Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Horor
  • Drama
  • Sci-Fi

Recenze (66)

plakát

Kung Fu Panda 4 (2024) 

Kung Fu Panda 4 je dost zábavný film. Všechno tu funguje tak, jak má, ať už jde o téma a jeho zpracování, postavy, či akci. Snímku nejvíce bohužel ubližují jeho předchůdci, tedy první trilogie Kung Fu Panda série, kterou považuji za takřka perfektní a jednu z nejlepších animovaných sérií, a proto za mě sice čtvrtá iterace ve výše zmíněných aspektech funguje, ale absolutně ne na úrovni počinů předešlých. Co je tu také dost nefunkční, je záporák, jenž nepůsobí jako jeden z těch, na které jsme byli zvyklí a vůbec mi nebyl prodán. Z pohledu animace je tu patrný pokus o lehkou inovaci, což se musí ocenit. Z pohledu zpracování zbytku však bohužel dost slabé. Jako animák jednoduše pro pobavení je to určitě fajn.

plakát

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024) 

O tomto pokračování vesmírného sci-fi počinu od pana Snydera nejde snad říci nic jiného, než ho jedna ku jedné přirovnat k prvnímu dílu. Všechna témata, co se zde řeší, působí opět velmi ploše a dost chudě pojaté. Ani jeden z herců zde není schopen ten bídný scénář zachránit. Ta akce je prostě ošklivá na pohled a znovu přítomný přehršel slow motion scén tomu ani náhodou nepomáhá. Je to naprosto to samé, co jsme viděli před pár měsíci. Pro zhlédnutí následujícího filmu nevidím jiný důvod než pocit jakési ucelenosti, byť můj případ. Nejméně zajímavé sci-fi v mém obzoru.

plakát

Neporazitelný - Série 2 (2023) (série) 

Druhá sezóna téhle suprácké lahůdky nedělá nic jiného, než že přidává ještě víc na kvalitách sezóny předešlé. Dostáváme zde skvělé jak navrátivší postavy, tak i hrstku nových, peprné zvraty, stále moc příjemnou animaci na pohled a co je z mého pohledu nejdůležitější, je další dost silný charakterový vývoj pro postavu Marka Graysona a jen přiložení do kotle úskalí, kterými si mladý hrdina prochází. Je to už od prvopočátku bezchybná jízda a vzhledem k předloze tu má Amazon našlápnuto na velmi kvalitní značku na dalších pár let. Jen tak dál.

plakát

The Walking Dead: The Ones Who Live (2024) (seriál) 

Naprosto dokonalé. Už ze startu okamžitě zjistíte, že nekoukáte na další, řekněme nadprůměrný The Walking Dead spin-off, ale na něco, co je jiné, co je speciální. Atmosféra, již navodí první díl, je skrz návrat dávno ztracené milované postavy Ricka Grimese, zkrátka dech beroucí. Do projektu bylo vloženo srdce ze strany všech zúčastněných, což je tu znát na každém nám předaném aspektu. Vysvětlení událostí po "incidentu na mostě", zvolený způsob vyprávění, postupná výstavba a ten husinu přivádějící hudební podtext, všechno zmíněné je odvedeno na jedničku z hvězdičkou. Nic z toho by samozřejmě nestačilo, nebýt té nadlidsky geniální dynamice tohoto love story mezi Andrew Lincolnem a Danai Gurirou, kteří do toho vrazili maximum a z každé jejich sdílené scény srší frustrace spolu ztraceného času, nevyřčená slova a láska, zkrátka přehršel velice silných emocí. Každá epizoda má svůj význam, proč je taková, jaká je a jako celek je to pak moc uspokojivé a ucelené. Je to příběh, jenž se ve mě svou obrovskou váhou zarazil velmi hluboko a nedá se říct nic než miluji to!

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

Tady se nejedná o nic jiného než snímek bezchybný v každém jednom aspektu. Druhá duna vytírá zrak všem moderním sci-fi blockbusterům svým kreativním pojetím, nádhernou kamerou, hudbou,  scenériemi a barvami a dohromady kraluje jako audiovizuální médium. Je tu tolik poutavých lokací vizuálně od sebe odlišených. Způsob, jakým se prolíná atmosférický hudební podklad se zvukovými efekty filmu je famózní a ještě více jste díky tomu vtaženi do dění. Obsazení je po vzoru prvního dílu hvězdné a všichni předávají ty krásné emoční, akční či silné momenty na jedničku v čele s Timothée Chalametem, který zde jen dokazuje, že je herecky králem své generace. Je to nádherný příběh o lásce, pomstě, propadnutí temným touhám a silám, vizím a proroctví zaobalen v galaktickém konfliktu, jehož střed dění máme tu čest sledovat právě na planetě Arrakis.

