Vstupenka do ráje

• USA Ticket to Paradise (více)

Když vám dcera, která tráví prázdniny na Bali, oznámí, že se tam zamilovala a bude se vdávat, pravděpodobně skočíte na první letadlo a poletíte jí to rozmluvit. Přesně to se stalo Georgi Clooneymu a Julii Roberts v rolích šokovaných rodičů, kteří se rozhodnou zachránit svou dceru Lily před následky letní lásky. V tomto směru mají koneckonců bohaté zkušenosti. Před devatenácti lety se po podobném vzplanutí vzali, před čtrnácti lety pochopili, že to nebyl dobrý nápad, a ukončili to dobrodružství rozvodem. Od té doby se snaží jeden druhému vyhýbat, co to jde, protože vědí, že každé jejich setkání skončí hlasitou hádkou. Teď však vyhlásili dočasné příměří, aby vysvobodili svou dceru „ze spárů“ chytrého, hezkého a podnikavého domorodce, který se živí pěstováním a prodejem mořských řas. V přípravě rafinovaných pastí, jež mají jejich dceři sundat růžové brýle, jsou sice velmi dobří, žádná z nich však nesklapne tak, jak naplánovali. Co je ovšem horší, kulisy mořského ráje začínají probouzet vzpomínky na tu hezkou část jejich společné minulosti. A i když se brání zuby nehty, nebezpečí, že do toho znovu spadnou, doslova visí ve vzduchu. Tahle záchranná operace se zkrátka vyvíjí naprosto nečekaně. (Cinemart)

bonovox

Milosrdné 3 hviezdy...priemerná romantická komédia s nestárnucou Juliou a Georgeom. Ale to množstvo klišé, predvídatelnosť v deji a nie príliš vydarené komediálne scénky či postavy robia s tohto snímku zabudnuteľný film. Veľkým plusom ale krásne scenérie akože z Bali. 50% ()

allegria

Napodruhé se mi film líbil o něco víc než poprvé, ačkoli bych to čekala naopak. Je to nejen nádhera exotické krajiny, ale i dostatek svěžích dialogů, celkem vtipných momentů a slovních přestřelek. Jedna zajímavost, které jsem si napoprvé nevšimla: při scéně, kdy otec s dcerou sledují západ slunce, se filmaři dopustili chyby: záběry na oblohu nad mořem se střídají ve zlomcích sekundy, ale při prvním pohledu je slunce mnohem níž nad vodou, než při druhém a třetím, tedy by to musel být východ slunce, ne západ. Navíc u prvního záběru chybí načervenalý opar, takže je to točeno nejspíš dokonce v různé dny. Tyhle drobnosti mě odjakživa na filmech upoutávají jako určité podcenění diváka, i když si toho (možná) nevšimli ani střihači. ()

Slida79

Příběh je vám jasný od začátku. Dávám 4 hvězdy za opravdu skvělé herce George Clooney a Julii Roberts. Pokud si chcete odpočinout a zasmát tak je to film pro vás. ()

petra8619

Tak přesně takové filmy miluji. Humor, romantika a krásný příběh. Po dlouhé době opravdu pohodový romantický a zábavný film. Krásná příroda jako bonus ()

Dusty56

Nejvíce pobavily potitulkové nepovedené scény. "John, are you ready." "Yeah." "JOHN IS READY." anebo "I am glad you look like me." "I am glad you didn't." Jinak samotný film je průměrná romantická komedie, která pobaví, dlouhý čas zkrátí, ale nenabídne nic až tak světoborného. ()

Sopholojong

Rom-com dvadsat rokov po zaruke (Two Weeks Notice, How to Lose a Guy in 10 Days etc.). Byvalej kralovnej gycovych romantaren sa necudujem, ze do toho isla, ale od Clooneyho je to preslap. Slabe tri hviezdice najma za pritazlivu exotiku a "zahanbujuco" az za "bloopers" v zaverecnych titulkoch (Brad Pitt a Batman vladnu). ()

Polux

6/10 | Nenáročná a neškodná komediální romance, nejen pro starší ročníky (jako třeba já:-)), kombinovaná s celovečerní reklamou na kdejakou cestovku a jejich all inclusive pobyty v exotice, která jakoby do současnosti jak formou, tak obsahem přicestovala odkudsi z přelomu 90s a 10s, ve kterém podobné žánrovky zažívaly opravdové žně a herečtí představitelé obou hlavních postav se těšili statusu superhvězdy. | Výchozí premisa, celá zápletka, vlastní děj ani samotný závěr nemá moc čím překvapit, pokud nejde o divákovu úplně první filmovou romanci, kterou ve svém životě viděl a i kdyby náhodou ano, tak mu nedá příliš práce odhadnout, kterými cestičkami se bude příběh ubírat. Tudíž jde zejména o chemii mezi ústřední dvojicí (takový slušný standard na poli romcomů), břitkost vzájemných dialogových výměn (pár obstojných slovních "přestřelek" se tady najde, přičemž zejména Clooney asi platil scénáristům přesčasy:-)), co nejnižší úroveň otravnosti vedlejších "humorných" postav (naštěstí se podařilo), překrásné lokace (v tomto případě nepřekvapivě splněno na jedničku) a celkovou feel-good atmosféru (vysloveně "záporná" postava tady žádná není, všichni to vlastně myslí dobře, nikdo neumře a všechno šťastně dopadne, tudíž taktéž splněno). Ve všem zmíněném sice film nijak zvlášť neexceluje (tedy až na ty exteriéry:-)), ale pro uspokojivý zážitek to pro jednou relativně stačí (a ano, plusové body u mě nahání sympaťák Clooney:-)). | PeZet ()

