Po rozchodu s přítelem se Tereza vrací domů ke své mámě a bratrovi Michalovi, desetiletému klukovi zajatém v dospělém těle, aniž by tu tušila, že tenhle návrat navždy změní její život. Domácnost, do které se vrátila, se totiž na rozdíl od ní ani trochu nezměnila. Máma pořád žije jen pro svého syna, a bratr má před ní ve všem přednost. Tereza má intenzivní pocit, že by máma měla myslet víc na sebe… a taky na ni. A tak se rozhodne udělat krok, po kterém už nikdo z nich nebude takový, jaký byl. Tragikomedie Spolu nabízí pohled do chodu rodiny, kde se láska nerozdává rovnoměrně a kde není zvykem svěřovat se a mluvit otevřeně o problémech. Přesto nejde o těžké drama, ale o film, který i v dramatických situacích dokáže najít humor a naději. (Bontonfilm)

mdf

Kozub sice hraje  dobře a je to na něm vlastně postavené, i když jakou formu autismu předvádí no nevím nevím,ale myslím si,že za chvíli bude okoukaný a nebude mít,dál už co nového nabídnout, ale to se uvidí, no a zbytek, horší průměr, scénář fakt tragický,dlouhá stopáž,celkově nic moc. ()

Zagger

zahlid jsem v tv tak jsem ze zvedavosti prepnul aniz bych vubec tusil, ze to je cz film.. Kozub pobavil na 5 minut a pak uz jsem zvadl. Asi by to byl fajn 20min short do bakalaru nebo povidkovych filmu typu 3x s donutilem. Cele to tahl Stepan, Zilkovic poza byla ok ale nechapu, kde se vzala ta Kamila Polykacova, ktera i za tech 5-10 min co jsem videl mi zvladla pokurvit sledovani. ()

Narg79

V rodině mám tetu, která je podobně postižená už od 5ti let. Teď je ji přes 50. Tento film je natočený excelentně. Kozub to zahrál naprosto skvěle. Život s tak postiženým člověkem není vůbec lehký. 👍 Jen jedna věc byla ve filmu úplně mimo. Opatrovnictví není možné přepsat jedním podpisem. To určuje jen a pouze soud. ()

Jan00

Úžasný výkon Štěpána Kozuba a dobrý Veroniky Žilkové. Obdivuji lidi, kteří se dokáží starat o postižené... ()

Ondsyk

Najít český dobrý film je v poslední době těžké, vše je na jedno brdo a se stejnými herci. Toto je trochu výjimka. Za prvé jde o filmovou adaptaci divadelní hry z cizího pera, což je znát zhruba v první třetině kdy se děj pomalu rozjíždí a jde spíše o seznamování s postavami, tak jak to člověk zná z divadla, a za druhé jde o nezvyklé herecké obsazení vč. stoupající hvězdy Štěpána Kozuba a dalších, až ke známější V. Žilkové.  Ztvárnění postiženého mi nepřišlo zas tak dobré, ač mám Kozuba rád, jako by se chvílemi probouzel do reality, ale kdoví co je v takovém případě správně, v realitě je to velmi individuální, takže jde jen o můj subjektivní pohled. Příjemně překvapivá byla pointa příběhu, po které jsem byl mnohem více vtažen do děje a chtěl se dozvědět jak vše skončí. S tím šel také ruku v ruce vývoj postavy sestry hl. hrdiny který stojí také za pochvalu a je, myslím, velmi realistický. Celkově žádné hurá, ale přenos divadla na film se celkem povedl, emoce soužití s postiženým každý nezná a toto není nijak násilná forma seznámení se s nimi. Dobře. ()

Loli

Mě se film vcelku líbil. Je dobře, že se nastínilo toto téma, Kozub to zahrál naprosto bravurně a neznat ho, tak mu to v 80 % filmu žeru. Žilkovou moc nemusím, ale tady hrála celkem uvěřitelně, Janovičkovou jsem až do tohoto filmu nikde neviděla. Myslím, že celý film se setkáváme s  dobrým hereckým výkonem většiny účinkujících, Koptova role tam podle mě byla naprosto nadbytečná. Bohužel v celém filmu velmi pokulhává scénář, kdy se 2 hodiny řeší zbytečnosti. Námět filmu je velmi dobrý, ale ten scénář bohužel ne. Dokoukali jsem to spíše kvůli Kozubovi, než kvůli ději, bohužel. ()

