Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Leon (David Hewlett) si už v dětství oblíbí figurínu Pina, která k němu a dalším dětským pacientům promlouvá v ordinaci jeho otce. Později ho začne považovat za živou osobu a člena rodiny a žije s ním a sestrou Uršulou (Cynthia Preston) ve společné domácnosti. Na tu Leon nedá dopustit a každý, kdo se pokouší změnit zavedené pořádky, má na problémy zaděláno. Pin dokáže Leonovi poradit se vším a ten se neštítí téměř ničeho... (Cruchot)

(více)

Recenze (11)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Asi sa budem trochu opakovať, ale pre mňa je to veľmi príjemné prekvapenie. Už som dlho nevidel horor, ktorý by ma bavil aj napriek takému pomalému tempu. Za to môže v prvom rade brilantný herecký výkon hlavného hrdinu. Bol som nervózny z neho, bol som nervózny z tej sprostej bábiky, jednoducho je to fakt slušné psycho. A vlastne sa tam toho ani veľa neudeje. Rozvláčnosť mi nevadila, lebo príbeh ma úplne priklincoval ku kreslu. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Pin přináší skvělý psychologický horor s výborným obsazením a atmosférou. Norman Bates i James Wan by byli, myslím, potěšeni:) Cynthia Preston je fakt kočka a David Hewlett mě od doby, kdy jsem ho prvně viděla v Kostce, zatím nezklamal. Často jsem si říkala, že jestli se ta figurína jen pohne, asi mě odnesou:) ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Niekedy sa behom jedného roka na scéne objavia dva filmy s rovnakou tematikou. V roku 1988 sa to stalo hororom o bábkach. Okrem legendárnej Detskej hry je to i prípad zaujímavého psychologického hororu PIN. PIN má však v skutočnosti oveľa bližšie k Čarom Richarda Attenborougha s Anthonym Hopkinsom v titulnej úlohe z roku 1978. Páčilo sa mi hranie na psychologickú strunu a mierne (alebo dosť?) kontroverzný incestný motív. A pravdaže samotný „pin“ bol pekne mrazivý a znepokojujúci, aj jeho hlas (v ostrom kontraste s pokojným, nemenným, bezhybným vzhľadom). Musím sa každopádne priznať, že napriek všetkému ma to trochu nudilo, dlhé dialógy ma ničím nezaujali a scenár mi pripadal predvídateľný (hlavne motív o žiarlivosti). ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Takový komorní psychologický horor na jedno podívání. Nedočkáme se zde žádné velké akce, postavy jen mluví a mluví... a divák čeká až se něco stane. No a čeká pořádně dlouho, ale hlavní záporná postava si za tu dobu alespoň stačí projít nějakým tím, docela uvěřitelným, vývojem. Na osmdesátá léta je to dost střídmá záležitost, nebál bych se mluvit spíš o thrilleru než o hororu. Jo a hraje zde ztracený Terry O'Quinn. Prostě Pin... je poměrně slušným filmem o psychicky postiženém člověku, avšak není zde nic, co by jej dělalo nějak výjimečným. 60% ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Příběh o dvou sourozencích (bratr a sestra), kteří odmalička vyrůstali v přísně kázeňské rodině. Jejich výchova, především pak otcovy (decentně šílený "Ztracený Otčím" Terry O´Quinn) podivné metody, který je psychicky fixoval na lékařskou figurínu, zanechala nesmazatelné stopy hlavně na starším bratrovi. Po smrti rodičů sice oba zůstávají sami v jejich rodinném sídle, ale situace se začíná nebezpečně vyhrocovat... Pin je spíše psychologickým dramatem, než plnohodnotný horror. Má dost pomalé tempo, což asi nebude vyhovovat každému, ale postavy jsou pak o to více trojrozměrnější. Každopádně je film vystavěný s citem a důrazem na podivný vztah mezi mladou dívkou a jejím psychicky labilním, schizofrenním bratrem. Kam až může dosáhnout sourozenecká (a vlastně i rodičovská) láska, touha vlastnit a ovládat? ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama