• Krátkometrážní
  • Hudební

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Je to vysoko nad očakávania pútavý film, ktorý odsypáva veľmi rýchlo napriek svojim viac než dvom hodinám avšak chýba mu štýlovosť. Napínavé strhujúce zaujímavé pohlcujúce, vynikajúca akcia a príbeh, postavy a ich vzťahy širokým priestorom neskromne vykreslené s výborným obsadením (Quicksilver TOP). Len úvodná akcia vyznela veľmi umelo akoby bola dotváraná bez chuti dodatočne pre potreby materiálu. Po jedinečnej First Class najlepší diel série (sequel či prequel ?)

Smrtonosná past 3 (1995)

Jednoznačne najsvižnejšia a najzaujímavejšia časť série, aj keď ma nedokázala uniesť po celú svoju dĺžku. Vyniká najmä Sam, ktorý si scény kradne bez tolerancie pre seba a je tak veľmi svetlým bodom filmu. Bruce tiež trochu viditeľný herecký posun, ale že by som sa niekedy k Die Hard celkovo vrátil nepredpokladám. Scenár 9/10

Znamení (2002)

Jednou z výhod je, že to ide od začiatku priamo bez dejových odbočiek alebo príprav. Miestami sa napätie a nepríjemná atmosféra dá krájať, miestami úderne emotívne (večera), ale miestami aj rušenie poctivo budovaného dusna blbým klišé (autonehoda, žiarovka). Herecké výkony poväčšine delikatesa a najmä čarovná extra cute mini Abigail. Po druhom i tak z plného o jednu znižujem aj keď stále trvám na tom, že ide o najlepšieho Shyamalana, čo sa atmosféry a pútavosti týka. A tých smiešnych mimoZemŠťalov radšej nemuseli vôbec ukazovať, výslednému dojmu ktorý by tým pádom bol vytvorený na základe vlastnej fantázie by to nesmierne pridalo

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Trpel som aj ja, no okrem mňa hlavne tento film. 3,5hod je úplne viditeľný extrém, ktorý nehorí len na svojom nudnom obsahu keďže je vidieť jeho natlačenú preplnenosť zbytočnými zábermi. Tému neznevažujem, tá mohla byť veľmi búrlivá lenže takto je len uvedomele spracovaná. Ani Leo tomu neladí (zato Rob excelentne) či už herecky alebo vizuálne a je citeľné, že sa uberá zámerne vybranou úlohou k ďalším istým oceneniam prostredníctvom zaužívaného režiséra. Od stále tak unikátneho herca by som čakal, obzvlášť pri jeho veľmi nehojnom počte úloh za každé 2-3 roky, že sa prestane ťahať neustále so Scorsesem lebo takto sa nikam nevyvíja ani jeden z nich. Absolútne NEZÁŽIVNÝ výplod kvalitnej filmárčiny.

Poslední skotský král (2006)

Takéto bizáry mám rád v prípade, že ide o skutočné udalosti. Tu to miestami dokonca pôsobí ako dokument a kvôli trasľavým closeupom či šumovému filtru to dodáva divákovi väčší dojem autenticity a pocit nachádzania sa v deji. Film oplýva dosť silnými a emočne vypätými momentmi vďaka Forestovmu nečakane bravúrneho výkonu, z ktorého ide poriadna hrôza plus jedna extrémna scéna (Kay) dokazujúca jeho nechutnú zvrátenosť. Naopak nájde sa aj pár hluchých alebo zbytočných scén (bez Whitakera), ktoré ma delia od plného, ale McAvoy tiež slušný. | „Ak sa bojíte smrti, znamená to, že máte život, ktorý ma cenu.”

Smrtonosná past (1988)

Tento precenený kult ma natoľko zďaleka nebavil.

Hra (1997)

Jeden z najviac podceňovaných a najoriginálnejších filmov čo poznám. Ibaže na druhý to až tak drasticky nefunguje a tak si všímam ako to zakopáva v pútavosti a zbytočne prekombinovaných odbočkách spôsobujúcich pri danej téme odpudivú dĺžku. Ďalej otravné klišé a nezmyselné konanie postáv ako záruka zlého dojmu so sklamaním ničia celkový efekt v závere, ktorým som bol po prvom v hodnotení príliš ovplyvnený. Súhra talentovanej réžie a hlavnej úlohy nestačí.

Bulšit (2001)

Nehorázna trápnosť, ktorá zosmiešňuje samú seba nevtipným pokusom sparodovať skvostnú American Beauty a mne srdcu blízku výbornú teen drámu Cruel Intensions. Nestojí ani za povšimnutie

Drahokam (2019)

Už samo o sebe vidieť rutinného Sandlera v tak raritnej polohe o niečom vypovedá, minimálne vyvolá neisté očakávania. On ich veľmi milo dokázal skokom vpred preskočiť výkonom zanechajúcim prinajmenšom wau efekt. U mňa to sú ďalšie (obrazne povedané) hlboké stopy na duši potvrdené rovnako pri druhom s utvrdením sa v podmienke nevrátiť sa k tomu na dlhšiu dobu, pretože zážitok premohol túžbu. Nevšedný, nemilo prekvapivý zároveň ohromný a stiestňujúci pocit vysoko vyvíjajúceho tlaku megastupňujúceho do nečakane grandiózneho finále dokáže tak ohromiť, že nezáleží na počte projekcií vždy to poriadne dostane akoby ma tiež trafili. Inak Sandler je právom totálne nad vecou lebo elegantne vyvracia (konečne!) domnienku, že by bol len obyčajným komediálnym hercom bežne hlášujúcim v 4xl polokošeli. Životná úloha, 10/10

Thor: Temný svět (2013)

Doposiaľ nerozumiem prečo práve toto z Infinity ságy zožalo toľkú nehatívnu kritiku a priemerný Ant-Man naopak nadšené ohlasy. Je pravda, že Dark World nemá čím zvláštnym dostať, no oproti prvému je to veľmi viditeľný posun v kvalitách scenára aj vizuálu a v rámci komiksových vôd to za mňa ničím nesklame (ani nenadchne) a i tak to nasýti hladného fanúšika.