Infinity Pool

• Kanada Débordement (více)

James (Alexander Skarsgård) a Em (Cleopatra Coleman) Fosterovi si užívají all-inclusive dovolenou na pláži na fiktivním ostrově La Tolqa, když smrtelná nehoda odhalí perverzní subkulturu hédonistického turismu, bezohledného násilí a surrealistických hrůz v letovisku. (JasonCZ)

asphyxia

Dokonalé pojetí koncepce turismu za účelem "najít sám sebe". Touha strávit neohraničený čas v alternativní realitě, v absolutním odtržení od reality kožené, odpoutání se ve všech rovinách bytí. V rovině kulturnosti, civilizovanosti, hodnotových rámců, společenských norem, morálky, vztahů a zodpovědnosti za své činy. Kde je vše dovoleno a zodpovědnost se nenese ani za takové činy, jako je vražda, což přináší absolutní osvobození. Možnost ohmatat možnosti a limity svého já, být na dřeň díky nulovým následkům za své činy. Hlavní postava James takto tráví se svou přítelkyní v luxusním resortu vlastní tvůrčí krizi, kde se seznámí s "hereckou nešikou" Miou Goth, co má na obličeji všechno velké a ve všem je pro Jamese symbolem nespoutanosti, ale také nevyzpytatelnosti. James má po hrůzném zážitku autonehody, při které usmrtí člověka, a navazujícím postupem místních "bezpečnostních" struktur, s otřesenou přítelkyní odletět, nemůže však najít pas, a tak ji nabídne, ať unikne z téhle noční můry v předstihu a že za ní přiletí, jakmile si dá doklady do pořádku. Ve skutečnosti si pas předem schová pod umyvadlo, protože tuší, že tu potřebuje ještě nějakou dobu zůstat. Potom už to vybízí ke spoilerování, takže opatrně. Kolikrát musí člověk zabít sám sebe, aby se ze sebe dokázal setřást, anebo se přijmout? Nakolik se člověk musí nenávidět, když si domů veze tři urny se sebou samým? Těch témat je tam celá řada, rámovat se dá konceptem multiplicitní identity, v níž se člověk ztrácí, kterou chce uzurpovat a dát jí jasné kontury. Do jaké míry si člověk může být jist tím, že je sám sebou, když mu vyrobí dokonalého dvojníka z masa a kostí? Co když je on dvojníkem a domnělý dvojník jím "opravdovým", kterého je třeba popravit? Z hlediska formálního potom musím vzpomenout erotikou prýštící polodetaily či detaily očí, kůže, rtů, zatímco k nám promlouvají hlasy jejich nositelů, jako by se jednalo o voiceover. Úvodní rozhovor v posteli za absolutní tmy ve mně evokoval asociaci s komixovou formou, kde mi do tmy chyběly už jen vyskakující bubliny s replikami. No a pak ty psychedelické pasáže, oh mama! Delirické sekvence, gradace brutálnosti a animálnosti, depersonalizace. Prolínající se obrazy, které mi (bohužel si nepamatuji proč) něčím připomněly High Life. Masky jakoby sešité z lidského masa, které sešíval někdo, kdo jehlu a jit nikdy neměl v ruce. Taková malá tatínkovina cronenbergovina, práce s tělesností a neposvátností lidské rasy je zde ale zasazená do soudobého kontextu korporátních ovcí na porážce, což snímku umožňuje adresovat určité typy diváků, a v celé své obnažené zrůdnosti je uvést do diskomfortu nezamýšlené identifikace. Z kina jsem dlouho nevylezla tak vyčerpaná. Ani kapička by už ze mě neukápla. ()

Filmárik

Artový bizár, ktorý na oba tieto aspekty tlačí kam to ide. Polovica vecí tu nedáva zmysel ani keď zažmúrim obidve oči. Alexander v pohode, Mia Goth maximálne neznesiteľná a tentokrát jej nepomohla ani tradičná prehliadka jen tela. Pár vydarených scén a ok prvá tretina. ()