Chicharron

Film odehrávající se na Bali, který ovšem nebyl natočen na Bali...ale na Whitsunday Islands v Austrálii.... Z Denpasaru se na Bali nejezdí lodí a na Bali se používají lodě s "křídly" a taková nebyla ve filmu ani jedna, navíc tam nejsou ani pláže s bílým pískem. Pomineme-li filmařskou licenci danou covid restrikcemi v Indonésii, Clooney odvedl svůj špičkový výkon arogantního zmetka, Robers mi lezla vžycky na nervy a jak stárne, zvětšuje se jí nos a roztahuje huba a lezla mi v tom filmu na nervy ještě víc....ale nakonec jsem jí odpustil, protože film dokáže pobavit. ()

ghoston

Stupidní, infantilní opiát, příběh trapný, vtipy nefungují, o chemii Robertsové a Clooneyho se nedá vůbec hovořit a proč vůbec o tom píšu, nestojí to ani za to. ()

Kritickej

5/10 Jako kulisa k další činnosti je to snesitelné a manželce se to líbilo. Co chtít víc od dvou pohasínajících hvězd? ()

gogo77

4/10 .... clicheeeeeeeeee, clicheeeee a este raz uplne cliche .... od zaciatku az do konca ... byvali manzelia po 5 rocnom manzelstve su po 20 rokoch nuteni ist spolu na svadbu svojej dcery na Bali ... inak krasne odprezentovana krajina ako z katalogu ... cista reklama ... no kedze svadba sa chysta po tyzdnovom vztahu ako rozumni rodicia musia spravit vsetko preto aby ju prekazili ... samozrejme ze sa im to ....     Julia Roberts (54) a George Clooney (61) hraju par pred 50tkou     a inak Clooney je v tom uplne ze neschopny ()

motyka52

Neuvěřitelně nezajímavý, zoufale nevtipný a spolehlivě předvídatelný film. Sázel jsem na silné herecké obsazení, ale za Clooneyho (v tomto případě mimořádně otravného) i Julču mi bylo v některých scénách vyloženě trapně. Aspoň je to na hezkém místě, ale pokud chcete hezká místa, pusťte si raději National Geographic. ()

Danielaaa

Tak tohle se moc nepovedlo, z celého filmu mě pobavilo pouze, jak se Julie a George odvázali na "Balijské dýze" a odnáším si z něj pozitivní hlášku : "Proč odkládat dobré věci na jindy?!". ()

sportx

Musim rict ze jsem se bavil. Je to oddychovka stejne jako jakakoliv jina komedie, ale clooney a roberts to stale jeste umi. ()

jubesaja

Ty dva miluju, spolu jsou ještě lepší, ale nejvíc jsem se u Vstupenky do ráje pobavila u nepodařených scén v závěrečných titulcích. Jinak bída ()

CheryLka

Někde jsem četla, že film je návratem do 90tkových naivních komedií, a to by celkem i sedělo. Je to prostě lepší béčková romance, která se odehrává v krásném prostředí a herecké ikony tomu dávají šťávu. Příběh je zajímavý, ze začátku má film i celkem dobré tempo dodané dialogy mezi Julií Roberts a Georgem Clooneym, ale to potom odpadne a už jen čekáte, jestli ten závěr bude totální klišé, průšvihové klišé nebo zábavné klišé. Jo, a tu opěvovanou a dokonalou dceru, která totálně změní a možná i po...e svůj život a sny po měsíci na Bali s klukem, kterého zná asi tak dva dny, bych někam poslala a rodičům se tedy vůbec nedivím. Moje matka by se nechovala takto jako J a G, ale řekla by mi svoje do očí a s menším spíše žádným pochopením... ()

gfrusvk

Totálna oddychovka. Nie som úplný fanúšik komédii, pretože neviem prísť na chuť takému tomu obecnému humoru pre väčšinové publikum; väčšinou sa odomňa ozve len také to silené "he hehe" keď odhadnem, že sa to odomňa v danom momente asi očakáva. Ale tak ako nemusím komédie, tak mi táto sadla neskutočne. Nekonečné vzájomné ironické podpichovanie jedného rozvedeného páru bolo pre mňa to pravé orechové, navyše si celý čas držali tempo a stále dokázali prekvapiť nejakou kreatívnou hláškou. Nenáročný romantický príbeh bol fajn, a tak nebol pre film len nejakou príťažou, ako to často býva. Odchádzal som z kina so širokým úsmevom a po zvyšok večera som zostal už dobre naladený, za čo si myslím, že si tých 5 hviezd právom zaslúži. ()

Stickler

Tak v prvé řadě se nejedná o komedii, ale romantický film.. Hvězdné obsazení bohužel nevyrovná zcela fádní a tak nějak předvídatelný děj s klasickou zápletkou, tentokrát jen ušitou na prostředníka v podobě dcery tohoto páru. Vtipných scén takřka nula, romantická nuda bez kapky originality. Za sebe nedoporučuji nikomu, kdo hledá komedii.. ()

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

30.01.2023

Režisér povedené romantické komedie Palm Springs Max Barbakow našel svůj příští projekt. Letos se dočkáme jeho nové komedie Brothers s Joshem Brolinem, Brendanem Fraserem a Peterem Dinklagem, nově si… (více)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (více)