Pojďte pane, budeme si hrát

• Česko Kdo to hodil, pánové (více)

Série(2) / Epizody(11)

Jeden je malý a hloupoučký. Druhý protáhlý a vychytralý s mlsným jazýčkem. Jednoho dne se potkali u Kolína a dali se do řeči. Po dlouhém klábosení o tom, jak měli geniální předky a příbuzné zjistí, že jsou bráchové a začnou si spolu hrát. Prožívají spolu mnohá dobrodružství a hry, které však nejsou ze strany toho většího zrovna čestnou zábavou. Ale malý medvídek to snáší vcelku dobře a tak oba navozují řadu úsměvných situací. (stub)

ReTeZa

Klasika, neklasika... když jsem na to museli chodit povinně se školou, vždycky jsem usnula nebo co hůř děla bordel... ()

malyLibor

Možná klasika, možná umění, možná zlatý fond, proto ta jedna hvězda. Když si vzpomenu, jak jsem to jako dítě nesnášel, jak ten větší furt ubližoval tomu menšímu, dal bych za to nejraději odpad. ()

lvi_psouk

Špička! Deylův hlas je nenahraditelný, vyčůranost přerostlýho zmetka jak by smet. Malej pokaždý přijde o bonbóny, který mi mimo jiné evokují vánoční bonbóny z dob rudých komarů... ()

kelisova

Tři hvězdičky za to,že jde o klasiku pana Pojara.Ale nemůžu se zbavit nepříjemného dojmu lehké šikany,který ve mně tohle dílko nechalo.Strašně mi vadil velký medvěd,který neustále usurpoval a "očůrával" toho malého. ()

vinducha

Ten větší , to je takovej vychcanej hajzlík , a malej takovej ten dobrák ňouma , dvojka k pohledání ,  ideální pokoukání pro celou rodinu, nezapomenutelný dabing pana Deyla navrch k tomu. ()

the_weaver

Jde o mimořádně přeceňovaný seriál "večerníčků", reálné hodnocení by mělo být o desítky proc. bodů nižší. Třeba uznat, že autoři experimentují s náročnými osvětovými a na svou dobu pokrokovými tématy jako šikana, manipulace, individuální automobilizmus, doping či svazky partnerů stejného pohlaví, a někdy se jim skutečně zadaří (Nazdar, kedlubny!) ale občas se dost hledají (vtipná kaše) anebo opakují zdlouhavé gagy (jeli k vodě). Nejsilnější stránkou tak je nepochybně hudba a také intelektuální nenáročnost, jelikož se to dá pochopit i když má člověk příznaky CoViD-19, tudíž je to skutečně vhodné i pro nejmenší.↵ Pro srovnání uvedu, že v 60. letech vznikaly ohromně zábavné díly série Road Runner, Bugs Bunny či Tom a Jerry z tužky Chucka Jonesa. Rád bych proto viděl jakéhokoliv svéprávného člověka, který by byl schopen mi upřímně tvrdit, že hodnocení Pojďte pane na ČSFD je zaslouženě vyšší než hodnocení zmíněných sérií. A pokud bychom měli zůstat v Československu, tak hledám odvážlivce, který obhájí vyšší hodnocení Pojďte pane než má třeba seriál Pat a Mat či Mach a Šebestová. ()

AnniqueCh

Zase jeden z řady večerníčků  kreslených jedním z našich nejznámějších kreslířů, tentokrát panem Břetislavem Pojarem. Pro mého tátu jako dítě to byl jeden z nejoblíbenějších hned po večerníčku O vepříku a kůzleti a pro mně z té řady večerníčků vytvořených panem vlastně taky , nedivím se že jej děti milovali, není nic milejšího pro nevinné děti než večerníček plný zvířátek, protože jedině to rozvíjí v dítěti city a podle citů z něho vyroste bud´ hodný nebo zlý člověk. Jen s těmi dialogy mezi medvídky to možná trochu přehnali, v podstatě spolu vedli rozmluvy jako dva dospělí muži a ještě přitom narážely na ženy, no aspoň vím odkud táta pochytil ty chlapské řeči . ()

jobina

Nikdy jsem nechápala, co se na tom dospělým tak líbí. Od televize mne to spolehlivě vyhnalo. Prostě neumím ocenit jistě skvělou animaci. ()

JARDAHONDA

Vychytaní medvědi z Klolína... Veselé postavičky dvou kamarádů... Ten větší trochu využívá naivity menšího, ale i tak je to milé a seriál patří k zlatým fondům České kinematografie.. ()

Mordor

Jedním slovem - geniální! Je zajímavé, že "medvídci" nepřestávají bavit svoji hravostí, fantazií a humorem, kterému se zasmějí všechny generace! ()

Cumacbegyc

Hit mojeho mládí Dialogy a mluva Rudolfa Deyla je prostě úžasná "enyky benyky... na holý půpíky.... aspoň dvacet " mě vždycky dostane. A díl k princeznám se nečůchá je můj nejoblíbenější..... Bohužel Filipovský už mě tak nebavil ()

Jinpachi

Klasika, která nám dává vzpomínat na to, jaká to kdysi byla dobrá tvorba a že lidé měli možnost vyrůstat na něčem zábavném a inspirativním, co nenásilným způsobem pomáhalo rozvíjet fantazii. Prostě klasika. ()