Kořist

Anant Singh

Avril Beukes

Kostýmy:

Pierre Vienings

Žádnému lidožravému krvelačnému zvířeti z tohoto filmu nebylo ublíženo :-) Tento film mi přijde trochu podhodnocený, protože dle mého se sice nejedná o žádný klenot, ale na druhou stranu i přes všechny mínusy se na něj dá koukat. Setkáme se v něm s mnoha situacemi, dky budeme kroutit hlavou, ale také s napětím a scénami, které mají hlavu a patu. U mě průměr, na který se možná zase někdy po letech hluboko v noci podívám.(21.4.2015)

• liuk

Tenhle thriller jsem si pustil jen a pouze kvůli Bridget Moynahan, kterou od Lord of War zbožňuju a dostal jsem to, co jsem očekával, bohužel degradováno finální desetiminutovkou. Ale postupně. Prey je slušně odrežírovaná vyvražďovačka, ve které se nijak vysokého bodycountu nedočkáte. Do jejího světa je divák uveden klasickým představením rozhádané rodinky, která své problémy dořeší v autě obléháném lvy. V této rodince nesmí chybět rozmazlená blonďatá fiflena, která nechce lézt do vysokého jeepu, protože má minisukni. A pak už jsou všichni kromě manžela až do konce obléhání lvy uprostřed prérie, daleko od hlavní cesty. Aspoň pro mě byly divoké kočkovité šelmy poměrně novým thrillerovým vrahem, a tak mě jejich vyčkávácí počínání v trávě docela bavilo. Jejich útoky jsou také zpracovány poměrně slušně a jsou takovým slušným kompromisem mezi zakrýváním brutalitek a jisté znepokojivosti. Když je klid, tak se v autě dějí klasické klišé (mobil bez signálu, fiflena fiflenuje, nedostatek vody). Manžel, který v této pustině svou rodinu hledá, zažívá neochotu rangerů a tak musí s místním lovcem vyrazit na vlastní pěst. Lovec mu samozřejmě vyloží, jak do těchto končin Američané vyráží válet se u bazénů a pak se diví. Všechny tyto strašně očekávané nedostatky působí ale v takovém africkém hororu přijemně úsměvně, kdyby nebyly našroubovány do posledních osmi minut, ve kterých nesmí chybět dementní výbuch, všechny najednou a už nepůsobíc úsměvně, ale jen čistočistě blbě. Pokud máte rádi Bridget a Petera, tak se na to můžete bez problému někdy v televizi mrknout, a berte jako výhru, pokud ke konci usnete. Lepší 2*.(6.5.2007)

• Omnibus

(V noci mají normální lidi spát a ne čumět na televizi. To mám za to!)                                                                                                  Po posledním výprasku 14:2 jsem očekával podobný výsledek. Bohužel, domácí fotbalové mužstvo LIONS toto utkání nakonec prohrálo, ačkoli domácí měli celou dobu více ze hry než hosté, 1 FC TURISTI, a přestože se hned v úvodu ujali vedení 1:0. Hosté zpočátku hráli naivně, navíc jim vázla spolupráce, zřejmě kvůli nedobré atmosféře v mužstvu, přenesené z kabiny (jeepu) na trávník. Špílmachr Macecha nebyl ve formě (zapalovač je od slova zapalovat, kozo blbá, například rezervní pneumatiku, když kolem poletuje helikoptéra, která nás hledá, víme?) a hosté ani po náhodném vyrovnání na 1:1 (hmm, když na mě v široširých pláních Afriky skočí lvice, určitě ji v poslední vteřině zastřelí nějaký černoušek, NÁHODOU se poflakující kolem, to miluju) nezměnili styl hry a zůstali zalezlí před svojí šestnáctkou. (Když už je řeč o šestnáctce, tak jak odešla ta čtrnáctka Jessica se zlým pytlákem samotinká do buše pro vodu, režisér asi naznačoval změnu žánru na Rape and revenge. Leč hloupý pytlák se k ničemu neměl a byl za to posléze po zásluze sežrán.) Těsně před pauzou na občerstvení nápoji, nařízené rozhodčím kvůli hroznému vedru panujícímu na hřišti, se stav utkání změnil na 2:1. Domácí pak byli i nadále hladoví po gólech, trpělivě pokračovali v dobývání brány hostí a po odvážném skoku svého kapitána Liona do pokutového území (do jeepu) zvýšili na 3:1 . Trenér hostů se pokusil o zvrat a nasadil své tajné zbraně, veterána Petra Wellera a nedávnou koupenou posilu, zkušeného střelce Jacoba Makgoba, a hostům se podařilo snížit na 3:2, střelou jako přes kopírák (již druhá lvice trefená v poslední vteřině při skoku, ach jo). Poté kapitán domácích Lion neudržel nervy na uzdě, doslova likvidačním zákrokem vyřadil střelce gólu Makgoba ze hry a zvýšil na 4:2. V (rádoby) dramatickém závěru začali nespokojení diváci vhazovat na plochu různé předměty a podařilo se jim trefit (já to nehodil!) kapitána domácích Liona pyrotechnikou a zapálit mu dres. Poté byl zápas za stavu 4:3 pro domácí předčasně ukončen kontumačním (konzumačním?) vítězstvím hostí. Jasná nespravedlnost! Divákům i mě to ale bylo buřt, stejně už došli lvi, tak neměl za domácí kdo hrát (ani žrát). No nic. Jednu hvězdu dávám za hezkej stadion a kvalitní trávník a druhou za těch sedm gólů, co jsme viděli.(27.10.2013)

• Klay

Cujo s hypežravými lvy. Není to vyloženě nuda ani filmařské dno, jenom je to jaksi blbé, nelogické, obsazené nesympatickými herci (přísaham, že kdyby sežrali tu drsnou dceru-rebelku, dal bych 3*) a zbytečně vážné. Filmu s tak blbým námětem by moc prospělo, kdyby v polovině přijelo vojenské komando s šílených vědcem, který pro americkou armádu vyšlechtil rasu lvů zabijáků na bojové operace a teď mu uprchli z tajné podzemní laboratoře....(4.11.2007)

• castor

Námětově tak na nedělní odpoledne.. Zpracování bez invence, Bridget Moynahan nám nějak klesá k B-produkci, ale první třetina se dá i přes předvídatelnost a křečovitost relativně vychutnat. Rozhádaná rodinka (když kolem stříká krev, tak se vztahy dle očekávání pročistí) vám k srdci nepřiroste, jen jsem ještě čekal, aby těch klišé nebylo málo, že bude někdo z ohrožovaných trpět astmatem!!(8.10.2007)

• - Film sa natáčal v Juhoafrickej republike. (MikaelSVK)