foto

Ali Suliman

  • nar. 10.10.1977 (41 let)
    Nazareth, Izrael

Biografie

Ali Suliman se narodil v roce 1977 v Nazaretu. Již od raného dětství se zajímal o herectví. Studoval hereckou školu v Tel-Avivu a v roce 2000 zde odpromoval. Měří 185 cm.

Po studiu odjel do Londýna, kde působil ve spolku zvaném "komedie profesionálních herců" v londýnském divadle masek. Poté se rozhodl rozšířit své obzory v herectví, a tak vzal pracovní pozici v komunikačním centru v izraelském městě Rahat, kde zastával funkci hereckého učitele.

Po čase stráveném v Rahatu se objevil ve filmech Syrská nevěsta (2004) a Ráj hned teď (2005). Film Ráj hned teď si odnesl Zlatý Glóbus v kategorii pro nejlepší cizojazyčný film a také nominaci na Oskara ve stejné kategorii. Také si zahrál v americkém filmu Království (2007), kde si střihl roli seržanta Haythama. Tento snímek byl kritiky velmi dobře přijat. Ali Sulimana jste mohli vidět také v dalších filmech jako Labyrint lží (2008), kde v hlavní roli figuroval Leonardo DiCaprio. V roce 2013 si zahrál i ve filmu Na život a na smrt po boku Marka Wahlberga.

Michal "agentmiky" Srba

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace