Vydrž!

• Česko Smrtelný výstup (více)

Monte Antelao je s 3264 m n. m. nejvyšší horou východní části italských Dolomit .Těsně pod ní se kamarádky Kelly a Sophie připravují na výstup na její stěnu. Chtějí si tak uctít památku Kellyina přítele. Předtím se seznámily se čtyřmi mladými muži a během nočního popíjení se dostaly do problémů. Jejich horolezecké dobrodružství se změní v děsivou noční můru, protože Kelly zachytí na kameru vraždu své kamarádky. Stane se tak dalším cílem mladíků, kteří se nezastaví před ničím, jen aby zničili důkazy. Zoufalá Kelly hledá záchranu na skalní stěně, čeká ji ale tvrdý boj o přežití. (JOJ Cinema)

Mamlas

Obsahuje spojlery... Lezkyně uniká po horské stěně partě testosteronem nabitých šulinů. Pak dosáhne římsy a tam stráví zbývající hodinu filmu. Tak hloupý a nezáživný film o horolezcích jsem ještě myslím neviděl. 90% jsem toho popřeskakoval, bo fest nuda a jeden blbější kec a nápad za druhým. Nejstrašnější byly ale pokusy o triky. Hořící panák na laně byl největší majsterštyk, ale jen o kousek překonal finální pád hlavního záporáka, a v těsném závěsu je cokoli, co se pokusili nasimulovat digitálně. Úplně vidím tu čurinu, jak to točili v reále metr nad zemí. Tak za 4 dny to mohli mít celé hotové. Včetně cesty do Itálie a zpět. (12%) ()

metuj

Silně televizní pojetí - jak herecky, tak vizuálně. Tenhle druh filmů mám docela rád, ale tady mi veškerou atmosféru kazily nekonečné detailní záběry na úchyty na skále, ze kterých bylo jasně patrné, že se jedná o uměle vytvořenou stěnu. To tu kočku opravdu nemohli nechat lézt po nějaké menší přírodní skále? ()

petrik11

Tak Ramba by prežila aj výbuch v Čenobyle. A to s prstom v nose. Absolútne nelogičnosti až priam trhali oči a uši. Aspoň, že celú situáciu, tradične dnes, zachraňoval "sympatický" dobrý bleklivák. ()

Pitryx

Nejsem horolezec, takže nemohu posoudit zda tam byly v tomto oboru nějaké chyby. Takže akorát ta římsa se nějak měnila, ne? Nechtěl jsem to pouštět znovu a hledat, takže si tím vůbec nejsem jist. Ale i kdyby, bylo to koukatelné a do jisté míry svým způsobem i napínavé. Jen mne iritovaly ty retrospektivy. Naštěstí byly většinou krátké. Takže za mne šedesát kusů. ()

Maneken

Bože. Tak tohle bylo strašný. A asi nějak v půlce jsem to vzdal úplně. Ta jedna hvězda je za hory a přírodu. ()

veverysiak

Rozbehne sa to celkom nečakane až nepochopiteľne, zo skupinky normálnych chalaniskov sa stane tupá svorka na čele s divným psychopatom, už skoro je jasné, že chlapci to majú zrátané, a tak je len otázne, akým surovým spôsobom odídu z tohto sveta, treba povedať, že autori veľa invencie nepriniesli, jedna otvorená zlomenina je dosť málo, zato dievky sú podarené, len keby pobehovali po teplejších končinách, aspoň do plaviek by sa mohli dať, takže 35%. ()

yoryk

Slabučké, nelogické, triky z lezenia v Dolomitoch na úrovni bulharských trikov z 90-tych rokov.Zábery na tie umele, otrasne skaly po ktorých liezli fakt zlé. Sem tam bolo už vidieť ako je nad nimi hore zeleň ale potom zase len čisté skaly,úplne zle zostrihaný celý ten výstup. Dievča v krátkom rukáve a žiadna zima a chlapci v bundách. Zápletka katastrofálna, keď sa tu prvú dievčinu rozhodli zabiť, absolútne ani jeden z nich neriešil, že veď je tam ešte aj to druhé dievča a tým pádom svedok. A o fyzike (veď bez problémov sa zachytím jednou rukou, žiadny problém) a nereálnosti niektorých vecí už radšej ani nehovorím. ()

NikiVai

Za mě velmi slušný horolezecký survival. kde nepřítelem nejsou hory, ale čtyři chlapci v čele se slušným psychopatem. Jako po herecké stránce nic moc, i když Brittany jako Kelly hezky hopsá po stěně. Ale napětí tam bylo, to zase jo a i když mi bylo jasné, jak to celé dopadne, bylo fajn sledovat jakým způsobem to scénárista do toho finále dovede. ()

naytsirk

Peníze tam nějaký byly, natočený to vysloveně špatně nebylo, ale ten scénář byl fakt naprosto úděsnej…to vadilo i mě jak to bylo blbý…Viděl jsem to včera večer a druhý den už nevím, jak to vlastně skončilo… ()

Konev

Dolomity. Parta chlapů a 2 děvčata se sejdou před výstupem na vrchol. Jeden z chlapů po pijatice chce znásilnit jednu z děvčat. Dojde ke smrtelné nehodě a následně k vraždě. Druhá z dívek to natočí na kameru. Hon na kočku a na myš začíná. Otázka je: kdo je nakonec tou myší a kdo kočkou? Ubral jsem jednu hvězdu za zbytečně brutální záběry. ()

PORTER44

Průměrná podívaná z lezení na horu sice tam bylo napětí protože jeden ze čtyř chlápků který se tam sešli byl pořádně vyšinutej a saďour a padali od něj mrtvoli jedna za druhou ale jinak celý film se koukat jak prchající ženská leze na horu a pak tráví čas na výstupku nebylo nic moc. ()

Nikol45

Byla jsem spokojená. Dobrý námět a zpracování se také povedlo. Napětí nechybělo i když ho nebylo až tak dost. Obsazení ušlo ()