Bestie

Doktor Nate Daniels (Idris Elba) vezme své dvě dospívající dcery na výlet do Jižní Afriky, do míst, kde se seznámil s jejich mámou, která před nedávnem zemřela. Doufá, že výlet do divočiny jim pomůže tuhle čerstvou ránu aspoň částečně zahojit. Na cestu do buše si vyberou toho nejlepšího průvodce, rodinného přítele a zoologa, který zná v okolí každý kámen. Zpočátku cesta připomíná sen každého milovníka divokých zvířat. Nálada se změní v okamžiku, kdy v jedné domorodé vesnici uvidí čerstvé následky řádění predátora s hřívou. Mohutný lev si po bolestivém střetu s pytláky vzal do hlavy, že člověk je jeho největší nepřítel, a Nate a jeho dcery to brzy poznají na vlastní kůži. Ve snaze ochránit své teritorium a udržet si pozici pána tvorstva udělá tahle bestie cokoliv, aby vetřelce sprovodila ze světa. Civilizovaný lékař se dvěma puberťačkami proti ní nemůže mít sebemenší šanci. (Cinemart)

TheEvilTwin

Stereotypní survival, který má sice plusové body za lva, ale jinak zas tak moc neskóruje. Vizuál predátora neoslní, napětí na mě nefungovalo a drasticky zde chybí výraznější background hlavní postavy dostatečný natolik, aby o ni měl divák alespoň z části starost. Neurazí, ale čekal jsem vybroušenější jízdu s větší žánrovou zábavností či inovací. ()

verbal

V kolébce budoucího evropského obyvatelstva řádí zkurvený rasistický lev a mistr světa ve vyrážení pušek z rukou. Anebo prostě jen narazil na statisticky anomální partičku skutečných gramlavců. Hubí výhradně mouřeníny, fuj fuj apatheidního fosila Čárlta jen požvýká a vyplivne. Ydrys se svými dvěma antikoncepčními i výchovnými selháními, natolik nesnesitelnými to paznehty, že by je každý slušný otec okamžitě vykopal jako velmi vhodnou diverzi z bezpečí auta a zálibně s úlevou sledoval to autentické krmení na safari, se moc chtěl vrátit ke kořenům. Satanžel však hic sunt leones, tak škoda, snad příště, ještě bude muset chvíli živořit v Londýnském chalifátu. Poměrně svižná a hezky natočená šablonovitá koncepční jednoduchost, pravdou je, že lev má hodně slabé dialogy, povrchně vykreslený charakter a je zcela nedostatečně existenciální, čili ty tolik oduševnělé rozumbradáče plně chápu, Assvendžři to prostě nejsou. Každopádně tu dlouho nic o žvížátkách nebylo, a tak dostatečně zabaven vyignoruju, že ta čičina, co všechny černoušky bleskově sundala první ranou, se s Ydrysem deset minut mazlíčkovala. Je to holt fešák! ()

BMW12

Na úvod nás hned čeká napínavá akční scéna. Poté sledujeme nudné úvodní 15minutové seznamování se s postavami. Následně se Idris Elba s dcerami a Sharlto Copleym vydá do divočiny, kde bude muset bojovat se lví bestií. Tam už je děj celkem napínavý. Jedná se však o takovou jednohubku na jedno zhlédnutí, tudíž oceňuji 3*. ()

Eliott

Vcelku nadprůměrný zvířecí horor. Provedení je dostatečně poutavé a diváka zaručeně nezklame, zároveň ho však ani nijak nepřekvapí. Jakožto největší klady vidím věrné CGI provedení zvířecího netvora a pak také celou závěrečnou bojovou scénu, která byla neskutečně natočena. Naopak, pokud vyloženě netrpíte nějakou fobií ze lvů či krve, dílo není ani trochu strašidelné. 60% PS: Pokud to ještě porovnám s Kořistí z roku 2007, tak ten film mě nijak zvláště nebavil, ale v klíčových momentech měl mnohem napínavější atmosféru. ()

M.i.k.e

Idris Elba vezme po smrti (ex)manželky svoje dcery do Afriky za kamarádem Sharltem, aby následně musel bojovat o život svůj a svých dcer se šíleným lvem. Zní to hezky, nicméně výsledek je generický survival, ve kterém Kormákur sází na jistotu a nemá prakticky čím překvapit. Atmosféra je ok, ale nemůžu říct, že by mě zrovna pohltila. Vyloženě špatné to není a na jedno podívání to nikomu neublíží, ale celkem pochybuji, že by to kdokoliv chtěl vidět znova...60% ()

• Keď postavy používajú vysielačky, tak často je vidieť, že počas rozprávania do aparátu nestláčajú vysielacie tlačidlo. (Arsenal83)
  • Natáčanie filmu sa začalo 1. júna 2021 v Južnej Afrike a trvalo desať týždňov. (MikaelSVK)
  • Tento film je zakázán v Kataru a Kuvajtu, jelikož příběh zahrnuje extrémistické skupiny jako Al-Káida nebo ISIS. (PaTeXx)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér