The Cellar

• Velká Británie The Cellar
všechny plakáty

Příběh vypráví o Kieře Woodsové (Elisha Cuthbert), jejíž dcera záhadně zmizí v suterénu svého nového venkovského domu. Kiera zjistí, že její domov ovládá prastará a mocná entita, které bude muset čelit, pokud nechce riskovat, že navždy ztratí duši své rodiny. (TommyZR)

PKD

SPOILERy. I když se nejedná o majstrštyk, nejde ani  o vyložené zklamání (taky, jak býti zklamán, když od toho nemáte nižádná očekávání) a výsledný výsledek se výsledně = příjemnému přequápku. Jen bych chtěl poněkud více než jen na klamavě náznakovou minutu, positivní závěr. Chjo, kampak se poděl ten cynik, co miloval ponuré/depresivní konce? Sakra! Smíchati, alchymii, matematiku a okultní nauky byl dobrý i když nikterak prudce objevný nápad. Zde ovšem zpracován velmi slušně. V hl. roli herečka, kterou jsem spolu s dalšími maniaky, chtěl +/- před 17 lety jako Karu Zor-El. Nyní už černovlasá a poněkud starší, takže snad jen Alura. V podstatě celý film jsem silně upíral bulvy na její obličej a snažil se v něm objeviti onu sexy bloncku (kterou kolem roku 2005, odívali internetoví fandové do outfitů Supergirl) a dostal jsem ´´jen´´ trochu démoničtější sestru Drew Barrymore. ;) Fakt si toho nevšiml? Dnes by mohli hráti z fleku sestry a možná i dvojčata. Jen konstatuji. Její výkon bych ozn. za quallitní. Synátor mě šokoval tím, že hrál Maria, páč od dnešního fakánka bych jako posl. čekal, že bude hráti hru z poč. 80 let. Starší sestra byla zprvu na přesústa, až do chvíle, kdy se ´´ztratí´´ ve the Sklepě a později se dozvíte jisté podrobnosti o ní. Panáček, co hrál manžela, byl jen do počtu, takže nemám k němu žádné připomínky. Prostě tam byl. Také tam ovšem byla místy až černočerná tma (tentokrát bez Ríšy B. Riddickovic) ve které se ve slunečném dni, dá někdy orientovati jen obtížně (stejný problém jsem tuším řešil u the Witch) ale ve výsledku to zase tolik nekazilo požiteček. Palec nahoru za special quest star Baphometa, který se vskutku vyvedl a je splněným suchým snem všech nesvátečních Satanistů. Vize Pekla/Jiné Dimenze se všemi těmi navěky počítajícími, byla asi nejpůsobivější. Něco jako Stranger Things skřížené s Phantasm sérií. Toho profesora co si zahrával s věcmi, kterým nerozuměl, bych nejraději oddělal. Co bylo ale nejzajímavější zjištění, tak to, že hudba byla sice naprosto vykalkulovaně bubákoidní a v každém typu scény hrálo přesně to, co by jste automaticky čekali, ale mě to v tomto př. vůbec nevadilo. Píši to proto, že většinou a zvláště co se týče horrorů 21.st. mě to nudí a vadí. Tady vlastně není skoro žádná velká nápaditost (chvílemi to až moc připomíná the Jeptišku a Kubrickovo Osvícení) ale jak říkám, spíše jsem to ocenil, než zavrhoval. Zkusím, jaký bude ost na solo poslech. Sice nevím, zda se teoreticky počítá s nějakým pokr., ale nevadilo by mi, pokud by rodina Woodsova, došla nějakého toho vykoupení/satisfakce. P. s. nikdy jsem nijak zvláště nemiloval matematiku (okultismus a temné bubu dimenze...to je jiná) snad až s vyjímkou v př. Nadace (té knižní, ne toho ultradementního negrofilního šquáru od Goyera a spol.) ale po tomto asi zpozorním, kdykoli bude někdo/někde/někdy počítati dopředu a nahlas. Schody nehrozí. Ty jsem nepočítal nikdy. Plné 3.5 ,,Delta...Bodový vektor...Součet...Epsilon...Dílčí jednotka se rovná...1 N...DY podle DX...jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest..........´´  () (méně) (více)

