Zásek

• Francie Huit Rue de l'Humanite (více)

Během pandemie platí v Paříži přísný lockdown a potrhlí obyvatelé jednoho činžáku si musí zvyknout na nový život. A taky jeden na druhého. (Netflix)

bourec

Zprvu se to asi půl hodiny tvářilo vtipně, a snad i trefně v karikatůrách blázna s plynovou maskou, kterej na sebe nasere asi litr dezinfekce za hodinu. Nebo šílenýho rádobyvědce, kterej je prototypem všech dementů, který ať pasivně, a nebo dokonce aktivně melou o kovidu, a věděj o něm hovno. Jenže dlouhá stopáž film z průměru poslala do nižších pater hodnocení, a já na konci nedočkavé vyhlížel konec. Titulek na konci z filmu pecku neudělá.30%. ()

BarryLyndon

První film s tématikou covidu, co jsem viděl a hned naprostá paráda! Danny Boon natočil milou intimní výpověď s tím jak se dalo nebo bohužel dá s pandemií poprat, samozřejmě jsem se poznal v tom největším magorovi. :) Má to ten bezstarostný situační tón komedií Francise Vebera a uplně stejně jako on se to nebojí být i dojemné. Mimo jiné je to i na Netflixu a je to jeden z těch filmů přístupných i pro rodiče. 8/10 ()

KajusaK

Zajímavá "komedie" při které jsem se moc nezasmála. Každopádně fajn znázornění covid pandemie. Závěr překvapivý. ()

HorrFi

Od francouzských komedií očekávam obecně vždycky hodně, ale tohle byl bohužel dost nevyužitej potenciál vzhledem k největšímu tématu součastnosti, Danny Boon nezklamal, ale jako celek slabota.. ()

UhLee

(8/10). Francouzské komedie patří vždycky k tomu nejlepším komediím, které znám. Zásek (Mimochodem je to dost divný překlad) mě mile překvapil a dokonale pobavil. Různorodost postav v jednom činžovním domě je úchvatná. Jejich charaktery byly poskládány opravdu rozmanitě a každý je unikátní. Každý má svůj jeden malý příběh, který se odehrává na obrazovce a mě bavilo sledovat všechny a těšit se z jejich života. Některé postavy byly opravdu bez chyby - hlavně Belgičan a sám režisér snímku. Téma COVIDu bylo na plátna uvedeno už několikrát. Žádný z nich ale nebyl komedie. Tohle se vážně povedla. Dokáže vás rozesmát na plné kolo, ale také vás vrátit do reality. Protože Covid není a nebude žádná velká sranda a má to i své stinné stránky. ()

jedna_vrana

Martin: „Jste asymptomatik.“ Diego: „Ne, jsem katolík. Ale náboženství není všechno.“ Nepoznám krajinu na svete, ktorá by tvorila lepšie komédie ako Francúzsko. Keď sa pustíte to takéhoto rande naslepo, môže nastať milé prekvapenie. Ako v prípade tohto odvážneho filmu. Natočiť film o covide, hoci ešte vôbec nie je za nami? To chce odvahu. A tento francúzsky humor býva navyše taký horko – sladký. Nesie jedno posolstvo – neberte sami seba príliš vážne, aj tak ste tu len na chvíľu. A veru, po prvej vlne corony (priznajme sa), sa každý z nás môže nájsť v jednom zo „susedov“. Za mňa získala fiktívne filmové ocenenie Louise, majiteľka baru. Ešte jedna rada: vydržte do záverečných titulkov, čaká vás malé prekvapenie. ()

Mrkvič

Francouzské tragikomedie mám rád stejně jako ty české. Mají společný humor i tu závěrčenou tragiku. Zásek těží jednoznačně z aktuální covidové situace a jen okrajově se věnuje rodinám, práci a sousedským starostem. V tomto směru je rozhodně přínosnějším, i když nijak inovativně. Covid téma asi nebude dlouho aktuální, ale nyní je vtipné hodně. Herecky mi film sedl, ač většina herců hrála v dříve viděných filmech nějaké třetí čtvrté housle. Závěr je fajn. Přeci jen si nemůžeme nyní dělat legraci (aspoň ne nějak moc) z věci, která stojí životy tisíce lidí. ()

Johnny.ARN

Od frantíkov už nečakám nič dobré, čo sa komédie týka. Toto ma ale po veľmi dlhom čase príjemne prekvapilo. Možno je to dobou, možno je to témou, možno správne trafeným počtom účastníkov, neviem. Viac-menej som sa ale bavil. Mohlo to byť len o trochu kratšie, inak to má všetko, od opatrení, cez spolunažívanie až po vakcínu. Zlatá prvá vlna. 4 z 5 ()

Lukyn007

Problémem tohoto snímku je nejen délka, ale také skutečnost, že je prezentovaný jako komedie. Je to spíš směsice úsměvných scének, které jsou místy až moc laciné. Na druhé straně film za mě výstižně popisuje bláznivou situaci, kterou, doufám, už nezažijeme. Je to opravdu ze života a konec je neskutečná emocionální darda. ()

m.a.t.o.

