, tmaví Petři Panové. Nemám nic proti tmavým. A miluji Kořeny. Ale prostě v pohádce z končin starého kontinentu očekávám jinak vypadající postavičky. A vím, že to je pohádka a tam logiku nejde nehledat. Ale jsou jisté věci, které by měli být zachovány. Nemluvě o posílení feminismu, a pak je kvůli tomu přizpůsoben i scénář. Takové postavy mají své místo, ale v jiných příbězích - Kráska a zvíře, Pocahontas apd. Ale proboha, necpěte to všude. Poté člověk uvažuje, o kom je vlastně příběh. ()

vetinary

Není to nejlepší pojetí Petera Pana, ale rozhodně neurazí a je v něm hodně originálních a zajímavých myšlenek. Pojetí Hooka jako oběti, bez toho, aby bylo nezbytně omlouváno co dělal je obzvlášť zajímavý aspekt. Bez Juda Lawa by to byl spíš slabší průměr. Byly tam hlušší linky, ale hlavní příběh byl vcelku dobrý a všechno s Hookem výborný. Samozřejmě film zase dostane bídu od všech "já nejsem rasista ale...", ale pokud se člověk nemá potřebu urážet, že ve fiktivní zemi založené na nesmyslnosti má pohádková bytost černou barvu kůže nebo má skupina lost boys i členy s chromozomy XX, tak tam opravdu problém není. ()

BLEEDER

Veľký priemer až podpriemer. Nový Peter Pan má mnoho chýb a za mňa najväčšou z nich je samotný Peter. Herec má nulovú charizmu a podáva naozaj zlé herecké výkony. CGI má taktiež problémy. Niektoré scény boli fajn no občas bolo vidieť naozaj zle urobené CGI efekty. Nové zmeny v príbehu mi až tak neprekážali, no už ku konci mi naozaj liezlo na nervy, ako všetky nové dejové línie cpe režisér divákom priamo do ksichtu. Ale aj tak vždy oceňujem všetky remaky, ktoré nám dajú zmeny od originálu. Nekrajina ma vôbec neočarila a prostredie bolo strašne suché. Čakal som naozaj ostrov plný života a kúziel a dostal som prázdny a nudný ostrovček s trávou a šutrami. K tomu všetkému chcem avšak podotknúť, že podľa mňa film dopadol lepšie než remake Pinocchia. Disney, dbaj radšej na kvalitu a nie kvantitu svojich nových filmov. Ďakujem :) ()

Sefko

Úplný odpad to nieje. Je tam pár scén ktoré sú fajn. Aj samotná kamera je dobrá. Tým ale zoznam dobrých veci konči. Samozrejme, že príbehu nepomáha typická politická korektnosť. Sú tu ale vážnejšie problémy ktoré to cele tiahnu dole. Jedným z hlavných je absencia chémie medzi postavami. Jednoducho každý ide sám za seba a snaží sa ukradnúť ten svoj moment. Nefunguje chémia medzi Petrom a Wendy ani medzi Hookom a pánom Smee. Nehovoriac o podivnom twiste s kapitánom Hookom len aby sa tvorcovia odlíšili od ostatných adaptácii a dali mu hĺbku. To ale nefunguje. Ak chcete naozaj dobru a vernú adaptáciu tak je tu tá z roku 2003. A tomuto sa radšej vyhnúť a zabudnúť, že vôbec existuje. ()

Kinimodus

Navzdory tomu, že se jedná o novou verzi klasického příběhu, zachovává si stále kouzlo a poselství původního příběhu. Trošku mám problém s politickou korektností, zde se mi zdá že jsou postavy obsazovány na sílu. Možná je to tím, že když mi někdo řekne Petr Pan, tak vidím Robina Williamse, který je pro mne zatím nejlepším Petrem Panem.  Dvě hvězdy. Jedna za pěkné vizuální zpracování a druhá za Juda Law! ()

Sopholojong

Jude Law nielen ze zahral najhorsieho Hooka, on sa i na tuto rolu absolutne nehodi. Nebyt lahodnej hudby a krasnej rozpravkovej vypravy (nocny Londyn je odzbrojujuci), tak kvoli otravnym hercom a sterilnej atmosfere by to nebolo ani na dve hviezdy. A David Lowery si potrebuje s jeho jedinecnym vytvarnym citenim (Green Knight) zacat vyberat narocnejsie projekty, nie tieto druhotriedne VOD zakazky. 5/10 ()

13Maty13

"This is Neverland. Where nothing ever change."     /// Asi jsem byl naivní, ale myslel jsem, že i přes ty ohlasy to nebude tak špatný. Ovšem když ze ztracených kluků uděláte z poloviny z nich holky, tak to je celkem divný. Hookův a Panův backstory byl zajímavý, ale ne moc dobře provedený. Kupodivu mě velmi bavila Zvonilka, která je asi to nejlepší, co se změnilo. Disney si tímhle bohužel váže vlastní oprátku.   / Hodnocení: 4/10. ()

naytsirk odpad!

