V ostře sledovaném pásmu

• Sovětský svaz V zone osobogo vnimanija (více)

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Poručík Tarasov má se svou skupinou průzkumníků v rámci velkého cvičení sovětských vojenských sil narušit nepřátelský prostor, zmást protivníky klamnými manévry a hlavně neutralizovat skryté velitelské stanoviště Severních. Ocitá se tak v ostře sledovaném pásmu, kde jediná chyba může znamenat neúspěch celé mise. Úkol o to těžší, že ve stejné oblasti se nachází i skupinka uprchlých trestanců s ukradenými zbraněmi, kteří jsou schopni čehokoliv. (oficiální text distributora)

Martin741

V zone osobogo vnimaniya bol svoju dobu film, ktory hodne bezal v ceskoslovenskej televizii za tuhej normalizacie. Teda Reziser Andrej maljukov mi nic nehovori, a tymto filmom by si ma neziskal - je to len zrucne odvedena rutina. Film o vysadku v tyle nepriatela s riedkym dejom, ale zato zobrazoval zidealizovany zivot Sovietov : nepremozitelni, nikdy sa neunavia a nepoznaju a nerobia chyby. Za zmienku stoji len prehliadka sovietskej vojenskej techniky, to je jedina pozitivna cast filmu. 69 % ()

jojo-Jozin

Mnohé, co vyvolává úsměv na rtech zde již bylo zmíněno. Sovětští paragání se opravdu chovají jako na víkendovém pochoďáku. Prozpěvují si, či alespoň klábosí resp. řvou jak na lesy. Odpočívají na odkrytých a dobře viditelných místech, např. se opalují u řeky. Kupodivu se ani moc nezamažou, jak ze škatulky. Důstojnící rudé armády jsou hodní strýčci, kteří se svými podřízenými jednají jako se svými ratolestmi. Za totáče bylo sovětským vojclům hej. Ideologickou stránku věci pominu, klasika. Ale zase na druhou stranu, úplně jsem se u toho nenudil, má to docela spád, navíc pro mnohé budou zajímavé záběry bojové techniky, uniforem apod. ()

Brejlil

Američané mají Top Gun, Sověti elitní paradesantní jednotky. A ještě elitnější rozvědčíky. I během výcviku zvládnou mnohé. Celkem nezajímavé postavičky se brodí bažinami, proplétají lesem, prchají před "protivníkem" a nakonec slavně splní úkol. Zajímavější než tohle jsou reálie, zvláště obchod kdesi na vesnici spolehlivě připomene doby "socialistického blahobytu". Pyramidy různě velikých konzerv zřejmě se stejným obsahem se zoufale snaží zaplnit prázdnotu regálů a ve vitríně se krčí bůhvíco. Opravdu jako ze života. ()

dyfur

....školské povinné predstavenie -  boli sme milo prekvapení iným vojenským sovietskym filmom- karate,  aj napínavé to bolo.......po x- rokoch spomienka ostala spomienkou......áno 7O-te roky výsadkári, náborová reklama na soviestku armádu - beriem...ale mne to cvičenie prišlo ozaj len ako cvičenie-a tč mi to prišlo už aj nudné a osobné súboje hodne zle zahrané......myslel som, že dejová linka s utekajúcimi - ozbrojenými väzňami tomu dodá iný rozmer ,ale nič tri krátke zmienky o väzňoch, jedna akcia kde ich práporčík odzbrojil (zlikvidoval?) ....a koniec asi podstatné bolo doviesť cvičenie do konca.....dve hviezdy vzhľadom na spomienky....csfd58% ()

Wencek

Myslim že tento film je obsahově velmi podobný našemu Copak je to za vojáka...Je vidět jak komunistické země rádi plkali o míru a rádi ukazovali svoje nabušený armády a nijak nešetřili na finančních a ani lidských zdrojích. Je vidět že sověti měli opravdu kvalitní výsadkáře, kteří i v malém množství dokáží velké divy. Jediný co mi nešlo opravdu na rozum tak byli zločiný utečenci, kteří tam vůbec nemuseli být zakomponoévaný. Moc podobných filmů na toto téma jsem neviděl a proto jsem byl nadšený z tohoto filmu a proto 4*. ()