Do hospody přichází štáb natáčet reklamu. Novák má v plánu odejít, ale když mu Dušek vysvětlí, že se jedná o reklamu na pivo, rád zůstává. Herec hrající výčepního neumí natočit pivo, proto se této role ujímá sám Dušek. Podle výpočtů režiséra musí host půllitr vypít za 6 sekund, to druhý herec ani náhodou nedokáže. Role se proto ujímá Babula, vyhecovaný Novákem. Ale i tento pokus ztroskotá, tentokrát na Tomášově neschopnosti zapamatovat si text. Role se proto ujímá jeden z hostů a pivo do sebe kopne takovou rychlostí, že kamera nestíhá. Natáčení pokračuje a štamgasti zvou hosta mezi sebe a snaží se uhodnout jeho povolání. To je však nečekaně šokující. (TV Nova)

walkingdead

Možná vůbec nejlepší díl. Je zajímavý, kolik známých herců tehdy dokázala nova zaplatit i do malých epizodních rolí. Do tohohle dílu možná dělali i nábor v dabingovém studiu, kde byli Přeučil, Prachař i Oliva jako doma. Jeden z největších profíků přes alkohol mezi českými herci Jiří Wimmer tady musel "předstírat", že mu to zase tolik nejde, Babula to svými komentáři a neschopností zapamatovat si text o třech slovech zabil. Matásek byl pak dobrá tečka na konec, i když ta následná "debata" o protialkoholickém magazínu působila už zbytečně, jako kdyby jen potřebovali dorazit naplánovanou minutáž. ()

honajz

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, kde jsou Wimmer i Šíp naprosto dokonalí a Matásek na závěr převede profíka. Jen jsem nějak nepochopil to nastavování kaše Protialkoholním obzorem. "Chmelomok, božský lok" si pamatuju už léta letoucí. ()

kukkik

Asi vážně nejlepší a nejznámější díl celého seriálu. Jak bylo psáno v předchozích komentářích, když nemůžete do hospody, Hospoda přijde k vám. "Chmelomok...mořský...." "Já jsem topič." "Ale má taky papíry na válec! Pročs' to neřek'?"5/5 ()

• Jednu z rolí zde ztvárnil i Jiří Wimmer, který se představil v roli reklamového herce, který má na ex vypít pivo. Tato role byla pro něj docela příhodná, protože po celou dobu své bohaté herecké kariéry měl časté problémy s alkoholem. (majky19)