Kam motýli nelétají

• Slovensko Kam motýle nelietajú (festivalový název)
Trailer 2

Daniel je divnej týpek, který žije odevzdaně svému osudu s věčně rozhádanými rodiči. Od lidí si drží odstup, nemá žádné přátele, nikdo mu nerozumí, je jinej. Bude mu devatenáct, a to poslední, čím by teď chtěl trávit svůj čas, je příprava na blížící se maturitu. Adam je jeho třídní učitel. Je to gay, žije ve svazku se svým mladším partnerem Davidem a svoje přísně střežené soukromí nechává zamknuté za dveřmi jejich bytu. Daniel a Adam zkrátka žijí každý ve své bublině. Až do chvíle, kdy se spolu ocitnou v ohrožení života. Ztraceni ve tmě, odstřiženi od zbytku světa, hledají společně cestu ven. Jak daleko budou ochotni zajít? (boood)

Trailer 2

Adramelech odpad!

Zajímalo by mě, jak filmy propagující LGBTQ+ budou hodnotit budoucí generace diváků. Dost možná z nich budou mít podobné pocity, jako má dnešní mládež z budovatelských filmů z padesátých let. Posluhovačů jakékoli momentálně panující ideologii se vždycky našlo dost, hlavně mezi těmi méně schopnými umělci. Táhněte s takovými filmy někam, kam motýli nelétají! ()

strachon

Zajímavý nápad, docela originální prostředí, hlavní herecká dvojice dobře vybraná a vesměs docela přesvědčivá (i když místy ten 10letý rozdíl Danielu Krejčíkovi oproti ztvárňované postavě už bylo těžší věřit). Místy pobavila úspěšná snaha o humor, místy zaznívají docela dobré myšlenky. Jen holt jsou poslepované dohromady trochu slabším vývojem příběhu, který ve výsledku působí zdlouhavě a malinko nudí. Na psychologické drama je slabší atmosféra a přirozená návaznost situací a rozpoložení, jako dobrodružnému filmu tomu chybí větší spád, ale to už bych poměřoval se zahraničními produkcemi. Na české poměry s nevelkým rozpočtem vlastně dost dobré dílo. ()

Korpy22

Kam motýli nelétají? Do břicha? Do jeskyně? Učitel a žák zavřeni do jeskyně a uvedeni do nepříjemné situace spouští 2 hodiny dlouhý dialog. Opravdu těžký herecký úkol, který Dan Krejčík a Jiří Vojta zvládli skvěle. Scénář je totiž napsaný velmi autenticky a nesnaží se být přehnaně romantický ani vtipný, ani strašidelný. Prostě se jen mluví o životě a tom jaký je, obzvláště když je člověk gay. Věřím, že spoustě hetero lidem, obzvláště mužům bude tento film připadat neskutečně dlouhý a zbytečný. Pro gaye, je to ale vzrušující napínavé sledování cesty ven. Sledování Coming outu. ()

jiri.twist

Zezačátku mi Jiří Vojta nepřišel moc přesvědčivý gay a Daniel Krejčík mi v některých scénách se svými malinkými vráskami kolem nosu a úst už nepřipomínal maturanta, nicméně vše se tak nějak obrousilo a díky příběhu se z celého projektu vyloupl velmi dobrý film, kde po ukončení ve mě doznívalo poselství příběhu a nemohu nic víc, jen snímek doporučit ... 9887 (a nějací homofobní odpaďáci zde v recenzích jsou mě ukradení) ()

Lokutus

Je sice plus, že dnes ještě u nás vznikne i film, co jen dokola neomílá křivdy režimů z doby před 100 lety, ale pokud už někdo píše film z prostředí konkrétní komunity, mohl by s ní navázat nějaký kontakt, aby výsledkem nebyla jen koláž nesnesitelných klišé a ještě debilnějších dialogů - vše v typicky čecháčkovsky stupidním a technicky nezvládnutým provedení, kterou na pár minut z extrémně přestřelený stopáže "zpestří" příležitostně relativně vtipný Tukan, obvyklý připitomělý product placement a pár fešných středoškolských rozhoďnožek s plavkama zařízlýma mezi půlkama. ()