Instalatér z Tuchlovic (2016)

(5/10). Neškodná česká komedie, která je svým způsobem docela originální. Příběh krásně plyne, jsme svědky úsměvných situací a Jakub Kohák hraje instalatéra Luboše opravdu s grácií. Komedie je natočena zajímavě, ale tak nějakou kouzelně a k filmu tento styl fakt sedne. V paměti mi rozhodně zůstane scéna se svetrem na hlavě, která snad nikdy neomrzí. Instalatér z Tuchlovic je ale hrozně předvídatelný a od první chvíle víte, jak to skončí. V konečném důsledku ale připravil Tomáš Vorel st. důstojnou poctu jednomu instalatérovi, kterého znal.

Ex Machina (2014)

(9/10). Naprosto nadčasové dílo, které nám režisér naservíroval. Kdyby tento film vznikl v 90. letech, tak by si každý klepal na čelo. Jenomže lidstvo jde dopředu tak rapidním tempem, že se klidně může stát, že se nám tady za pár let nějaká ta Eva bude producírovat a pro nás to nebude nic nového. Tady je úžasně představena jakási vize a způsob, jakým by se toho mohlo dosáhnout. Nevím, jestli všechno co zaznělo, je reálné, ale to mi vůbec nevadí. Neříkejte mi, že režisér nepsal scénáře přímo hercům na míru. Sedli tam fantasticky a věřil jsem jim jejich roli. Ovšem podle mě to nejlepší na celém díle je atmosféra a stylizace scén. Mrazivé barvy dokonale umocňují pocit samoty a moderna. Konec je už jen jakýmsi ujištěním se o kvalitách celého snímku.

Podfukáři (2013)

(8/10). Podfukáři splnili svůj účel. Pohráli si s mou myslí a předvedli úžasné představení. Líbila se mi tam ta velkolepost, která byla vykreslena během kouzel. Upřímně se divím, že se do toho těch 5 scénáristů nezamotalo, protože ještě u takového typu filmu je to hrozně jednoduché. Kupodivu to dopadlo fakt dobře. Nebylo to úplně dokonalé, jako třeba filmy s dílny Christophera Nolana, ale to je téměř nemožné. Totožnost pátého Jezdce jsem samozřejmě netušil, protože to podle mě ani nejde. Bylo to vymazlené, velkolepé a zábavné. Casting se podle mě taky povedl. Každý herec do celého týmu přinesl něco svého a byl svým způsobem unikátní. Já osobně jsem byl nejvíce spokojený s volbou Jesse Eisenberga a Davea Franca.

Rick a Morty - Série 5 (2021) (série)

5. série (8/10). Svým velkolepým startem, pátá série Ricka a Mortyho předpovídala velké věci pro celou sérii. Ačkoliv byl vrcholem celé série její úplný začátek, tak se seriál drží na nějaké pomyslné vlně kvality. Balancuje mezi naprostou bizarností, kdy člověk vůbec nechápe, jak někoho může něco takového napadnout. Viz. Epizoda se spermiemi. Na druhou jsme tady měli i epizody s filozofickým nádechem - Předposlední díl, kde jsme byli největší krize Ricka a Mortyho. Dočkali jsme se taky krásných návratů. Birdman, Mr. Poopybutthole nebo Evil Morty byli skvělým zpestřením. Na druhou stranu mám trochu pocit, že tvůrcům pomalu dochází dech a seriál ztrácí pomyslnou jiskru. Pořád je to pekelně originální, odvážné a svým způsobem si to jede svoje. Nepřišel však čas to začít uzavírat a poté s láskou vzpomínat na legendární epizody? Toť otázka. Nejlepší epizoda: Mort Dinner Rick Andre (S05E01)

Ledová archa (2013)

(6,5/10). Snowpiercer je hrozně těžko odhadnutelný film. Nedá se předpovídat, co se tam semele a pár scén mi rozhodně zůstane v paměti. (Sedm Zmrzlých, Scéna s Kaprem). Hlavně je to hrozně obsáhlá látka, která nabízí naprostou tvůrčí svobodu. To nejlepší na celém filmu, je rozhodně atmosféra, která vám zmrazí krev v žilách. Postupně prozkoumáváme vagón po vagónu a objevujeme jejich rozmanitost. Mě osobně nejvíc bavila školka, která krásně ukazovala, jak těm dětem vymyli mozky. Tilda Swinton byla naprosto úžasná a šlo vidět, že si to naprosto užívá. Chrise Evanse mám hrozně rád, ale úplně si nemyslím, že se do té role úplně hodil. Bylo velmi potěšující slyšet a vidět kus české stopy, která je ve filmu zanechána.