plakát

Aquaman a ztracené království (2023) 

Je to milé pokračování, proti kterému se za mě nedá nutně říci nic špatného. Je to fajn sequel takřka ve všem kráčející ve šlépějích prvního dílu. Momoa si své poslední zosobnění Aquamana moc užívá, což přivádí filmu velmi příjemnou atmosféru. Celý snímek je v podstatě tvořen přes šablonu Thor: The Dark World v zábavnějším provedení. Samozřejmě je to velmi jednoduché a předvídatelné a v mnoho ohledech nedokonalé. Klasický komiksový film, co nemá nic nového co nabídnout, ale zároveň Vás nutně ničím neurazí, jakmile jste alespoň trochu zainteresovaní do žánru.

plakát

Avatar: Legenda o Aangovi (2024) (seriál) 

Je to čistá radost a štěstí. Tvůrcům se naprosto úžasným způsobem povedlo perfektně vybalancovat věrnost originálu a spolu s tím pak implementaci změn, které jsou jen takové, aby se vše odehrálo v tomto formátu více přirozeně. Herci byli vybráni skvěle a z každé jedné postavy čiší přesně ta energie, jaká by měla, příkladem byť Zuko a strýc Iroh. Ta věrnost ať už kostýmů či prostředí je krásná a dodává tomu život a ducha světa Avatara. Pokud jste byli skeptičtí vůči vizuálu "bendingu", tak nemusíte. Každý jeden živel je nádherný a choreografie jejich ovládání spolu s efekty je slast sledovat. Užití původní hudby z Avatar: The Last Airbender v důležitých momentech bylo více než skvělé rozhodnutí a pokud jste tak velcí fanoušci zmíněného originálu jako ku příkladu já, vnesou Vám tyto momenty až slzy do očí. Ano, není to dokonalé a občas to lehce pokulhává ve scénáři a samozřejmě se to nikdy nemůže rovnat předloze, což se ani nemohlo očekávat. Pro každého fanouška je to velmi dobře zpracovaná verze již známého krásného příběhu. Pokud si takhle povedou následující série, tak jen dobře.

plakát

Echo (2024) (seriál) 

Echo je, řekl bych ne jen pro mě, gigantickým zklamáním. Trailer byl příslibem něčeho přízemního a surového s kvalitní akcí, celkově něco jako grandiózní Daredevil, skrz kterého byl vlastně táhnutý celý marketing. Daredevil se tu mihne nakonec v první epizodě asi na cca 7 minut v jedné, co se musí uznat, moc hezky natočené akční scény. V této zmíněné epizodě je i WIlson Fisk a celé Vás to drží v naději, že Vás čeká něco jako ten dávný "Netflix Marvel". Co se ale děje pak? Další 4 průměrné až podprůměrné epizody, během nichž seriál jde zcela nepochopitelně absolutně jiným směrem. Finále ani nestojí za zmínění, je to bída a děs... Jediné, opravdu JEDINÉ světlé momenty zde vyvtváří Vincent D'Onofrio a jeho herecký um vnesen do Kingpina. Nezbývá, než se modlit za výsledek Daredevil: Born Again.

plakát

Já jsem Groot - Série 2 (2023) (série) 

Není na to moc, co říct. Je to pořád krátká milá "blbinka" mířená na to nejmladší publikum. V porovnání s první várkou epizod je tu asi více těch slabších, ale je to prostě zábava pro děti. Pro běžného konzumenta veškerého MCU obsahu bude poslední díl příjemným překvápkem. Kdo ví, kam se to časem může dostat.

plakát

Berlín (2023) (seriál) 

Bude to přesně to, co od toho čekáte. Nejlépe bych tenhle spin-off popsal jako takové velmi uspokojivé DLC k Money Heistu. Najdete si tu všechno to, co jste měli rádi na původním seriálu, ale v menší škále. Máme tu promyšlený plán, sympatickou skupinu od sebe odlišných charismatických Španělů, co si mezi sebou utváří bližší vztahy a plno hezky zpracovaných zvratů. Berlín byl od počátku dost oblíbený, takže vznik projektu, kde dostane 80% spotlightu byl více než logický tah. Prostě je to kratší a lehce slabší Money Heist na menší škále. Pro fanoušky moc příjemný konzum.