Onoda

• Francie Onoda, 10 000 nuits dans la jungle (více)

V roce 1944 je s blížícím se koncem války v Japonsku poručík Onoda poslaný na ostrov na Filipínách s rozkazem nikdy se nevzdávat. Skupina vojáků, které vzal s sebou, po příchodu umírá, a protože sám netuší, že jeho země kapitulovala, pokračuje ve válce přízraků, dokud jej skutečnost nedostihne, tedy dalších třicet roků neboli deset tisíc nocí... Arthura Harariho inspirovala k filmovému zpracování příběhu Onody autobiografická předloha a specifická povaha hlavní postavy. (Film Europe)

Khagan1389

Z vojáka skautem, I tak by se dal nazvat život posledního japonského císařského vojáka Hiroa Onody. Film byl pěkný, pomalejší tempo a neakční styl vyprávění tomu sedne (na stylu filmu je vidět, že to netočila Hollywoodská produkce) . Skvěle herecky odvedený a tak celkově nemám tomuto filmu moc co vytknout, možná to, že mu přeci jen chybí nějaké to hlubší emoční zasáhnutí. I přesto že většina věcí co se ve filmu děje je dojemných, chybí jakékoliv emoce. Na druhou stranu mu to dodává na věrohodnosti a film se vyhýbá lacinému citovému vydírání. Jediné co mi trochu pokazilo dojem je hudba. Jeden z motivů mi až podezřele připomíná hlavní motiv z filmu Mandariinid (jak přes kopírák) V situaci a podmínkách ve kterých Onoda prožíval svoje osudové drama asi nebylo moc prostoru na emoce. Hiro Onoda je po zásluze legenda a já k němu chovám (za jeho přežití v divočině)  hluboký respekt. ()

PTuranyi

Fascinujúci príbeh Hiro Onodu, posledného vojaka 2. svetovej vojny v pacifiku. Produkcia je výborná takže s hlavným hrdinom a jeho spolubojovníkmi môžeme autenticky prežívať všetky neľahké situácie, ktoré ich počas stoviek dní v džungli postretli. Obaja herci stvárňujúci Onodu si počínajú výborne. Hlavná emotívna záťaž však leží na Kanji Tsudovi, pretože on musí prežiť ten okamih existenciálnej straty a tá skutočne nie je malá. Podarilo sa tak zachytiť kúsok vojnového fanatizmu spojeného so špionážnou paranojou, ktoré nedovolia hlavným hrdinom ukončiť svoju misiu a návrat do mierového života. ()

jethrotull

Nakolko mam knihu ktoru som vela krat cital,tak som ocakaval ze to bude urobene lepsie. Je pravda ze sa drzali hodne skutocnosti,ale niektore momenty mohli byt prezentovane ovela zaujimavejsie a trefnejsie.Na zaver chybali aspon titulky s dodatkom o jeho prichode do Japonskaa dalsom zivote. ()

Kloboucek75

Filmaři patrně chtěli udělat z poručíka Onodu hrdinu , ale opak byla pravda. Byl to fanatik a zabiják jeho skupina zabila 29 Filipínců ,samozřejmě dávno po válce. Ve filmu jsou vidět jen snad 3 zabití . Jen nechápu že ten nejmladší který utekl v roce 1949 a přišel na ostrov s  otcem Onady a bratrem o rok později ,znal kde se skrývají  a nešli tam přímo . Nebo megafonem proč  v tom roce 1949 neřekli válka už dávno skončila přestaňte zabíjet místní lidi . Otázek je mnoho Japonsko vědělo že  na ostrově Lubang žije Onoda ,stačilo přivézt vycvičený psi a ti by ho našli . Prostě nejde mi do palice proč ten nejmladší který odešel v roce 1949 a vrátil se na ostrov Lubang o rok později neudělal pro záchranu tehdy ještě 2 kamarádů víc . Film měli natočit sami Japonci , nechápu proč to natočili Francouzi. ()