Tajný agent Shaw (Wesley Snipes), pracující pro generálního tajemníka OSN, žije ve světe lží a intrik, kde nic není takové, jak vypadá, a kde smrt číhá za každým rohem. V momentě, kdy se jisté síly snaží překazit rokování mezi Spojenými národy a Čínou, je právě Shaw jednou z posledních nadějí. Jedině on může včas zasáhnout a zabránit diskreditaci OSN. Ve vodách nedaleko pobřeží Floridy se objeví loď s mrtvolami 500 Vietnamců. Je to loď Spojených národů. Tlak na rezignaci generálního tajemníka vzrůstá, když je mu doručena videokazeta, která naznačuje jeho účast na vražedném spiknutí. Shaw a jeho nadřízená Hooksová (Anne Archerová) předpokládají, že za vším stojí čínský velvyslanec Spojených národů Wong, ale brzy zjistí, že ten také hledá pravdu. Na jednom večírku v New Yorku je však před očima stovky lidí zavražděn. Z vraždy je obviněn Shaw. Je uvězněn a jeho případu moc neprospěje, když ho osvobodí teroristé... Není nikdo, komu by se dalo věřit a zdá se, že každý hraje dvojí hru. Přátelé se mění v nepřátele a konečné drama přináší šokující odhalení. (oficiální text distributora)

Hal_Moore

Wesley Snipes má narozdíl od soukmenovců kliku v tom, že na jeho filmy se dá koukat bez zbytečného nadávání. Umění boje splnilo vše, co jsem od něj očekával - klasickou zápletku, potrhlé konspirační teorie, nějakou tu akční scénu, vygradované finále s nějakým tím překvapením a poklidný konec. Wesleyho mám docela rád (kdyby nebylo třetího Bladea, vynechal bych slovíčko 'docela'), tímto filmem se jeho status nezměnil. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný thriller s Wesley Snipesom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o agentovi tajnej služby, ktorý sa stane svedkom atentátu, ale pri prenasledovaní zabijaka je sám chytený a považovaný za atentátnika a po úteku proti svojej vôli ide po ňom nielen polícia, ale aj neznámi zabijaci a tak si postupne uvedomuje, že sa stal figúrkou v rozsiahlej konšpirácii medzi OSN a Čínou, kde nič nie je tak, ako vyzerá a neviem, komu môže veriť, ale spojí sa so ženou, ktorá bola tiež svedkom atentátu. Spracovanie je celkom slušné, po úvodnej rozbehovej polhodine, ktorá je ale tiež bez problémov zvládnutá sa to už slušne rozbehne, síce tieto zápletky, kde sa hlavný hrdina ocitne uprostred medzinárodného sprisahania v tomto žánri až tak moc neobľubujem, ale v tomto prípade je dej stále dostatočne zaujímavý. Len škoda, že film nevygraduje niečím zaujímavejším, ani záverečná časť nie je zlá, ale je to najslabšia časť celého filmu a to rozuzlenie je už skôr hlúpe, ale kvôli žánru sa cez to dokážem preniesť. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom vydarená. Mrzia ma osobné súboje, úvodný a záverečný mi moc nesadli, ale v priebehu filmu sa nájde pár kratších situácií, ktoré mi zase sadli skvelo, obzvlášť perfektné zneškodnenie zabijaka v byte priateľky alebo situácia v aute, len škoda, že toho nebolo viac, práve takéto situácie sa vydarili najlepšie. Ale bavil ma aj ten zvyšok, obzvlášť rôzne naháňačky. Herecké obsadenie je výborné, Wesley Snipes sa síce v akcii moc nepredviedol, ale bavil ma, k tomu sympatická Anne Archer a zaujímave vedľajšie, ale aj záporné postavy, sklamal ma jedine Michael Biehn, ktorému táto úloha moc nesadla. Réžia a technická stránka by sa určite dali doladiť, hlavne rôzne efekty sú skôr slabšie, ale všetko to sú skôr také detaily, ako celok je to bez väčších problémov. Umenie boja je slušná akčná zábava, síce ma tu mrzí menšie množstvo osobnej akcie, ale aj tak mám tento film celkom rád a nenudil ma ani po niekoľkých pozretiach. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 75%. ()

Phobia

Kdyby závěrečné klání vyhrál Michael Biehn, mohla bych i přidat hvězdičku... Ale kdepak, zase klišé, jakých je tenhle film plný. Nic extra jsem nečekala, ale zápletka "Art of War" byla přece jen slabší a podstatně nudnější i oproti nulovému očekávání. Jeden efektní souboj je na film s takovým názvem skutečně málo. 40% ()

Shit

Tohle je béčko jako vyšitý a nic na to nezmění ani Wesley Snipes ani Donald Sutherland. Děj je jasnej hned od začátku a některý scény jsou tak snadno předvídatlný, že jsem je do puntíku uhád. Jediný na co se dá vcelku koukat jsou souboje, v těch se Snipes orinetuje velmi dobře, ale zase jsou trošku nerealistycký, tim myslim hlavně chováni v soubojích. Určitě je spousta lepších béčkových akčních filmů, ale jako film naodreagováni to je dobrý ()

Kaka

Béčko jak vyšité se všemi patřičnými negativy. Pochopím leckdy odfláklé efekty (omezený rozpočet) a lacinější scénář, ovšem akci mohli chlapci z choreografie skutečně lépe vypilovat. V kombinaci s hi-tech prvky tak celý tento holý akčňák nepůsobí zrovna přitažlivě, natožpak efektivně. Wesley a jeho nohy jsou značně nevyužity, o použití všech možných kamer a moderních vymožeností ani nemluvě. Závěr ala Matrix mi přišel v podstatě směšný a padlý na hlavu. Naprosto zazdil jakékoliv pomyšlení na sebemenší nádech realističnosti a aktuálnosti co se politického dění týče. ()

• Sportovní auto, které hlavní hrdina (Wesley Snipes) vezme před nemocnicí, je Chevrolet Camaro z roku 1978. Limuzína, v níž hlavní hrdina přikáže své společnici svléct se do naha, je Cadillac Sedan DeVille z roku 1980. (tulakfelix)
  • Je-li ve filmu záběr na displej mobilního telefonu, jedná se vždy o displej Nokie 5110, i kdyby v záběrech předtím telefonující postava držela jiný mobil. (tulakfelix)
  • „Art of War“ neboli „Umění války“ je stará čínská kniha o vojenských strategiích sepsána slavným válečníkem Sun c'em. (Kodousek)