Morholt

Čtyřčlená rodina se stěhuje na venkov do odlehlého sídla, aby se vzápětí ukázalo, že ve sklepě něco je. A neni to jen tak obyčejné strašidlo. Tak nějak to jede podle obvyklých pravidel. Ať už se jedná o samotný mustr příběhu, tak o samotné strašení, které se sestává vesměs z bouchání, šeptání a neodmyslitelné kuličky, která bez zjevné příčiny skáče všude možně. Ale tak nějak to funguje jak co do atmosféry, tak i herecky, takže i když jsem se díval po xté na to samé, nijak zvlášť mě to neotravovalo. A ten konec také ušel, přičemž přízračný průvod se mi dokonce líbil moc. Nemám pocit, že jsem tím marnil čas a to je asi víc, než jsem čekal. 55% ()

Korbitch

Vcelku klasický příběh vybudovaný ovšem na solidní atmosféře a na Elishe, která už zažila lepší časy, a v mých představách během toho onoho jednoho týdne každý měsíc už nejspíš nebude.... Nicméně, film má bohužel extrémně předvídatelný děj i konec, což je škoda, protože atmosféra je místy více než dobrá. Ale i tak jsem rád, že jsem můj bývalý idol vlhkých nocí zase viděl v něčem koukatelném. ()

gogo76

" Jeden, dva, tri, štyri..." Konečne som po dlhšej dobe videl horor s ktorým môžem byť spokojný. Nie, nie je to dokonalosť sama, ale dobrý horor treba v posledných rokoch hľadať a som rád, že konečne niekto natočil na 100x prevarenú tému "strašidelný dom" niečo originálne. Atmosféra budovaná postupne funguje výborne, hudba skvelá, dokáže navodiť husiu kožu a to hlavné, aj ten záver je fajn, čo zvlášť v hororoch nie je úplne bežné. Odteraz počítam schody, hlavne smerom dole...80%. ()

SOLOM.

Irský strašidelný dům, brána do jiné dimenze a má „láska“ z mládí Elisha Cuthbert. Tři faktory proč jsem po tomto filmu konečně sáhnul. Ve finále jsem byl však spíše zklamán, než abych mohl toto dílo vychvalovat do nebes. Ono taky není proč. Již při prvním záběru na mnou kdysi okouzlující herečku (hlavně co se vzhledu týče) a představitelku Kim ze seriálu 24 hodin, přišlo první zklamání. Stárnutí se zastavit nedá, ale roky se na ní začínají nehezky podepisovat. Naštěstí nepředvedla vyloženě špatný výkon a patřila k tomu lepšímu, co nám zde bylo naservírováno.    Několik záběrů na krásnou irskou krajinu nám zde bylo rovněž nabídnuto, ale většina děje se odehrává přímo v domě, nebo v jeho sklepení. Takže i po této stránce jsem moc spokojený nebyl. Starý dům a jeho tajemství – to je další kapitola sama o sobě. Tajemné symboly a matematické rovnice nabízeli jistou porci mysteriózna, to by si s tím však tvůrci museli pořádně pohrát. Pár pěkných obrazů na zdi, obrázků z knížky a řečí o jiných dimenzích – to je sice fajn, ale co z toho, když s tím neuměli pořádně pracovat. Nebo je vzpomenut Leviathan či Baphomet – to samé v bleděmodrém – úplně odbyté. Místo toho se objeví digitální forma pekelného stvoření, při kterém jsem vyprskl smíchy a kromě dvou scén tu byl úplně zbytečný.    Ono celkově se tu dá narazit na hromadu věcí – indicií, které zůstaly zcela nevyužity nebo postrádaly smysl a logiku. A samotný závěr? Tak ten se dle mého taky zrovna moc nepovedl. A to rozhodně nejsem příznivcem happyendů. Ve finálním zhodnocení tak převládá spíše zklamání. Potenciál nebo prvotní myšlenka zůstala využita tak z poloviny a možná kdyby se toho ujal někdo zkušenější, mohlo to dopadnout lépe. Ale to je to „kdyby“. 50% ()

• Cca v 60. minutě hraje Steven (Dylan Fitzmaurice Brady) hru „Super Mario“. (pornogrind)