The Cellar

• Velká Británie The Cellar
všechny plakáty

Příběh vypráví o Kieře Woodsové (Elisha Cuthbert), jejíž dcera záhadně zmizí v suterénu svého nového venkovského domu. Kiera zjistí, že její domov ovládá prastará a mocná entita, které bude muset čelit, pokud nechce riskovat, že navždy ztratí duši své rodiny. (TommyZR)

Rockerman

Mnohokrát jsem už tady psal, že netrvám na originalitě, když je vše natočeno jak má být. Sklep je napínavý i atmosféra je dobrá a za správný hororový závěr přidávám hvězdu navíc. ()

pumpkinqueen

Za mě byl tenhle film strašně milým překvapením a označila bych ho za takový lepší průměr. Neočekávala jsem od něj nic extra a dostalo se mi příjemného hororového snímku, který si nutně nemusel hrát na nic originálního a přesto měl tu správnou atmosféru, která občas k takovému tomu večernímu sledování zkrátka a jednoduše stačí. Strašidelný dům s temnou minulostí a rodinka, které se život krátce po nastěhování obrátí naruby? Prostě klasika. A mně občas tahle klasika mezi přívalem novodobých artových hororů prostě chybí. Dalo se z toho sice vytřískat asi daleko víc, obzvlášť co se týče děsivých výjevů nebo strašidelnosti obecně, protože ačkoli se mi příběh líbil a častokrát měl skvěle našlápnuto k tomu, aby dokázal i vyděsit, většinou se to tak nějak nešikovně smetlo pod koberec. Představa vyobrazení démona jako takového mě hodně navnadila a rozhodně zněla děsivě, ale lepší by bylo zůstat u náznaků a stínů a nechat pracovat divákovu představivost, protože jeho celé finální odhalení všechno to napětí trochu pokazilo. ()

Daiker

Promarněný potenciál...... Film jak z roku 2000..... Divně točené, herci nudní a divní..... Příběh je zajímavý, zpracování už ne..... ()

helraiser

Naprosto pohodový atmosférický horor o domu,který je bránou do pekel. Nápad super a zpracování se opravdu povedlo, jen místy to trošku po stránce scénáře trošku skřípe, ale zcela to vynahrazuje opravdu povedená atmosféra. Závěrečná dvacetiminutovka už je atmosférický zážitek, pastva pro oči. Otevření brány pomocí matematických rovnic, to nemělo chybu a za ten nápad jako opravdu palec nahoru. Ztvárnění démona Bafometa se dost povedlo a bylo ho tam tak akorát, zjevil se na pár vteřin a naprosto to stačilo, bylo to krátké vystoupení, ale velice úderné, přesně tak akorát. No a samotný závěr už byla jen třešnička na dortu, to prostě člověk čumí s pusou dokořán, jak s nima Bafomet pěkně vyjebal. Za mě jednoznačně palec nahoru a tuhle atmosférickou pekelnou podívanou se spousty odkazů na pekelnou tématiku si určitě nenechte ujít. ()

John80

Zaujímavý začiatok filmu o rodine , ktorá sa nasťahuje do starého domu, ktorý si kúpia a dom je prekliaty až do jeho prvej hodiny je to celkom fajn ale má to  veľmi divný až prehnaný nereálny koniec filmu, čo pokazí celý zážitok filmu 1* ()

Maximilianus

Horor pre matematikov a všetkých,  ktorí (ne)radi počítajú. Síce záver bol vyvrcholením filmu a aj tým najlepším,  avšak stále to bol slabý odvar iných,  dokonca aj podobných filmov. Slabé herecké výkony k tomu nedopomohli a v podstate sa celý film okrem počítania nič iné nedialo. 5,4/10. ()

gemi

To si takhle koupíte totálně creepy barák plný satanských symbolů a pak se divíte, že máte ve sklepě bubáka... Celé to stojí hlavně na zvuku. Doporučuji sledovat v horkém létě a ideálně sami ve starém baráku. Ušetříte za klimu. Husina zaručena. ()

Homerking

Keira Woodsová (Elisha Cuthbert) se stěhuje s rodinou na venkov. Dům který zde rodina zakoupila však skrývá děsivé tajmeství. /// Standartní ohraná zápletka o bubákovi ve strašidelném domě obohacena o matematické rovnice, není zde nic originálního ani poutavého, nulová atmosféra a téměř nefungující napětí. S hororovými prvky to taky bohužel moc nešlo. Jediné co mě na tomto filmu vyděsilo byla Elishy fazóna, čas je holt neúprosný. ()

Mamlas odpad!