Korpy22

Film protkaný emocemi od začátku, až do konce. Příběh, který je pro spoustu českých domácnosti realita a zároveň příběh, který někomu připadá jako  science fiction. Tenhle film mohl mít jen svá osudy, buď by se stal totální fraškou, která nedokáže věrohodně popsat život s člověkem s postižením a nebo naopak všem lidem vytře zrak. Naštěstí se stalo to druhé. Herecký výkon Kozuba byl uvěřitelný a rodinná chemie v doprovodu Žilkové a Janovičové fungovala. Strasti a slasti života jsme prožívali s hlavními aktéry a postupně rozkrývali složitý příběh. U filmu jsem prožil několik velmi silných scén, které možná spoustě lidem ukázali realitu. Realitu toho, jaký je člověk s postižením, jak může trpět jeho sourozenec, jak se cítí matka, kam zmizel otec? Myslím, že nikoho neurazí, když se tento film právoplatně zařadí po bok Rainmana nebo Foresta Gumpa. Film je zvládnutý i po technické stránce. Zajímavé kamerové úhly, metafory a záběry, které na sebe navazují a mají smysl. ()

noKOMERZIALL

Štěpán je jednoznačně  nejlepší herec nové generace. On je neskutečně autentický, všichni ostatní za ním jen vláli. Krásný film o lásce matky, jsem otec tří dětí a úplně ji chápu, obětoval bych pro ně s láskou celý svůj život. Nejlepší film za poslední desetiletí. ()

5tipes

Nečekaně dobrý film s řemeslným základem a slušným scénářem. Jen Kozub občas vypadává z role, načež do závorky podotýkám, že si uvědomuji, jak je tato herecká úloha složitá. Sympatickou stránkou filmu je přítomnost Marka Němce. Narozdíl od předchozího alla hororového filmu, který působil  amatérsky (resp. byl amatérský) je tento snímek zcela regulerním televizním filmem, který TV prima sluší. Jen některé scény a dialogy byly příliš dlouhé, minimálně dvacet minut filmu mohlo jít pryč už ve scénáři. Divadelní dialogy plátno nesnese. ()

Enon

Po dlouhé době konečně něco z české produkce, co mě aspoň trochu zaujalo. V celku reálný příběh, který dává smysl, je výborně zpracovaný a má své tempo. Herecké výkony speciálně Veroniky Žilkové a Štěpána Kozuba jsou brilantní a minimálně Kozub předvádí, že dokáže víc než jen hrát stupidní šilhající individua. Jeho měnící se nálady , jeho řvaní a obecně dětinské chování, to vše bylo vážně povedené. Žilková roli ztrápené matky zvládla rovněž skvěle. Vyvrcholení a konec filmu byly sice lehce čecháčkovské, ale vzhledem k obecnému dobrému zpracování filmu, jsem mu to schopen odpustit. Takže určitě doporučuji, je to určitě po dlouhé době dobré odběhnutí od hloupých komedií a historických slátanin. 67% ()

Dakota1978

Velká spokojenost se snímkem Spolu, v záplavě českých sraček je tohle jako zjevení. V. Žilková je báječná herečka, Š. Kozub svým expresivním a maximalistickým herectvím trochu dusí (tady to ale sedlo), představitelku Teriny jsem neznal. Hlavní dějové téma je i bez vedlejších dějových odboček už tak samonosné, že stačí na celý film a kvituju, že nebyly přidávány další katarze. Ještě ke Štěpánovi, nutno jeho výkon náležitě pochválit, jen se trochu bojím, že bude-li pokračovat tímto tempem, minimálně vyhoří a to brzy. Byl jsem spokojený a doporučuji! ()

