Reklama

Reklama

Villa Lucia

  • Slovensko Villa Lucia
Trailer 1

Obsahy(1)

V komedii Villa Lucia se sejdou tři kámoši, které spojuje vzpomínka na jejich nejkrásnější spolužačku ze střední školy, na úchvatnou Lucii. Cyril ji vždy miloval, několikrát se kvůli ní teatrálně pokusil o sebevraždu, a právě dnes vychází z psychiatrické léčebny, aby se jí v rámci terapie za všechno omluvil. Gorazd se s ní dal mezitím dohromady, bude si ji brát a jejich vztah je přesně to, o čem se nestabilní Cyril nesmí dozvědět. Svatopluk sní o tom, že by jejich starou partu dal zase dohromady, a právě dnes má jedinečnou šanci, aby si své staré křivdy vyříkali. Sejdou se v Luciině rodném domě, ve velké staré vile nad městem, kde je ale čeká mnohem větší problém. Právě dnes se ji totiž rozhodli vyloupit dva zkorumpovaní policajti jako svou poslední fušku. Nastává noc plná zmatků, záměn, akce a zábavy. Přežijí jen ti, co drží spolu, i kdyby to bylo proti jejich vůli. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (43)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Rutinní komedie o zlodějičcích a podvedech, tedy asi tak pětistá variace na Dannyho parťáky, pochopitelně okořeněná o značné množství domácího koloritu a bohužel ne moc dobrý timing na vtipy a zbytečně dlouhou stopáží. Je fakt, že film vyloženě neirituje a občas ukáže nějaký slušnější tvůrčí moment, ale jako celek to určitě není něco, co byste nutně museli vidět, a třeba omýlaný Invalida je opravdu o několik stupňů kvalitativně výše. ()

Slepejsek 

všechny recenze uživatele

Stylem hodně připomene nedávno uvedeného INVALIDU - další pokus o bláznivou jízdu jednou nocí, kdy se protnou cesty pár normálně potrhlých jedinců (což má trhat bránici a brát dech jako horská dráha). Jestli se INVALIDA (díky svému vozíku?) ještě držel při zemi, tady si autoři neberou servítky a létají jak nízkorozpočtové aerolinky natripované kdejakým sajrajtem. Scény si protiřečí, postavy se přebarvují jak chameleoni, příběh se bortí na každém rohu, vtipnost je téměř permanentně v kabátku trapnosti (policie a podsvětí, dobývání trezoru, asijská ambasáda, ...) takže divák nevěřícně zírá, cože to byl kdo schopen "vymyslet"... Dvě asociace jako bonus: 1) ani po dortu Pejska a Kočičky bříško tolik nebolí; 2) kdybych měl film sledovat znovu, vypadalo by to asi jako převýchova hlavního hrdiny v Mechanickém pomeranči ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Slovenská trochu akční černá komedie s trochou zábavného násilí tak nějak s pocitem inspirace Guy Ritchieho a k tomu Godla v uniformě. Vlastně úplně jako Invalida (2023) , ale ten byl daleko vymakanější a vtipnější, tohle se sice hodně snažilo, ale výsledkem je spíš křeč za dvě hvězdy a tu jednu dávám za pěkný kýčovitý plakát jak z Ameriky. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

heist movie na slovenský způsob na kterém je vidět že jeho tvůrci sice mají něco nakoukáno, ale ještě to nemají úplně vychytané a i přes velký počet bizarních figurek jim to moc nefunguje tak jak by mělo. Vyloženě průšvih to není, ale třeba podobně laděný Invalida je úplně jiná liga. Z pohledu českého diváka tomu pak nasazují korunu čeští herci, kteří se snaží mluvit slovensky. Je to sice o něco lepší, než kdyby byli přímo předabováni, ale zase ne o moc...40% ()

Zeduke 

všechny recenze uživatele

Sám doma 7... Pozerateľné, ale nevydarené. Áno, prúser to nebol, no človek začne šípiť, že čosi je zle už pri dlhých Shootyho úvodných titulkách. Tiež nemám celkom rád, keď mi plagát sľúbi viac, než dostanem - v tomto prípade mi sľúbil viac Hany Vagnerovej v pozícií nejakej lámačky mužských sŕdc - trikrát žmurkni a zmeškáš ju. Ak ju aj nezmeškáš, je ti jej postava ukradnutá. Čakal som, že po pol hodine sa aj rozvinie nejaká zápletka, no to nehrozilo, teda okrem toho, že sa 'tým zlým' zásadne nedarí, tak ako to vidíš každé Vianoce pri 34. repríze Sám Doma od 1 do 6. Zrada synovca voči strýkovi? To bolo ono? To, že si zamilovaný samovrah nájde priateľku tesne pred titulkami? To bolo ono? Áno, ani Invalid, ktorého som pred pár týždňami vychválil neprekypoval nečakanými zápletkami ale vykompenzoval to vizuálom, vhodným bizárom a trefným obsadením. V tomto prevedení Michal Kubovčík, inak schopný parádnych monológov, zvratov ale aj lacného humoru, pôsobí skôr ako NPC, ktorý (podľa príbehu) vyše 12 hodín varuje súputníkov, že mu kamarát vykrváca a to aj potom, čo ho zdvihne nad hlavu a pretláča cez okno --- dobre. Žiaľ, nie, nefunguje to. Nefunguje vyšetrovateľ pred ázijskou ambasádou, nefunguje druhá vymyslená krajina, ktorá sa následne ani nespomína, nefunguje bezvýznamná spŕška nadávok, nefunguje ani Renátka za monitormi s čivavou, nefungujú ani 3D a počítačové triky (niektoré na úrovni instagramových/TikTok videí), v záverečných scénach nefungujú ani dramatické akčné prestrihy na skryté kamery. Škoda. Po sklamaní z včerajšej premiéry len 2/5, pri troche dobrej vôle 3/5. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Film sa odohráva aj nakrúcal v Bratislave, avšak vila samotná sa nachádza v Brne. (iMbUS)

Reklama

Reklama