Další strašidelný dům, blbá rodina a protivná děcka. Hovadina na entou, konec hovadina na entou na druhou. (5%) ()

jokino

Film mal potenciál a celkom slušný, ale spracovanie bolo, z môjho pohľadu, nešťastné. Okultismus spojený s matematikou tu už bol xy krát. Atmosféru a napätie to malo, no malo sa to skôr uberať 1, alebo 2 smerom, keď už sa niekam chcelo. Všetko len v náznakoch, čo by inak nebolo zlé, ale chcelo to akoby zo všetkého trošku a nakoniec sa z toho stal zbytočne nevýrazný "guláš". Nevýrazné postavy (až na známejšiu Elishu Cuthbert) a konečne by som aj rád uvítal, keby sa nechovali tak debilne. Barák veľký ako palác a bez jedinej baterky, všetko si prisvecujem totálne nevýrazným svetlom z mobilu a pod., dej sa odvíjal hrozne rýchlo, všetko išlo len šup-šup (nenapadlo niekedy tvorcom, že filmy zrážajú k zemi aj takéto, dnes už notoricky známe maličkosti / úplné blbosti..? Ale nad tým sa už dnes asi zbytočne pozastavovať..). Pidi priestor dostala aj iná dimenzia (snáď vstupná brána do "pekla"..?), kde už bol ale veľmi výrazne cítiť nízky rozpočet.. Škoda, mohlo to byť omnoho pôsobivejšie, ale v inom šate a ak by sa to uberalo niekam konkrétnejšie.. ()

J.Mayen

Velmi pruberna a spis i slaba ducharina, ktera neni rozhodne stavena na nejakych efektech. Stopaz me nudila a po as 10 tym zabnouchtim dveri za kymkoliv jsem se opravdu uz musel smat. To opravdu zustanete v dome s diteme, kde se vam ztrati jine dite a kde vse nasvedcuje tomu, ze postupne zkapete vsichni? Nikoho to netrkne, vsichni chodi nadale do prace a dal se funguje bez vetsi podpory policie? Dve hvezdy davam za ty strasidelny zvuky, ktery jako jediny aspon trochu navozovaly hororovou atmosferu. ()

Bossi123

Naprostá duchařská klasika. Rodina se stěhuje do nového velkého domu z viktoriánské éry. Dcera je rebelka a rodiče neposlouchá a vzdoruje. V domě se hned od začátku dějí divné věci, mladší bráška dokonce najde jakousi lebku, se kterou Ellie velmi vyděsí. Pak, nečekaně :), vypadnou pojistky a Ellie musí do sklepa, odkud, jak se zdá, paranormální věci vycházejí. Tam se ztratí a začíná velká pátrací akce. Na tomhle místě velmi oceňuji ponurou přírodu a také hudbu, která od začátku dokreslovala nevlídnost prostředí. Ovšem nesmí chybět historka o tom, že dům kdysi vlastnila čarodějnice a také latinský nápis nad vstupem do domu. Malby obličejů v pivnici jsou pak jen třešničkou na dortu. Atmosféra byla opravdu strach nahánějící, i tak staré triky jako otevírající se dveře, blikající světla a stísněnost domu zahrály svou roli báječně. Ovšem, postrádá to originalitu a proto dávám 3 hvězdy, kdyby šlo dát tři a půl, dal bych spíš tři a půl, ale na čtyři to prostě není. ()

SpicyNugget

Rodinka se nastěhuje do nového domu. Když jim dcera Ellie záhadně zmizí, matka zjistí, že Ellie vůbec neopustila dům a že je někde uvnitř. Bude muset zjistit, kdo bydlel v tom domě před nimi a co zlověstného v něm po celá ta léta přebývá… Zajímavé téma, sice ohrané (prokletých domů tu už bylo habakuk), ale přesto něčím nové. Ač to je duchařský horor bez duchů, mou pozornost si film udržel a krásně budoval napětí, bála jsem se i bez strašidel. A konečný zvrat byl úplně super. Spokojenost, ráda kouknu znovu. ()

Kushina

Horor ze skupiny dobrých béček. V čem se mi to líbilo byl fakt, že se film s ničím nesral a démon šel na "bitevní pole" hned při první příležitosti, a postupem času přidával na síle. Co se mi nelíbilo byl fakt, že konec byl ve stylu "Ať udělám cokoliv, stejně prohraju". Prostě o hovně, když démon vyhraje nehledě na snahu. To je nuda. 60% ()

brasek

Na môj vkus milé prekvapenie. Príbeh je zaujímavý, pracuje sa s atmosférou, mystické tajomstvo je pomaly rozkrývané. Konečne dobrý horor? Slušný horor, ale k dokonalosti mu chýba väčšie napätie, chlpatá obluda už nepatrí do moderného hororu a záver bolo treba vyšperkovať iným spôsobom. Celkové hodnotenie: 3,5* ()

Ocampa

Tak v první řadě se nejedná o duchařinu bez duchů, jak se tu v recenzích píše, ale o prastarým démonovi. Atmosféra je slušná. Chce to samozřejmě koukat večer, ideálně sám v baráku na odhlehlém místě :) Líbila se mi hudba. Bohužel nápadem xkrát recyklovaný materiál s žádnou novou myšlenkou. ()