martais

Chtěl bych dát větší hodnocení, ale 120 minut je na tenhle film moc. Během filmu jsem se díval několikrát, kolik chybí do konce. Chybí důraz na detail a lepší scénář.  Místy člověk neví, co daná osoba opravdu prožívá - jestli něco prožívá. Některé scény byly odbyté, některé nefungovaly. Párkrát jsem se zasmál a to je víc než u nových českých komedií. Takže fajn. Terina měla hluboké rozhovory se svým přítelem jen při souloži. A to mluvil jenom on. Chápu, že se autoři drží asi psaného pravidla, že bez soulože není film filmem, ale ty scény tam nějak vůbec nepasovaly. Nicméně tato dějová linka fungovala, ale slabě. Žilková šla ke kadeřníkovi a přišla s hrozným účesem. Takže jediný, kdo v tu chvíli byl normální, byl Kozub. :-D Pak se Žilkové ztratí syn a neví, kde ho má hledat. Na konci filmu, ale přesně ví, kde si její syn často hrával. Byly tam i dobré scény. Přesto si myslím, že tomu chyběla větší hloubka. Plno takových lidí jako Michal nejsou doopravdovými hrdiny, ale jejich matky a otcové se o ně i tak starají. Protože existuje i láska bez nároku na odpověď či opětování. To běžný člověk nedokáže pochopit. Konec byl fajn. Děkuji za zpracování netradičního tématu. ()

babeta003

Film je emotivní, chvílemi i vtipný. Herecké výkony byly dobré. Řeší především vztahy v rodině. Matka - syn: Syn Michal je autista, máma se o něj stará a nechce ho dát do ústavu, zčásti proto, že mají svůj zaběhnutý řád. Matka - dcera: Po 2 letech se objeví Tereza, máma je na ni naštvaná, jelikož jednoho dne prostě zmizela a nedala o sobě vědět. A v neposlední řadě vztah sestra - bratr: Tereza nemá Michala ráda, vyčítá mu smrt otce (kdy pravdu se dozvídá až ke konci), naléhá na matku, aby Michala umístila do ústavu. Zároveň matku žádá o dočasný "azyl". Pro mě byla sestra asi jedna z nejotravnějších postav, arogantní, bratra se v podstatě podvodem "zbaví" a umístí ho do ústavu. Řeší svůj vztah, kde na ni přítel tlačí, že by chtěl děti, ona mu jasně říká, že děti nechce, ale nadále spolu udržují milenecký vztah - ve filmu jsou snad tři sexuální scény, které byly podle mě nadbytečné a filmu nepřidaly na hodnotě. Matka byla obětavá, samozřejmě milovala obě děti, ale svou přízeň dává více najevo Michalovi. Po zjištění, že je Michal v ústavu se na dceru (opět) nazlobí, snaží se ho dostat zpět. Ke konci se dozvídáme zajímavý příběh ohledně smrti otce. ()

bedrushka

Od filmu jsem měla poměrně malé očekávání, ale mile mě překvapil. Režie, scénář, kamera, hudba do sebe zapadá jak puzzle. Herecký výkon hlavních aktérů je fenomenální. Kozub hraje naprosto neuvěřitelně a věrohodně. Samozřejmě téměř všichni známe jeho počiny z Míru a nebo divoké komedie, které nejsou pro každého, ale pokud někdo dokáže do role vložit dnes duši - když je to potřeba, tak je to Štěpán Kozub. Emoce Žilkové a Janovičové jsou hrány tak, že jsem jim věřila každé slova. Celkově herecké výkony byly přesně takové aby diváka oslovily. Netlačilo se přespříliš na slzu a to bylo možná to, co z tohoto filmu udělalo jeden za mě z nejpovedenějších filmů posledních pár let. Jediná věc, která mi přišla na škodu je za mě kvapný závěr. Po tom všem co jsem letos shlédla je tohle balzám pro českou kinematografii. ()

janececek

Myslím, že to Kozub ustál, dobře mu sekundovaly i Žilková s Janovičovou, ale trošku mi tam chyběl nějaký větší vývoj. Určitě se z toho dalo vytřískat víc, ale každopádně na českou tvorbu to vůbec nebylo špatné. ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022