„Poviem vám tajomstvo. Oco netlieska zdravotníkom, ale Covidu. Hovorí, že Covid pozabíja dôchodcov, ktorí nás iba stoja peniaze a sú nanič.“ Smutný, ale reálny obraz toho, v akej prdeli sa v súčasnosti nachádza francúzska komédia. Zaujímavá, aktuálna téma, dobre načrtnuté typy postáv, avšak nič z toho. Zásek je len nudný, nekonečné dve hodiny trvajúci film, ktorý sa síce tvári ako komédia, no neobsahuje ani jednu vtipnú situáciu, scénu, či hlášku. Proste nič. Netflix len potvrdil, že je to čierna diera na peniaze, kde kvantita dlhodobo zvysoka prevažuje nad kvalitou. 20 % ()

zsn

Až mě břicho bolí od smíchu, jak jsem se bavila. Úplně se v tom vidím, super oddechovka na 28/10. A ten konec byl velice dojemný. "Narodíme se a umřeme, ale bylo by fajn, kdybychom se všichni narodili v jeden den a ve stejný čas také nakonec umřeli, aby nám nebylo po nikom smutno." Merci beaucoup. ()

Tejkina

Z námětu filmu jsem byla nadšená, komedie o covidu a ještě od Francouzů, kteří u mě v tomhle žánru jasně vedou. Zpracování není vůbec špatné, tak nějak typicky francouzské. Značnou slabostí je ale dlouhá stopáž, díky které se film chvílemi dost vleče a najdou se i nějaká hluchá místa. Vtipných hlášek je zde dost, věřím, že se hodně lidí zasměje. Mě to hodně připomínalo realitu - lidé se udávají, přehání to a obtěžují s tím ostatní, nebo už mají pandemii a lockdownu plné zuby. Ale jsem moc ráda, že něco podobného vzniklo, snad jednou bude tento film na tohle všechno jen úsměvnou vzpomínkou. ()

klukluka

Rychlokvaška, ale vydařená. Osobně bych vynechal linku s profesorem Gabrielem, ale to by pak byl úplně jiný film. Na téma covid toho ještě uvidíme spoustu, ale i tahle druhá vlaštovka (tou první je pro mě Skoro na mizině) je povedená. ()

Silencia90

Zase taková pecka to nebyla. Čekala jsem to vtipnější a méně dramatické (domovník) a bláznivé (doktor). Ale vtipné to bylo, nepochybně. (Danny Boon) 2,5* ()

Untentrauer

Komedie s příjemnou atmosférou a pozvolným přicházením na chuť obsazeným hercům. Krom toho všeho si dokázali udělat i srandu z opatření, které jsme všichni zažili. Francouzské komedie se vždy vyznačují jistým klidem a uvolněním - i zde se to potvrzuje. ()

BOURQUE

Francúzka komédia, ktorú je potrebné brať s rezervou. Neodhalil by som, že prvý film s témou na vírus COVID-19 v komediálnych šiat príde z Francúzka. Réžiu spáchal skúsený komediálny herec a režisér Dany Boon, ktorý a čiastočne podieľal aj na scenári (je vidieť jeho rukopis). Film hlavne dáva zakrivené zrkadlo pre obidve tábory, tzv. pre zástancov (podporovatelia očkovania a prísnejších opatrení) a odporcov (sú proti očkovaniu, „korona je len výmysel“, zástancovia konšpiračných teórií a hoaxov) epidemiologických opatrení. V rámci možností, ako to daná situácia dovolí, sú v zábavnejšej forme zachytené tie veci, v ktorých oba dva tábory konajú prehnane (napr. nakupovanie v obchode v „skafandre“, neustále meranie teploty) alebo zaostávajú („nulová tolerancia“ voči ostatným – ignorovanie prosby „zakryte si dýchacie cesty, odmietavý postoj ku testovaniu – „čipovanie“ v réžii Billa Gatesa). Nezabudlo sa ani na „vyfigurovanie“ niektorých situácií, napr. testovanie metódou PCR, home office alebo dištančné vyučovanie. Herecké obsadenie je celkom impozantné: Dany Boon v roli „fanatického dezinfikátora“ je veľmi dobrý (vieme, že rola hypochondra mu sedí, viac film Superhypochondr), François Damiens v roli „odporcov“ nezaostáva oveľa a Yvan Attal v roli „šialeného doktora“ taktiež má svoje skvelé momenty. (Ale aj ostatné vedľajšie postavy odviedli kus dobrej práce.) __ K celému filmu, ako som spomínal, je potrebné staviť sa s určitou rezervou. Určite budú takí, ktorí budú cítiť hnev (stratili niekoho blízkeho) a aj takí, ktorých film „nejako neosloví“. Je mi nesmierne ľúto všetkých, ktorí kvôli tomuto ochoreniu prišli o život (sám som Bohužiaľ prišiel o niekoľko známych v mojom blízkom okolí), podobne aj tých, ktorí odmietajú dodržiavať aj tie minimálne opatrenia. Myslím si, a pravdepodobne to je aj jeden z odkazov filmu, že keby ľudia boli aspoň trochu viac tolerantní a ohľaduplný voči sebe, tak situácia by bola určite lepšia. Vírus by tu bol, ale nevyžiadal by toľko zbytočných ľudských životov. P.S.: „Teraz čo robíš?“ „Idem ti zmerať teplotu.“ „Prečo?“ „Povedala si, že si zapálená.“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

anitae

Paříž, jeden dům, jeho obyvatelé a každého odlišný přístup k pandemii. Majitel domu, zpěvačka, trenér, doktor vyvíjející vakcínu, provozovatelka zavřené restaurace, domovník, záhadná obyvatelka, nákazou posedlý hypochondr...a  povedené dětské role.  Ukazuje to,  jak někteří blbli, blbnou a budou blbnout dál i když tohle všechno skončí. ()