Obecně tenhle přîběh nemám rád…Díky dítěti už jsem viděl jak původní kreslenou verzi, tak pak i nějakou hraniu, která teda byla taky příšerná…No a tahle nejnovější varianta stojí opravdu za odpad… ()

ogh

Už som si zvykol, že za každú cenu musia byť vo filmoch zastúpené všetky rasy a pohlavia, dokonca aj v rozprávkach. Našťastie v tomto prípade sa pohlavia neriešia :) Preto neprekvapí, že kvôli tomu menia staré známe postavy tak, aby zodpovedali tomuto trendu. Peter Pan je dostatočne tmavý, a Cililing dosť čierna a okrem aziatov, černochov a indiánov, tu máme ešte chlapca s Downovým syndrómom ( ,ktorý veľakrát nevie čo hrať, ale zato on nemôže ) a dvojičky, ktoré nie sú o nič lepšie. Potom vás už ani neprekvapí, keď medzi "stratenými chlapcami" Petra Pana sú aj dievčatá, veď prečo by nemohli byť, zaznelo vo filme. Chudák J.M. Barrie. Smutné je, že sa sústredia viac na plnenie určitých kvót, ako na to, aby to bola dôstojná prerábka známeho príbehu. Herecky to celé ťahá iba Jude Law a filmu veľmi pomáha hudba. Koniec koncov toto spracovanie deťom asi vadiť nebude a s radosťou si to pozrú možno aj druhýkrát, ale starý dobrý Spielberg to nie je. p.s. : Prečo nemôže byť trebárs Hook černoch, keď sa tak hráme na to, že sú to vymyslené postavy, a môžu byť akejkoľvek farby, prečo tie "zlé" postavy ostávajú stále ako v originály, biele. Menia sa len dobré postavy, to mi príde trochu rasistické z ich strany :) ()

cenitel

Tak tohle posrali🤢 Černý Petr Pan a černá vila, už to moc v té USA přeháníte. Aspoň trochu logiky. Na to že je to další remake, který tentokrát Disney do kin nedalo. Není divu, zlatý Lvi Král nebo Kniha Džunglí. Až moc stupidní na pohádku. Jak kdyby to natočili někde v Dánsku, Norsku. Tam bych to chápal. Disney mega špatný výkon, odfláknuté. To bych dětem nepustil. Raději původní animák. 45% ()

mm1rec odpad!

Dávam odpad, čisto kvôli tomu že už som znechutený tou lgbt black lives matter politickou korektnosťou, ktorú všade tlačia a zabíjajú klasické diela. ()

jirikzaboj

Problém tohoto snímku či vize tvůrců vidím především v tom, že sami neví, kam tento snímek zařadit a jak s ním vynakládat.  Na pohádkovou fantazii se to tváři moc inteligentně, na úrovni vážného psychologického snímku je to zase moc hloupé a bez jakéhokoliv smyslu naplnění příběhu. Postavy jsou prázdné, bez širších motivací a v kontrastu se starším bratříčkem z roku 2003 je to výsměch celému příběhu, který zůstal stejný, ale dech se z něj vytratil. Zbyla tak prázdná schránka, která je obalená hezkým vizuálem a velice špatnými herci, až na Hooka v podání Jude Lawa, který si to očividně užil. Ještě jednou pro kontrast v původním filmu měla každá postava svou pozici a naplnění, které šlo vzájemně ruku v ruce s příběhem a já měl vždy u původního filmu pocit zadostiučinění. Peter Pan je tu absolutně nezajímavý, v pozadí a na to, že to má být dítě s velkou fantazií z které nechce nikdy vyrůst, tak se chová až příliš dospěle a popírá to jeho základní předpoklad charakteru původní předlohy, či adaptace. Wendy i bratři jsou naprosto nezapamatovatelní a to samé platí i pro ztracené děti. Nejvíc mě ale mrzí nevyužití parťáka kapitána Smeeho, který byl ve starším filmu fakt zábavný a skvělý. Chválit lze opravdu jen vizuál, hudba je totiž taky velice průměrná. Prostě další slepý krok od Disney. Snad se brzy probudí. ()