Zlověstná posedlost

Scénografie:

François Séguin

Kostýmy:

Nicoletta Massone

Asi sa budem trochu opakovať, ale pre mňa je to veľmi príjemné prekvapenie. Už som dlho nevidel horor, ktorý by ma bavil aj napriek takému pomalému tempu. Za to môže v prvom rade brilantný herecký výkon hlavného hrdinu. Bol som nervózny z neho, bol som nervózny z tej sprostej bábiky, jednoducho je to fakt slušné psycho. A vlastne sa tam toho ani veľa neudeje. Rozvláčnosť mi nevadila, lebo príbeh ma úplne priklincoval ku kreslu.(8.4.2011)

Takový komorní psychologický horor na jedno podívání. Nedočkáme se zde žádné velké akce, postavy jen mluví a mluví... a divák čeká až se něco stane. No a čeká pořádně dlouho, ale hlavní záporná postava si za tu dobu alespoň stačí projít nějakým tím, docela uvěřitelným, vývojem. Na osmdesátá léta je to dost střídmá záležitost, nebál bych se mluvit spíš o thrilleru než o hororu. Jo a hraje zde ztracený Terry O'Quinn. Prostě Pin... je poměrně slušným filmem o psychicky postiženém člověku, avšak není zde nic, co by jej dělalo nějak výjimečným. 60%(7.8.2008)

Příběh o dvou sourozencích (bratr a sestra), kteří odmalička vyrůstali v přísně kázeňské rodině. Jejich výchova, především pak otcovy (decentně šílený "Ztracený Otčím" Terry O´Quinn) podivné metody, který je psychicky fixoval na lékařskou figurínu, zanechala nesmazatelné stopy hlavně na starším bratrovi. Po smrti rodičů sice oba zůstávají sami v jejich rodinném sídle, ale situace se začíná nebezpečně vyhrocovat... Pin je spíše psychologickým dramatem, než plnohodnotný horror. Má dost pomalé tempo, což asi nebude vyhovovat každému, ale postavy jsou pak o to více trojrozměrnější. Každopádně je film vystavěný s citem a důrazem na podivný vztah mezi mladou dívkou a jejím psychicky labilním, schizofrenním bratrem. Kam až může dosáhnout sourozenecká (a vlastně i rodičovská) láska, touha vlastnit a ovládat?(8.5.2011)

Od "Pinu" jsem nevěděl co čekat. Nýbrž když jsem si film sehnal a přeskakoval scény abych zjistil co a jakej je to film. Přišel mi "divnej". No on ten film divnej je. Člověk si od dětsví zkamarádí jednu lékařskou panenku, a jejich přátelství nic nezničí. Mno takhle nějak zjednodušeně o příběhu. Film je ale na tento druh příběhu značně roztahaný. Většina stopáže jsou hádky či kecy o té loutce. Naneštěstí film má poměrně dobré dialogy a nenudí. A navíc herci hlavně Hewlett byly úžasný. Film je spíše průměr ale díky pár zajímavým momentům dávám o tu jednu navíc. A loutka měla celkem strašidelnej hlas. Ale film se nedá doporučit každému. Spíše lidem kterým jde v hororu o postavy, nýbrž se jedná jak už bylo zmíněno jedná se spíše o psycho horor.(16.7.2010)

Pin přináší skvělý psychologický horor s výborným obsazením a atmosférou. Norman Bates i James Wan by byli, myslím, potěšeni:) Cynthia Preston je fakt kočka a David Hewlett mě od doby, kdy jsem ho prvně viděla v Kostce, zatím nezklamal. Často jsem si říkala, že jestli se ta figurína jen pohne, asi mě odnesou:)(4.6.2017)