Dvě na jednoho

You Stupid Man

Dve na jedného

Romantický / Komedie

USA / Kanada / Německo, 2002, 95 min

Jovovich je více modelka než herečka a film jí moc nesedl. Akční sci-fi, zfilmovaná PC hra - úder, bum, kop, přelet, dopad, střelba, salto, bác, ratata - to určitě ano, ale vážné charakterní herectví ve filmech pro dospělé to nebude její parketa. A zrovna tento film nemusel nutně být mimo její herecký rozsah. 55%. Produkce: ApolloMedia.(29.7.2018)

,,Do trojice všechno nejlepší"... Nechápem takto nízke hodnotenie, veď je to pohodová komédia, ktorá ponúka skvelú zábavu, vzťahy medzi ľuďmi a krásné ženské herecké duo Denise Richards a Millu Jovovich. Film som si skvelo užil a naozaj som si príjemne oddýchol, no zároveň aj super pobavil a preto dávam pekné štyri :-) /75%/(27.6.2010)

• Jara.Cimrman.jr

Romantická komedie má u mě vždycky jednu výhodu. Stačí ji uvěřitelná výchozí situace a pak ať si s tím chemie, humor a scénárista dělají, co chtějí. Jenže tentokrát mi činilo jisté obtíže zkousnout situaci, kdy kapesní vydání neustále hlavou kroutícího intelektuála bylo přítelem o několik metrů vyšší úžasné sexy blbky. Protiklady se sice vzájemně přitahují, což mohu doložit svou krásnou a chytrou manželkou, ale tohle bylo na můj vkus příliš mimo mísu. Leccos sice zachraňuje krása holek a vynikající titulkové rozpory mezi řečí a myšlením, ale já přesto cítím velké zklamání.(26.3.2013)

Zvláštní a originální romantický film. Totiž, málokdy se mi stane, abych sledoval jednu vynikající herečku (Milla je holt jen jedna) jednoho lepšího herce (Krumholtz je sympaťák) jednu průměrnou herečku (Richards je sice pěkná, ale jako herečka je fakt… řekněme průměrná…) a jednoho z mnoha Baldwinů, odříkávat někdy tupé ale vzápětí někdy až dost chytré věty. Opravdu, scénář je místy originální (zvlášť pasáže, kdy hlavní představitelé mluví, ale my vidíme "titulky" toho, co je tím skutečně myšleno) ovšem místy (hlavně ze začátku) je až moc tuctový. Nicméně, postupem času se to zlepšovalo a já proto můžu dát pěkné čtyři hvězdy. Jednu ubírám za ty občasné tupé dialogy a za fakt, že vybírat mezi Millou a Denise by měla být záležitost jedné vteřiny, ne 95 minut… :-)(27.6.2010)

Jednou se vidět dá. Standardní romantika poskládaná z tradičních žánrových součástí a pohybující se ve vyjetých kolejích on-ji-chce-ona-ho-ne-ona-ho-chce-on-ji-ne, která však pobaví asi jen těmi myšlenkami v podobě titulků. Nesnesitelná (ostatně jako vždy) Denise Richards coby nevěrná sobecká kráska nudí, Krumholtz coby skutečný a nefalšovaný „stupid man“ je otravný, naštěstí je tu úžasná Milla Jovovich, která vás coby věrná, chápavá a hlavně zamilovaná kamarádka svou přirozeností, okouzlujícím úsměvem a laskavostí zachrání před smrtící filmovou otravou.(27.6.2010)

• - Ve scéně, kdy Nadine (Milla Jovovich) a Owen (David Krumholtz) vycházejí z kina, je možné všimnout si, že byl promítán snímek Sidewalks of New York (1931), který produkoval Brian Burns a režíroval jeho bratr Edward Burns. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Hamptonsu 18. října 2002. (Terva)

• - Během prvního rande Owena (David Krumholtz) s Nadine (Milla Jovovich) má Owen rukavice. V některých záběrech však mizí. (Terva)