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

(7,5/10). Když jsem slyšel, že na Netflixu bude Reality Show, kde budou fešáci a šťávy, kteří spolu nebudou moct spát, tak jsem jenom kroutil hlavou a říkal si : "Co to zase bude za sračku.." Dal jsem tomu ale šanci a musím říct, že jsem se náramně bavil. Ti lidi fakt vypadají, že si z toho něco odnesli. Pokud to teda nehrají, ale jako Reality Show to funguje na jedničku. První série byla super a druhá byla možná ještě lepší.

Sing Street (2016)

(9/10). Sing Street mi přesně sedlo do noty. Irské prostředí a šílený přízvuk herců, který tomu dodává ten správný feeling. Kdybych to srovnával s High School Musical, tak by to byla urážka celého filmu, takže řeknu, že jsem si jenom uvědomil, jak je film úplně jiná liga. Příběh mladého Conora, který kvůli dívce založí kapelu a jde mu to až kupodivu náramně. Nutno podotknou, že se mu vůbec nedivím. Lucy Boynton mi vyráží dech v každém filmu, kde ji spatřím a Sing Street nebylo výjimkou. Film je hrozně pozitivní, vtipný a stihne i zabrousit do sociálních témat. V konečném důsledku je film opravdu splněným sne. Písničky si pouštím ještě teď, protože jsou neskutečně chytlavé.

Rohy (2013)

(6,5/10). Rohy jsou pekelně originální film s celkovým přesahem. Daniel si opět vybral naprosto extravagantní projekt, jak je u něj už zvykem. Pro mě osobně byla ovšem nejlepší volbou castingu Juno Temple, která do role Merrin sedla perfektně. Herečka na mě působila přesně, jak ji režisér chtěl vykreslit - něžné a čisté stvoření, které si nezasloužilo nešťastný konec. K příběhu musím říct, že jsem si občas říkal, na co se to sakra dívám. Dialogy jak na totálním fetu a k tomu ještě ty ROHY. Ale celková hloubka a rozuzlení mě bezesporu dostaly. S respektem potom smekám nad režisérem Ajou, protože zkombinovat několik žánrů do sebe, aby to fungovalo. To chce filmové umění a on to ukázal.

Krvavě rudé nebe (2021)

(4,5/10). Pokud bychom se bavili o tom, že bude zbytek filmu vypadat jako první třetina filmu, tak bych byl na míru spokojený. Tísnivá atmosféra a hlavně motiv teroristů dodával filmu vše potřebné a bohatě by mi to stačilo. JENOMŽE pak přijdou na scénu vampíři a můj úsměv a napětí pomalu opadly. Já prostě nejsem fanouškem těchto postav. Nevyrostl jsem na Buffy, Stmívání a dalších. Hlavně se mi tady tyhle příšery vůbec nehodily a byly zde spíš na škodu. Já osobně bych se spokojil s s thrillerem z letadla s chladnokrevnými teroristy.

Hancock (2008)

(5/10). V dnešní době plného Marvel filmů, kde jsou superhrdinové kamarádi s lidmi, tak Will Smith mohl přinést svěží vítr. Bohužel to působilo hodně roztěkaně a neutřepaně. Našlo se tady spoustu vtipných scének a fráze Good Job se mi vybaví pokaždé, když si film vzpomenu. Ale film je z roku 2008 a ten Greenscreen tam hrozně bije do očí. Takže film fajn, ale Marvel mě dokáže uspokojit daleko více.