samkko

Infinity Pool nám sice odráží tu hlavní vlnu dějového klišé a ať se vám film líbil, či nikoliv, musíte uznat, že se mu to opravdu daří, avšak stačí nevšední námět na utáhnutí dvou hodinového díla? Odpověď je nejednoznačná, protože onen fakt, zda vás film zaujme záleží jen na vašem osobním vkusu. Za předpokladu, že upřednostňujete nevšední atmosféru, hluboký mysteriózní nádech, zajímavé postavy a pár psychedelicky ulítlých scény, jsem přesvědčen, že ve vás bude film po dokoukáni rezonovat buďto minimálně pozitivním způsobem, a když ne tím, tak "způsobem nového zážitku". Podobně snímek působil na mne. Svým způsobem se tak jedná o lehce originální thriller, který se vás zeptá i na pár otázek ohledně etických a morálních způsobů života lidského. ()

rivah

Efektní, šokující, perverzní podívaná, která zaujme a vtáhne, ale nemá co podstatného říct.(50%) ()

Kingjiri

To byl zase dle prvních ohlasů hype. Jak jde o nejnechutnější film všech dob a kdesi cosi. Začátek je teda vcelku slibně rozjetej, ale nakonec se z námětu vytěžit vůbec nic zajímavýho (nápad s dvojníkama byl dobrej sám o sobě, ale jeho využití bylo naprosto o ničem). Jeden velkej nudnej bizár s uslintanym Alexanderem Skarsgardem, těžce přehrávající Miou Goth, místama fakt lacinejma trikama a rádoby strašidelnýma maskama. Celej biják navíc těžce trpí šnečim tempem vyprávění (na dynamice moc nepomohla ani pomalá kamera nebo hodně statický záběry), takže koukání na hodinky byla moje oblíbená kratochvíle. Co chtěl Cronenberg timhle dílem říct je mi velkou záhadou, ale upřímně po tom ani pátrat nehodlám. Druhá hodně slabá hvězda za místama zajímavou atmosféru a pár ženskejch full frontal scének. ()

hyena1

Začátek vypadá opravdu slibně, pak to bohužel velmi rychle sklouzne do odpadu. Místo feťáckých trapáren mohli raději lépe vysvětlit, co se na super dovolené děje. Mám asi tak milión otázek a odpověď film nenabídl žádnou. Velmi slabá jedna hvězda. ()

ANTYCHRYST

Co na tomhle ma bejt šokující?? Jediný plus jsou masky ty jsou fakt povedený.. tim pozitiva končí.. nezazivny herci..kamera..hudba.. nic mě nebavilo..10% sračkoidní nuda ()

Ewík

Pěkný hororový počin na letní dopoledne s pěkně divňáckou hudbou a pěknou prací s kamerou (detaily, ustřihnuté záběry, točení kamery). Vše krásně dotváří dojem zvrácenosti a ne"normálnosti". Velmi příjemný horor. ()

papadoce odpad!

Fakticky veľmi zvláštny film s dvomi dosť škaredými ženami a sympatickým Skarsgårdom v hlavnej úlohe. Cleopatra Coleman má tak odporné pery, že sa na ňu normálne ťažko dívalo a Mia Goth je hnusná úplne. Viem, je to povrchné a nesprávne, ale takto to cítim, sorry. Čo som nepochopil ako prvé, bola masturbačná scéna, kedy nás tvorcovia neušetrili detailov. Niežeby som nikdy nevidel striekať semeno z penisu, ale na to si predsa nebudem púšťať film s označením horor sci-fi thriller. Myslím pán Cronenberg, že k tomu slúžia úplne iné pohyblivé obrázky. Každopádne Cronenberg je riadne zdegenerovaný úchyl nielen po tejto stránke. Film je plný bizarného násilia, masiek a akýchsi rádoby porno obrázkov a chce sa ku tomu zrejme tváriť aj poučne alebo teda skôr možno iba mudrovať o tom, čo bohatí a všemocní môžu. Nie som cieľovkou tohto žánru. Čo musím ale uznať je, že Alexander Skarsgård skutočne dobre hral a to napriek tomu v akej chobotine v podstate účinkoval. Niekedy mi je dobre hrajúcich hercov ľúto, keď sa objavia v niečom tak negustovnom. Nemôžem to ohodnotiť nijako inak. A to nielen preto, že som na nič podobné nebol vôbec pripravený, ale najmä preto, že na mňa šokantnosť diela nezafungovala. Neohúrilo ma to ani v najmenšom, skôr vystríhalo, aby som si pre budúcnosť dobre rozmyslel, či si pustím nejakého Cronenberga. Dám jednu hviezdu Sašovi, režisérovi odkaz, že lysohlávka nie je náhrada za šampiňóny a nepatrí do omáčky a za suchý záver odoberiem aj tu jednu. Vyhnite sa oblúkom. ()

