Disturbia (2007)

Tuctový a předvídatelný thriller, který vás sice párkrát příjemně napne, skutečné vzrušení však přinesou jen líbivé záběry na Sarah Roemer v plavkách. Žádná z postav nemá ani za nehet nějaké hloubky což nejvíc mrzí u Davida Morse, jehož záporák je extrémně o ničem, prostě jen magor co dvakrát denně seká zahradu a zlověstně kouká. Shia se sice snaží co může, podařilo se mu nalézt vyváženou hranici mezi sympaťákem a spratkem, ale dementní a jednoduchý scénář nenapraví i lepší herci.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Poctivá letní oddechovka, dost dobře nerozím tomu, proč ve státech komerčně propadla, když jí z mého pohledu vše hraje do karet, aby Princ následoval Piráty. No, ale chutě amerického publika jsou nevyzpytatelné, takže zatímco aktuálně mimo sezónu pošahanci Jackass 3D zapsali 60 mega otvírák a Paranormal Activity 2 40 mega, našlapaný a velkolepý popcornový spektákl na motivy legendární počítačové hry v letním termínu otevíral pouze za 20 milionů.

Touha po pomstě (2010)

SPOILER: Věděl jsem, že mám očekávat nějakou šokující pointu, takže jsem se celou dobu jen modlil, ať nespočívá v tom, že v tý dodávce byli namísto jednoho dva vězni a rodičové si samozřejmě vybrali toho nesprávného. Další z řady filmů, kde je finální zvrat zcela zbytečný a nelogický. Tentokráte velká škoda.

Protiúder (2002)

Komando se starým Arniem, bez vtipných hlášek a nadhledu. Dlouho jsem s Arnoldem neviděl takhle suchý film, cesta za pomstou je naprosto nezáživná, scénáristicky úplně vypuštěná, berliček, oslích můstků a podivných náhod jsou zde takové tuny, že scénář Komanda je proti tomu propracované veledílo. Hasič nemusí vyvinout skoro žádné úsilí, aby se dostal k hlavnímu záporákovi přímo do domu, stačí hned po příjezdu poodstrčit ze silnice neznámé dítě aby ho nesrazila motorka, seznámit se s jeho matkou a pak se nechat zatknout za neoprávněný pobyt. V cele potkáte jednak člověka, kterého potřebujete a ten vám dá zalaminátovanou průkazku, jednak tam potkáte i toho parchanta kvůli kterému jste tady, teď už víte přesně kdo to je. Potom počkáte, až někdo na vězení zaútočí a jste na svobodě, sednete na loď a díky průkazce se dostanene na pečlivě střežené území mafie. Tam se vydáváte za machanika, ale místo opravy generátoru se věnujete přípravě bomb. Pak si vlezete pod auto a necháte se odvézt k záporákovi do baráku, nastražíte mu tam bombu, ale než stačí vybuchnout, zase se tam objeví matka s tím dítětem ze začátku, zachráníte jí před výbuchem vaší bomby, která ale nezabije ani záporáka. Zjistíte, že matka je záporákova manželka, záporák vás chce zabít, ale ona mu to rozmluví. Jste vězněn, ale matka s dítětem vás vysvobodí, a chtějí s vámi prchnout, protože záporákův styl teroristického života se neslučuje s výchovou dítěte. V tu chvíli na celou mafiánskou osadu zaútočí američané, přežijete jen vy, matka a dítě a američani. Ti vás všechny vezmou do států, protože záporák tam někde nastražil další bombu..... Amercký hasič s německým přízvukem to má strašně jednoduché. Od Protiúderu se nemůže očekávat byť jen rozumný děj, ale tohle je příliš i na mé nízké nároky. Navíc všechno se bere moc vážně, akční scény jsou extrémně nudné a Arnie se několikrát pokouší o herectví. 2* jen díky Arniemu jako takovému z nostalgie.

Cemetery Junction (2010)

Cemetery Junction se může směle měřit s filmy jako Do naha! nebo Billy Elliot. Je to stejně skvěle natočené sociální drama provázané s naprosto vynikající komedií. Slzy smíchu střídají slzy dojetí, malý klenot, který by si zasloužil minimálně stejnou popularitu, jako výše zmíněné snímky.

Cashback (2006)

Svěží závan originality z nejkomerčnějšího možného prostředí supermarketu, kdo by to byl čekal. Cashback střídá poctivou melancholii s třeskutě suchým britským humorem, odvážnou nahotou s tradiční lovestory a myteriózní zápletkou a kupodivu z toho vychází poměrně chutný guláš kde se vše navzájem doplňuje.

Souboj Titánů (2010)

Nechtělo se mi věřit, že všechny ty negativní ohlasy jsou skutečně objektivní, ale teď jim všem musím dát za pravdu. Je to především skvělým původním filmem, proč nový Souboj Titánů působí jako supersračka roku. Kdo první ST nezná, nebo ho alespoň neviděl jako já asi před měsícem, tomu se tahle Letuterieterova bo co žumpa bude líbit asi o něco víc. Už od začátku je všechno nesmyslně uspěchané, mnohdy zcela zpřevrácené, nelogické a trapné, jen na efekt dělané hovadství. Normálně mě mrzí, že jsem film neviděl v kině s tím nepovedeným 3D, zážitek z totálně zpackané předělávky mohl být dokonalý.

3 sezóny v pekle (2009)

Řemeslně perfektně zvládnutý film, dějově už mě tolik neoslovil, především proto, že Hádkova postava by potřebovala hodně často dostat pár facek. Ale nakonec jsem mu stejně držel palce, aby se tady z toho srabu dostal. Velké plus za herecké výkony, Hádek dokáže dokonale vyvážit frackovství s rebelií, Karolina Gruszka je tak krásná a osudová, že je přímo předurčená k tomu, aby nechávala muže trpět, ostatní už pak hrají druhé housle, ale skvěle.

Ženy v pokušení (2010)

Ženám v pokušení jsem se vyhýbal jak čert kříži, už jen ten lacinou ztřeštěnost evokující název, na plakátu vytlemená načančaná Balzerová a velký divácký úspěch (bohužel fungující v našich končinách jako nepřímá úměra ke kvalitám filmu) takřka zaručovali, že film za můj čas nestojí, podobně jako třeba troškův Doktor od jezera hrochů. Jenže člověk není imunní vůči vnějším vlivům a občasné kladné rezence, nadprůměrné zdejší hodnocení, Vejdělkova předchozí tvorba a nátlak manželky mě donutily se na film podívat a posléze nelitovat. Zábavný film, který určitě není ztřeštěný, je velmi dobře zahraný a jak Vlasáková, tak její filmová dcera jsou k nakousnutí a svým způsobem i Balzerová, která si film tak trošku ukradla pro sebe.

Dívka tvých snů (1998)

Penelope Cruz na vrcholu své krásy, doufám, že si Karel Dobrý uvědomuje čeho se mu poštěstilo, že se s ní mohl válet v posteli a laskat její nahá ňadra. To je snad pro českého herce větší úspěch než když Roden zabil De Nira v 15 minutách :-). Dívka tvých snů je vynikající komedie plná typicky španělského hysterického humoru, protiněmeckých narážek a dojemných odboček vyplývajících z doby a místa, kde se děj odehrává, je příjemné vidět spousty českých tváří ve výrazně nečeském filmu, zvlášť když některé postavy našich herců jsou vyloženě lahůdkové - ne tak úplně nezaujatý tlumočník Miroslav Táborský.