poster

Dvě na jednoho

 • USA

  You Stupid Man

 • Německo

  You Stupid Man

 • Slovensko

  Dve na jedného

Romantický / Komedie

USA / Kanada / Německo, 2002, 95 min

 • danielK
  ***

  Příběh je pravda sice trochu fádní, ale mě si získal svou civilností. Baldwin působí bezpochyby alespoň mile, prim ve filmu hraje famózní Milla Jovovich (+ excelentně a bravurně nadabovaná její dvorní dabérkou Táňou Vilhelmovou). Nejsem její fanda, filmy typu Residental Evil přepínám už z doslechu, ale tady mě pomalu přesvědčuje, že zaujmout umí ;-) Celý film beru jako milou záležitost a lehce nadhodnocuji na 61,01%(3.6.2011)

 • Bat55
  ****

  ,,Do trojice všechno nejlepší"... Nechápem takto nízke hodnotenie, veď je to pohodová komédia, ktorá ponúka skvelú zábavu, vzťahy medzi ľuďmi a krásné ženské herecké duo Denise Richards a Millu Jovovich. Film som si skvelo užil a naozaj som si príjemne oddýchol, no zároveň aj super pobavil a preto dávam pekné štyri :-) /75%/(27.6.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Romantická komedie má u mě vždycky jednu výhodu. Stačí ji uvěřitelná výchozí situace a pak ať si s tím chemie, humor a scénárista dělají, co chtějí. Jenže tentokrát mi činilo jisté obtíže zkousnout situaci, kdy kapesní vydání neustále hlavou kroutícího intelektuála bylo přítelem o několik metrů vyšší úžasné sexy blbky. Protiklady se sice vzájemně přitahují, což mohu doložit svou krásnou a chytrou manželkou, ale tohle bylo na můj vkus příliš mimo mísu. Leccos sice zachraňuje krása holek a vynikající titulkové rozpory mezi řečí a myšlením, ale já přesto cítím velké zklamání.(26.3.2013)

 • Gemini
  ***

  Romantika, která by bez Milly Jovovich nebyla ničím, ale s její krásou a hlavně uvěřitelností, ať už roní slzy nebo skvělým hlasem Táni Vilhelmové stírá beznadějného Owena, je to nad průměr (i přes přímo děsivou první desetiminutovku a místy příšerný překlad:)). Hudební doprovod Davida Schwartze to vše (spolu s additional music znějící jako ve Třech Do Tanga:)) hezky doplňuje, stejně jako milý vedlejší "minipříběh" manželství Owenova bratra a výborný nápad s myšlenkami místo titulků. Typicky dřevěný Baldwin (je jedno který z nich) není nic nezvyklého, ale celkem unikátní je záporná role Denise Richards a její první filmová postava kterou bych dokázal nenávidět:) Tenhle filmík prostě nezapadá do šedi průměru...(4.1.2004)

 • viperblade
  ****

  Zvláštní a originální romantický film. Totiž, málokdy se mi stane, abych sledoval jednu vynikající herečku (Milla je holt jen jedna) jednoho lepšího herce (Krumholtz je sympaťák) jednu průměrnou herečku (Richards je sice pěkná, ale jako herečka je fakt… řekněme průměrná…) a jednoho z mnoha Baldwinů, odříkávat někdy tupé ale vzápětí někdy až dost chytré věty. Opravdu, scénář je místy originální (zvlášť pasáže, kdy hlavní představitelé mluví, ale my vidíme "titulky" toho, co je tím skutečně myšleno) ovšem místy (hlavně ze začátku) je až moc tuctový. Nicméně, postupem času se to zlepšovalo a já proto můžu dát pěkné čtyři hvězdy. Jednu ubírám za ty občasné tupé dialogy a za fakt, že vybírat mezi Millou a Denise by měla být záležitost jedné vteřiny, ne 95 minut… :-)(27.6.2010)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Hamptonsu 18. října 2002. (Terva)

 • - Během prvního rande Owena (David Krumholtz) s Nadine (Milla Jovovich) má Owen rukavice. V některých záběrech však mizí. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo ve městech New York a Los Angeles v USA a v kanadském Torontu. (Terva)