Arigato

Audiovizuálně prakticky excelentní psychedelická podívaná, která v první polovině chytře poodhaluje ústřední tajemství a buduje takřka perfektní atmosféru, pak ale bohužel vcelku ambiciózní premisa nějak vyšumí do prázdna. Pravděpodobně jeden z nejvýstřednějších snímků, co se mi v poslední době dostal pod ruce. Byť se zde Cronenbergovic rukopis nezapře, odmítám v tom hledat něco víc. Zklamání ale vyloženě necítím, přeci jen vyvolání ne úplně pozitivních pocitů snímek umí, ambientní hudba funguje dokonale a některé scény se opravdu hodně povedly. Navíc film je plně stravitelný i pro diváky netíhnoucí k hororovému žánru. ()

Mamlas

Nedá se tomu upřít kreativita a bizarnost. Vadilo mi to, jak se to nesmírně vleče a taky ty zbytečné snové představy, které bylo třeba přetáčet stejně tak jako větší půlku nudné stopáže. Zaujalo, ale jinak dost nic moc. (33%) ()

Hyperbolic

Hlavní myšlenka vcelku disturbing, ale rozhodně by se to dalo provést drsněji. Psychedelické scény ale vcelku fajn. Mia Goth to docela tahala, Alexander Skarsgård solidní, chvílemi mi připadal jako jeho otec, chvílemi (ruce v kapsách, výrazy) jako bratr Bill, super kombinace. ()

Pitryx

Občas zajímavá kamera, sem tam zajímavé zvukově. Zbytek je zdlouhavý, nacpaný nedůležitými věcmi. Snad může být ten konec pro někoho překvapující. Dávám třicet za výše uvedené věci plus překvapení v ději. Za tu další nudu nedám vůbec nic. Pro mne to bylo dosti mrtvé. ()

adamix

Z dielne Cronenberga juniora asi najlepšie dielo, aj keď k dokonalosti chýba mnoho. Film odkrýva myšlienku, čo by sa stalo, keby máme maximálnu voľnosť a v možnej miere nenesieme MY za naše činy žiadne následky, keby nemáme v sebe chrbtovú kosť a nič nás nedokáže zasýtiť. Sci-fi nádych a celkový nápad s klonovaním filmu hrá len do karát a to je veľké plus. Nehovoriac o šteklivej erotike a podobnosťami s Mechanickým pomarančom. Bohužiaľ ale záver nie je taký dobrý, ako by sa s tak našliapaným rozjazdom očakával a Skarsgard je opäť len herecké drevo bez iskry a jedinej sympatie. A rozhodne to nie je žiadny unikát, ktorý by chcelo ďalšími pozretiami viac preskúmavať. ()

SAINTS

Film má fantastický koncept, ktorý ukazuje ako môžu veľmi bohatí ľudia zaplatiť za čokoľvek, a zároveň  sa pýta čo by to urobilo s človekom keby videl svoju vlastnú vraždu.  James a všetci ostatný bohatí ľudia v rezorte strácajú akýkoľvek morálny kompas. Ak z toho nie sú žiadne dôsledky, prečo niečo neukradnúť, nepokaziť či niekoho nezavraždiť? James je vtiahnutý do sveta nefalšovanej rozkoše a násilia a Cronenberg ako keby naznačoval,, že je to len náš strach z následkov, ktorý nám bráni  oddávať sa každej možnej rozkoši a násiliu. A potom je tu tá najdôležitejšia otázka, ktorá by človeka napadla- čo ak bol vlastne klon originál a vy už nie ste ani prvou verziou seba samého? ()

MyrnaAlec

Někoho zabít ,koupit si svůj vlastní klon a nejsem to pak náhodou já ? Člověk se fakt nenudil, každou chvíli byl překvapen a to mám ráda. AS si vybírá zajímavý a náročný věci a k radosti nás žen vypadá furt skvěle. Násilí, sex a drogy budou prostě přitažlivý vždycky. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD