Návrat vražedných rajčat

• USA Return of the Killer Tomatoes! (více)

Nikdo nemůže zapomenout na invazi rajčat z nedávné minulosti, která si vyžádala spoustu obětí. Na celém světě platí přísný zákaz pěstování i export rajčat. Stačí jenom vyslovit slovo ´rajčata´ a již se většina lidí zhrozí. Jednoho dne se však profesor Gangreen (John Astin) pustí do zcela nového pokusu. Speciálním chemickým procesem za pomoci hudby mění lidi v rajčata a rajčata v lidi. Jediným potenciálním zachráncem světa před katastrofou se stává jeden roznášeč pizzy. (oficiální text distributora)

Superpero

Rozhodně o něco lepší než jednička, i když paradoxně rajčat ubylo. Akorát jeden šílený profesor chce pomocí svých rajčatolidí ovládnout svět. Některé vitpy jsou opravdu dobré, ale většinou je to spíš nuda. Jako bonus oproti jedničce je jedna hyperkunda a začínající George Clooney s černejma (!!!!!!!!) vlasama. ()

choze

Druhý díl z celkem čtyřdílné tomatologie. Tady se někdo snažil konkurovat tromáckým pičovinám. A celkem úspěšně, alespoň co do infantility, trapnosti a nudy, kdy je za humor považováno přehrávání a neustálé narážky nato, že je to film ("BYLA UŽ V TOMHLE FILMU NĚJAKÁ HONIČKA?", přerušení natáčení kvůli nedostatku financí a následný product placement). Nejhorší ovšem je, že o rajčatech se tu jen donekonečna kecá, ale veškerá akce s nimi spočívá ve flashbacích do předchozího dílu. Ale ten nápad je skvělý, párkrát jsem se pousmál a vidět mladého George Clooneyho je k nezaplacení. ()

genetique

Toto ultra-mega-super béčko tromfne každú inú vypatlaninu, na nič sa nehrá a robí si prdel a paroduje sám seba (reklamné spoty, rozpočet)! Treba však povedať, že ho nemôžte brať vážne. V prevej polke som nevedel, o čo tvorcom ide, no keď som pristúpil na ich hru a pochopil som ich formu humoru, dokonale som sa bavil. A Clooney ako vychrdlý brčkáč bol teda úsmevný. 70%. ()

Rex Mundi

Ako podotklo mnoho ďalších komentujúcich, tento film slušne paroduje sám seba i rovnaké žánrové hlúposti, takže rozhodovanie medzi nízkym a vysokým hodnotením asi záleží na momentálnej nálade a tolerancii. Pretože až na tých pár výborných momentov je to naozaj väčšinou nuda a občas som mala dokonca pocit, že počujem svoje IQ padať do kanála. Navyše som sa pri extrémne debilnom správaní niektorých postáv (Chad), nedokázala preniesť cez tú očividnú paródiu a mala som chuť zbiť ich do modra. ()

Dan9K

Já měl za to, že se tenhle biják pohybuje někde na hranici modré a šedé barvy! A on je to nářez i podle dalších uživatelů! Návrat vraždících rajčat by v klidu mohl aspirovat na titul "největší béčko všech dob". Některé scény, obzvláště ty, které ve filmu nemají co dělat, jsou neuvěřitelná prdel. Až už bylo někdy pomalu únavné se neustále smát. Pravda ale je, že velká část materiálu byla trapná a někdy i trochu nudná, ale divák pomalu pak už neví, co je parodie, co je sebeparodie, co je sebereflexe a co už jenom neumětelství tvůrců. Každopádně, na tenhle "filmový" zážitek nikdy nezapomenu. ""Zvířecí "horory"" forever!" ()