Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

bastrym

Napínavě poučný příběh o skupince kluků, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu do pravěku. Obdivuhodná práce s rekvizitami. Na tu dobu výjimečné efekty. ()

annevelyn

Klasika všech klasik, ktreá i po letech uchvacuje příběhem a triky, které nám v té době mohl závidět i Hollywood ! ()

ricous

Jako všechny Zemanovy filmy, i tohle je nádherná klasika, se kterou předběhl dobu. Zeman točit ve Státech, má v Hollywoodu na chodníku svou hvězdu a dneska jezdíme vedle Disney parků i do Zemanových naučně-zábavných center... Jako dítě jsem byl z každého vysílání v TV nadšen a po filmu jsem razil s motyčkou v ruce ven a začal si hrát na archeologa. Ta hra pak byla celkem dlouhá, organizovaná a až do mých 18-ti. A to vše díky tomuhle filmu, který nadchne nejen kluky, ale i táty a dědy (doufám, že i holky, mamky a babičky). Zcela zasloužených 100% ()

Mirrabel

Konečně můžu přidat plnohodnotný komentář... a to po zhlédnutí na velkém plátně a po debatě s herci po 55 letech od natáčení... na tu dobu naprosto jedinečný film nejen svým vizuálním zpracováním, ale i po vzdělávací stránce. ()

Zrcadleni

Naučný dobrodružný film, který formou deníku vypráví příběh do doby ledové až k Siluru. Zastaralé animace mě v žádném případě neodradí od sledování mladých hrdinů, kteří v mém dětství znamenali vzory, protože jsem jim věřil, že viděli něco, co já mohl jen koupit v plastovém provedení. Krása ()

P/\/EL

nádhernej film pro děti a mládež a všechny kluky, co bavili víc dinosauři a kosmounauti než sport....ikdyž někdy.....to bejvá tak na půl....ale prostě.......ve svý době....v Československu.....nádhera....no co, tak je to zastaralé, ale má to kouzlo, je to vo kreativitě, fantazii, touze po drobrodružství :), né, sorry, ale prostě Karel Zeman je zaslouženě kultovní režisér...jedinečnej styl.. ()

burg

Česká nesmrtelná klasika o jednom velkém dobrodružství. Je vidět, až ani po více jak padesáti letech nemusí film zestárnout, natož, aby upadl v zapomnění. V dnešní době jsou triky sice trošku "zašlé", ale i tak se nemůžu ubránit, abych nedal 5 bodíků. Karel Zeman měl fantazii, kterou mu mohl závidět celý svět. ()

ernesto10

I přes na tehdejší dobu úžasnou animaci je to pro mě příliš patetické a didaktické, takže z toho na zadek nepadám. ()

Adhemar

Kolik z nás si za mládí představovalo, že je těmito kluky. Na rok 1955 celkem zajímavý film. Ale i na dnešní dobu krásná klasika. ()

belisama

Tak tu som trocha neobjektivna, no 5 hviezd davam najma za pekne spomienky na detstvo, ktore mi tento film pripomina a verim, ze kazdy, kto vyrastal s tymto filmom, to pochopi. ()

bratr_jezek

Asi můj nejmilovanější dětský film, který mne dnes naplňuje národní hrdostí na to, co dokázaly šikovné české ručičky s minimem triků v porovnání s takovým Spielbergem a jeho "Jurským parkem". Je vidět, kde zahraniční filmař hledal inspiraci. ()

Revelate_17

Klasika, legenda.... jsou filmy, na které se člověk může koukat celý život a vždycky je bude milovat. Cesta do pravěku mi v mládí připadala neuvěřitelně napínavá a kouzelná. Dnes už je to spíše nostalgie, ale kouzlo neztratí nikdy. Díky, pane Zemane! ()