Kořist

Darrell Roodt

Anant Singh

Avril Beukes
  • oveckaoa

Strašná sranda chlápek s rodinou jedou s průvodcem džunglí najednou se jejich dítěti chce močit. ´´ Zkušený,, průvodce ho zavede z keř a najednou ho zabije lev (toho průvodce) kluk uteče do auta a následně celou rodinu ohrožuje 1 leva z kterého se ve finále vyklubou 2 lvy (pozor originalita :-)) . Do toho se zapletou lovci kterým vůbec nevadí že je při lovu sleduje nějaká rodina (WTF)(7.2.2011)

• -bad-mad-wolf-

Prey. Prej docela dobrej film se lvama, slyšel jsem. Optimismus nenabouralo ani tak nízké hodnocení tady, jako spíš typická americká rodina na plátně (táta má novou ženu, dcera brblá, synátor je jen prcek do počtu). Dobře. Když si pak vyjedou do divočiny bez táty, z čehož už od začátku smrdí povinné oteplení vztahů matky a dcery, bylo vše de facto jasné. Zastávka na čůrání, pán s flintou je sežrán a máma s děckama hysterčí v autě. Máma naštěstí dojde pro klíčky, které si pán bral na těch pár metrů a minut s sebou a nastartuje auto, aby ho záhy poslala do kopru. O pár sežraných pytláků později (no dobře, pozor, SPOILER) se rodinka celá sejde, vyhodí auto do vzduchu a jde šťastně na procházku. Výhružný záběr do trávy na závěr ovšem nechává naději, že se přeci jen lev nažral a divák zůstal celý. Takže asi tak. Ani po technické stránce není o co stát, film nabízí pouze nudnou rutinu. Hvězdička za Bridget, kočky a lehký náznak atmosféry. P.S. Všimli jste si, že zatímco vyděšení členové rodinky bez úhony přežívají, rangeři, pytláci a stopaři (tedy ti, co by savanu měli znát jako vlastní boty) umírají jako naprostí trotlové?(10.10.2012)

• castor

Námětově tak na nedělní odpoledne.. Zpracování bez invence, Bridget Moynahan nám nějak klesá k B-produkci, ale první třetina se dá i přes předvídatelnost a křečovitost relativně vychutnat. Rozhádaná rodinka (když kolem stříká krev, tak se vztahy dle očekávání pročistí) vám k srdci nepřiroste, jen jsem ještě čekal, aby těch klišé nebylo málo, že bude někdo z ohrožovaných trpět astmatem!!(8.10.2007)

• liuk

Tenhle thriller jsem si pustil jen a pouze kvůli Bridget Moynahan, kterou od Lord of War zbožňuju a dostal jsem to, co jsem očekával, bohužel degradováno finální desetiminutovkou. Ale postupně. Prey je slušně odrežírovaná vyvražďovačka, ve které se nijak vysokého bodycountu nedočkáte. Do jejího světa je divák uveden klasickým představením rozhádané rodinky, která své problémy dořeší v autě obléháném lvy. V této rodince nesmí chybět rozmazlená blonďatá fiflena, která nechce lézt do vysokého jeepu, protože má minisukni. A pak už jsou všichni kromě manžela až do konce obléhání lvy uprostřed prérie, daleko od hlavní cesty. Aspoň pro mě byly divoké kočkovité šelmy poměrně novým thrillerovým vrahem, a tak mě jejich vyčkávácí počínání v trávě docela bavilo. Jejich útoky jsou také zpracovány poměrně slušně a jsou takovým slušným kompromisem mezi zakrýváním brutalitek a jisté znepokojivosti. Když je klid, tak se v autě dějí klasické klišé (mobil bez signálu, fiflena fiflenuje, nedostatek vody). Manžel, který v této pustině svou rodinu hledá, zažívá neochotu rangerů a tak musí s místním lovcem vyrazit na vlastní pěst. Lovec mu samozřejmě vyloží, jak do těchto končin Američané vyráží válet se u bazénů a pak se diví. Všechny tyto strašně očekávané nedostatky působí ale v takovém africkém hororu přijemně úsměvně, kdyby nebyly našroubovány do posledních osmi minut, ve kterých nesmí chybět dementní výbuch, všechny najednou a už nepůsobíc úsměvně, ale jen čistočistě blbě. Pokud máte rádi Bridget a Petera, tak se na to můžete bez problému někdy v televizi mrknout, a berte jako výhru, pokud ke konci usnete. Lepší 2*.(6.5.2007)

• nula87

Dost hrozné. Skupinka stupidně se chovajících Amíků vyrazí na safari, a tvůrci z toho chtějí vytěžit jakože horror. Ovšem kdyby se postavy takto debilně chovaly opravdu , film by musel zákonitě skončit po 15 minutách záběrem na olizujícící se lvy. Nevím jak vy, ale já jsem fandil lvům, protože ti idioti si přežít nezasloužili. 15%(3.6.2010)

• - Film sa natáčal v Juhoafrickej republike. (MikaelSVK)