Po devatenácti letech vytrvalostního závodění stojí Michael (Mark Wahlberg) naposled na startovní čáře. Během následujících 10 dnů se na mistrovství světa Adventure Racing v Dominikánské republice ještě jednou pokusí dovést svůj tým vítězně do cíle. V náročném terénu napříč latinskoamerickou džunglí ho ale kromě překážek čeká i jedno překvapivé setkání. V divočině totiž narazí na opuštěného psa, který se k němu přidá a stane se součástí týmu. Na 700kilometrové trati pak mezi ním a toulavým psem Arthurem vznikne silné pouto. Věrnost, oddanost a statečnost zatoulaného psa ho doslova ohromí. Všichni si sáhnou daleko za hranice svých sil a závod jim začnou komplikovat zranění. Brzy se ukáže, že společně je nic nezlomí. A že přátelství je možná víc než vítězství. (Bontonfilm)

Trailer 1

castor

Mark Wahlberg za poslední roky nasbíral poměrně dost propadáků, má ale zřejmě šikovné agenty, a tak za své bijáky stejně dostává obrovské peníze. A nebojí se ani střídat žánry, takže ho stále častěji vídáme v rodinných kouscích. Třeba o tom, kterak se vypořádá s jedním z nejtěžších závodů na světě, a ještě k tomu se postará o zatoulaného psa. Onen závod je týmový, odehrává se na nejzajímavějších místech světa s vysokými horami, hlubokými kaňony či nevyzpytatelnými džunglemi, jede se několik dní nonstop, přičemž spánek se počítá na minuty. Prostě něco, co prověří závodníkovy fyzické i psychické síly. Těch má Wahlberg evidentně na rozdávání – nejprve řeší sponzory, vzápětí klacky pod nohy, nedůvěru okolí, přemlouvání k účasti i handicapy kolegů a ještě zvládne získat a postarat se o neobvyklého společníka. Výsledkem je univerzální sportovní drama, které je nicméně svižné, se zajímavou kamerou a zručnou režií. Samotný pejsek samozřejmě cute. Spokojenost, ale na ty čtyři hvězdy se mi úplně poskočit nechce. ()

Rathalos

Waaaauuu,naaadherny film natoceny podla skutocnych udalosti,ktory je jasnym dokazom toho,ze na svete este existuju ludia s obrovskym srdcom,ked niekto dokaze urobit kvoli havkacovi to,co v skutocnosti svedsky zavodnik Mikael Lindnord,vsetka cest,kiezby na nasej planete bolo viac takych dobrakov ako tento clovek...:⁠-⁠) ()

Juto

Je to celkom dobrodružný film, kde Michaela (Mark Wahlberg), a jeho tím vydal na vytrvalostné preteky, ktoré ich zavedú naprieč Dominikánskou republikou. Počas pretekov natrafia na túlavého psa, ktorý ich vedie a sprevádza počas pretekov. Film je mimoriadne povznášajúci, má silnú súťažnú/dobrodružnú drámu a poskytuje skvelé zobrazenie tímovej práce a kamarátstva v náročných podmienkach. 7/10 ()

666Carnage

Filmy podle skutečnosti mám rád, ještě když nesou nějaké poselství nebo prostě chytnou za srdíčko. No a tenhle snímek to dělá dobře. Wahlberg je a vždycky bude sympoš a jeho filmy jsou, teda aspoň pro mě záruka nějaké kvality. Film pojednává o Michaelovi, který běží nejdrsnější závod v Dominikánské republice a najde na cestě psího kámoše, který mu změní život a vlastně i pejsek si díky němu přilepší. Dobře zahraný snímek se silným příběhem. 80% ()

M.i.k.e

Přijemné feel-good dobrodružství opřené o zajímavý a (nejen) pro pejskaře silný příběh. O dramatické situace tu sice není nouze, ale nikdy to nepřekročí hranici uvěřitelnosti a na city to hraje vždycky tak akorát aby se divák dojmul, ale zároveň neztratil onen hřejivý pocit který ho celou dobu provází. Když točit filmy podle malých reálných příběhů tak klidně takhle…70% ()

• Film je inspirován skutečnými událostmi švédského závodníka Mikaela Lindnorda (Mark Wahlberg) z Mistrovství světa v Adventure Race v roce 2014, které se uskutečnilo v Ekvádoru. (Marcos22)
  • Mark Wahlberg si hneď v prvý deň natáčania roztrhol väzy v kolene a bolesť zo zranenia následne implementoval aj do svojho výkonu. (Arsenal83)
  • Distribútorom filmu mal byť pôvodne Paramount Players, ale z neznámych dôvodov film opustil a bol nahradený Lionsgate v júni 2020. Natáčanie sa malo začať v Portoriku na jeseň 2020. V decembri 2020 bolo oznámené, že Lionsgate tiež opúšťa film. Natáčanie sa namiesto toho začalo v januári 2021 v Dominikánskej republike. V novembri 2023 sa Lionsgate opäť pripojilo k filmu ako distribútor. (Arsenal83)

Související novinky

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

18.08.2022

Spolupráce mezi streamovací službou Apple TV+ a společností Skydance Media pokračuje dál. Nedávno měl na službě premiéru animovaný snímek Štěstí a teď přichází zpráva, že Apple získal také chystanou… (více)