poster

Čarodějův učeň

 • Západní Německo

  Krabat

 • anglický

  Krabat: The Sorcerer's Apprentice

 • USA

  The Sorcerer's Apprentice

 • Velká Británie

  The Sorcerer's Apprentice

Animovaný / Horor / Pohádka

Československo / Západní Německo, 1977, 72 min

Režie:

Karel Zeman

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Střih:

Ivan Matouš
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  *****

  Na celém světě nebyly louky tak zelené a pampelišky nekvetly tak žlutě, jako u nás v Lužici.....ale ne pořád je tak krásně a i na tuláka přijdou zlé časy. CITÁT - Přijď do mlýna Na černé vodě.......... Krabat poslechl havrany a šel. Znáte to už asi sami, pohádka, co kdysi byla strašidelná je dnes kultem. A Zeman a spol jsou určitě spokojeni. CITÁT - Mlýn už zase mele...cha...cha...chááá.......... Každý už dnes ví, co je to, stát se učněm ve mlýně Na černé vodě. Povedené a mě se na tom zvlášť líbí to povídání ve třetí osobě a pocit, že ta pohádka je strašidelná i po takové době. CITÁT - Pro mě taky vepřovou a pivo......... Kdo by netoužil stát se kouzelníkem ? Hlad a zima jsou mocní Mistrovi pomocníci. CITÁT - Mlýn zase mele.......... Mistr v pohádce dokonce zastavil čas - to je mocné kouzlo. Jenže pak je tady taky láska a to je mocnější čarodějka. CITÁT - Nenech mě už čekat, buď mi ku pomoci........ Má to říz a i dnes to nese dramatičnost a strašidelnost.(27.1.2012)

 • F.man
  ****

  Pěkně atmosfericky temná a hodně hororová pohádka z pera Karla Zemana, založena na klasickém vnímání soubojů dobra a zla. Ono, většina těch klasických pohádek, které nejvíce zaujmou dětskou hlavičku jsou právě ty pořádně strašidelné, jejíž pocity se navždy vryjí do paměty. Čarodějův učeň je přesně ten případ. Skvěle tak funguje i po letech, kdy už pak divák doceňuje zejména genialitu Karla Zemana a jeho animaci. Skvělé, skvělé, skvělé. Láska je silnější, než všechna kouzla(26.5.2010)

 • Ellesime
  *****

  Všichni píšou, že je to hororový příběh, krvavá, depresivní pohádka. No já nevím, asi jsem se dívala na jiný film. Vůbec jsem se u ní nebála a ani chlupy na těle mi nestály. Rozhodně jsem čekala napínavější konec. Myslím, že z příběhu se dalo vytěžit víc, například mohlo být více rozvinuto přátelství s Tondou. Přesto se mi film velice líbil a dávám plný počet hvězdiček. Je to poetické vyprávění o lásce, věrnosti a přátelství, které Zeman vkusně a zajímavě zpracoval. I ilustrace jsou hezké, ne jako dnešní večerníčky. Rozhodně však doporučuju přečíst si knihu, protože u té se člověk opravdu bojí a nejednou jsem při čtení měla slzy na krajíčku.(17.11.2008)

 • Malarkey
  *****

  Moc hezký animovaný příběh natočený hodně zvláštně a originálně. Když si tady ty komentáře tak pročítám, vůbec se nedivím, že jako malí měli zdejší uživatelé z této strašidelné pohádky strach Já bych si taky ustřík sledovat Krabata, jak se pere s černokněžníkem. Přitom se na to tak hezky, úplně samo, kouká. 73 minut je sice tak málo, ale v tomhle případě překvapivě dost. Mrzí mě jenom fakt, že nedávno na tenhle film natočili hraný remake. Jak ten asi dopadl...(18.12.2009)

 • Karlos80
  *****

  Vynikající hororová a depresivní záležitost, atmosféra že by se dala krájet, nemám slov, tohle se vážně povedlo a jako kluk jsem se neuvěřitelně bál. Krásný děsivý příběh, atmosféra, efekty, hudba, pan Zeman...:-) Za 5*, takových filmů z dětských let, kdy vám běhal mráz po zádech, a báli jste se usnout, přeci jen moc nebylo.(28.10.2011)

 • - Jméno Krabat je odvozeno od slova Chorvat. (Terva)

 • - Předobrazem legendárního Krabata byl Jan Šadović, německý Johannes Schadowitz žijící v letech 1624 až 1704, důstojník chorvatské lehké jízdy, který si svými zásluhami ve válce s Turky od saského panovníka vysloužil statek Gross Särchen - Wulke Ždźary v Horní Lužici. (Ampi)

 • - Film je zpracován tzv. ploškovou animací. (Ded@M@tes)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace